۹ نکته‌ی کاربردی برای ست کردن چند انگشتر در انگشتان دست

روند لایه‌بندی جواهرات مثل بسیاری از روندهای قدیمی محبوب دیگر، دوباره به چرخه‌ی مد بازگشته است. از گردنبندهای چند لایه گرفته تا گوشوار‌ه‌های متعدد، امروزه پوشیدن لایه‌ لایه‌ی جواهرات با محبوبیت و استقبال بالایی همراه است. با این حال، همه از ست کردن همزمان چند انگشتر، مطمئن نیستند. بزرگترین سوال این است که چگونه باید انگشترها را به شیوه‌ای شیک و زیبا در یک یا هردو دست، ست کرد؟

ترکیب انگشترهای مختلف نوعی هنر است و قوانین ظریفی دارد. در این جا به شما نشان خواهیم داد که چگونه می‌توانید تنها با رعایت چند نکته، انگشترهای خود را به شیوه‌ای زیبا، شیک و پیچیده، کنار هم ست کنید. همچنین، نکات مهم ترکیب و تطبیق سبک‌های مختلف انگشتر برای ایجاد یک ظاهر کاملاً شخصی و منحصر به فرد را هم بررسی خواهیم کرد.

پیش از انتخاب و ست کردن انگشترها چه نکاتی را در نظر بگیریم؟

برای ایجاد سبکی منسجم در نحوه‌ی استایل چند انگشتر، باید از قبل برنامه‌ریزی کرد. چند فاکتور وجود دارد که بهتر است پیش از شروع انتخاب انگشترها برای پوشیدن کنار هم، در نظر بگیرید. ابتدا باید به زیبایی شناختی کلی که می‌خواهید برسید فکر کنید. آیا می‌خواهید یک انگشتر بیشتر از بقیه در مرکز توجه قرار بگیرد یا اینکه ظاهری ساده‌ و یکدست را ترجیح می‌دهید؟ دوم اینکه باید توجه کنید چقدر این نحوه‌ی ست کردن انگشترها با استایل لباس شما و دیگر اکسسوری‌هایی که قرار است بپوشید، هم‌خوانی دارد؟

همچنین برخی از انگشترها به صورت یک پک و مجموعه طراحی و عرضه می‌شوند که در این صورت نگرانی بابت نحوه‌ی ترکیب آن‌ها وجود ندارد. اما اگر دو یا چند انگشتر مجزا دارید، برای ست کردن آن‌ها بهتر است رعایت چند نکته را در نظر بگیرید.

نکات مهم هنگام ست کردن چند انگشتر

چگونه چند انگشتر را کنار هم ست کنیم؟

وقتی صحبت از ست کردن حلقه‌ها و انگشترهای متعدد به میان می آید، چالش اصلی نمایش ظاهری جذاب، زیبا و هدفمند است. رعایت چند نکته می‌تواند شما را در رسیدن به این لوک پایانی کمک کند.

معنی انگشترها را بدانید

درک معنای پشت هر انگشتر‌ می‌تواند به شما در انتخاب و شیوه‌ی ست کردن آن‌ها کنار هم کمک کند. طرح انگشتر داستانی در مورد شخصیت شما بیان خواهد کرد. ممکن است بخواهید از انگشتر‌هایی با سنگ ماه تولدتان استفاده کنید. یا یک انگشتر پهن تمام نگین‌کاری شده، انگشتر پلنگ کارتیه‌ی معروف یا یک انگشتر موروثی که برایتان ارزشمند است را کنار دیگر انگشترها ست کنید. به طور کلی، بدانید که هر انگشتر، با معنی و داستان منحصر به فرد خود، به استایل شما، سبکی شخصی خواهید بخشید.

به ته‌ رنگ پوست خود دقت کنید

بهتر است با توجه به ته رنگ پوست، رنگ جواهرات و انگشترهای خود را انتخاب کنید. انتخاب رنگ انگشتری که با تناژ پوست شما هم‌خوانی داشته باشد، جلوه‌ی بسیار زیباتر و منسجم‌تری به نمایش خواهد گذاشت. به عنوان مثال جواهرات طلایی با رنگ‌های گرم‌تر پوست بهتر هماهنگ می‌شوند و جواهرات نقره‌ای رنگ در پوستی با ته‌رنگ‌ سرد جذاب‌تر به نظر می‌رسند. همچنین افرادی که پوست زیتونی یا پوست کمی برنزه دارند، تقریباً می‌توانند هر انگشتر با هر رنگ فلزی را استفاده کنند.

انگشترهای باریک و پهن را با هم ترکیب کنید

یک راه آسان برای ست کردن همزمان چند انگشتر، جفت کردن حلقه‌ها و انگشترهای باریک و پهن با یکدیگر است. ساده‌ترین روش برای انجام این کار، ست کردن انگشترهای طرح صاف و صیقلی با انگشترهایی است که دارای انحنا یا بافت منحصر به فردی هستند.

همچنین قرار دادن یک انگشتر با سنگ قیمتی، بین دو حلقه‌ی باریک به صورت لایه‌ لایه و در یک انگشت هم شیوه‌ای بسیار محبوب است. اگر نمی‌خواهید همه‌ی انگشترها در یک انگشت کاملا روی هم قرار بگیرند، می‌توانید به انگشترهای میدی یا بندانگشتی فکر کنید. انگشترهای سبک Midi وسط انگشت‌ قرار می‌گیرند و این امکان را به شما می‌دهند که انگشترها را بدون احساس گرفتگی در یک انگشت لایه‌بندی کنید.

بند انگشتی زنانه ژوپینگ مدل 1570
۲۵ %

۱۷۹,۰۰۰

۱۳۴,۲۵۰ تومان

به استایل و سبک لباس خود دقت کنید

به سبک استایلتان و پیامی که می‌خواهید با جواهرات خود منتقل کنید فکر کنید. آیا به آیتم‌های شیک و ظریف علاقه دارید یا جواهرات جسورانه و جذاب را ترجیح می‌دهید؟ همچنین برای ایجاد هماهنگی بیشتر انگشترها با لباس می‌توانید سنگ انگشتر خود را مطابق با رنگ لباستان در نظر بگیرید. در صورت داشتن استایلی معمولی، ترکیب انگشترهایی با فلزات و سنگ‌های قیمتی مختلف می‌تواند سطح استایل شما را بالاتر ببرند. علاوه بر این می‌توانید یک دستبند هم‌رنگ هم برای تکمیل ظاهر اضافه کنید.

ست کردن چند انگشتر بر اساس سبک مینیمال

انگشترهای مینیمال

در ابتدا ممکن است ترکیب سبک لایه‌بندی انگشترها و مینیمالیسم، یک تناقض به نظر برسد، اما باور کنید ظاهر ساده و مینیمال لازم نیست کسل‌کننده باشد. دانستن نحوه‌ی ترکیب و ست کردن انگشترها روی هم یا کنار هم فرصت‌های خلاقانه‌ای را در اختیار شما قرار می‌دهند که مینیمالیسم را به شیوه‌ی زیباتری بیان و تجربه کنید.

برای این کار می‌توانید از انگشترهای با رنگ همسان یا دارای سنگ یک رنگ استفاده کنید. نگه‌داشتن انگشترها در یک خانواده‌ی رنگی می‌تواند ظاهر شما را یکپارچه و به هم نزدیک کند. برای ظاهری مینیمال‌تر و ظریف‌تر، پک حلقه‌های باریک و ساده با یک حلقه‌ی میدی را در نظر بگیرید.

ست کردن چند انگشتر بر اساس سبک ماکسیمال

پک انگشتر

اگر ماکسیمالیسم سبک مورد علاقه‌ی شماست، می‌توانید به بهشت میکس‌های رنگی انگشترها ورود پیدا کنید. می‌توانید به راحتی پوشیدن انگشترهای بسیار درشت، حلقه‌هایی که بیشترین کنتراست را دارند و همچنین انگشترهایی با مختلف هندسی را امتحان کنید.

در لایه‌بندی انگشترها به سبک ماکسیمالیسم می‌توانید یک انگشتر با برش زمرد چند وجهی را در کنار یک سنگ دایره‌ای کوچک قرار دهید یا یک حلقه‌ی منحنی را روی یک حلقه‌ی صاف لایه‌بندی کنید. انگشترهایی که شکلی نیمه تمام دارند و در بخش جلویی دارای فضای باز هستند هم فرصت خلاقیت و خلق ترکیب‌های زیباتر را به ما می‌دهند.

از ترکیب رنگ فلزات مختلف بهره بگیرید

ترکیب کردن چند انگشتر با فلزاتی در رنگ‌های متفاوت هیچ اشکالی ندارد، به‌ویژه اگر شما دوست دارید ظاهری منحصر به فرد و متنوع داشته باشید. با این وجود، باید مطمئن شوید فلزاتی که انتخاب می‌کنید با یکدیگر سازگار هستند. همچنین باید از آسیب‌های ناشی از ساییدگی جلوگیری کنید. مثلا می‌توانید استفاده از یک حلقه‌ی طلا روی انگشت شست و یک حلقه‌ی نقره در انگشت وسط را در نظر بگیرید. نکته‌ی کلیدی دیگر در ترکیب فلزات مختلف این است که رنگ انگشترها باید با دیگر جواهرات و اکسسوری‌ها در تعادل و تطابق باشند. مثلا اگر بخواهید انگشتر رزگلد را با گردنبند طلای خود ست کنید، بهتر است گوشواره‌ها را رزگلد در نظر بگیرید.

اعتماد به نفس داشته باشید

وقتی با اعتماد به نفس چند انگشتر را همزمان بپوشید، می‌توانید تقریباً هر چیزی را شیک و زیبا جلوه دهید. این تنها چیزی است که باعث می‌شود توجه دیگران به شما جلب شود و تحسین افراد را به دنبال داشته باشید. پس حتما با اعتماد بنفش انگشترهای خود را استایل کنید.

انگشتر طلا 18 عیار زنانه دوست خوب مدل dk389

۵,۵۸۹,۹۹۰ تومان

دقیقا ست کردن چند انگشتر زیاد است؟

ست کردن چند انگشتر

تعداد انگشترهایی که با هم ست می‌کنید به سلیقه‌ی شما بستگی دارد. ممکن است برخی افراد ترجیح دهند که تنها ۲ انگشتر بپوشند، در حالی که دیگران ممکن است از ۳ انگشتر یا بیشتر هم استفاده کنند. برخی افراد با ست کردن ۱۰ انگشتر در انگشت‌های هر دو دست هم به معنای واقعی کلمه طبیعی به نظر می‌رسند. مهم است اندازه، بافت و شکل انگشترها را هم در نظر بگیرید.

به طور کلی اگر می‌خواهید ظاهری ساده‌تر داشته باشید، ست کردن ۲ انگشتر کافیست. اما اگر به دنبال ظاهری جسورانه‌تر هستید، می‌توانید ست کردن ۳ انگشتر یا بیشتر را هم در نظر بگیرید. در اینجا چند پیشنهاد برای ترکیب انگشترها بر اساس جایگاه انگشتان وجود دارد:

  • انگشت اشاره‌ و انگشت حلقه
  • انگشت شست، اشاره و انگشت حلقه
  • انگشت شست و انگشت میانی
  • انگشت شست و حلقه
  • انگشت شست، انگشت اشاره و انگشت میانی
  • انگشت وسط و انگشت کوچک
  • انگشت شست، اشاره و انگشت کوچک

توجه داشته باشید که هیچ کدام از ترکیب‌های گفته شده شامل ست کردن انگشترها در انگشتان مجاور نیستند. اگرچه در انجام این کار آزاد هستید، اما در این صورت انگشترها ممکن است بچرخند، به هم ساییده شوند و به مرور زمان از زیبایی و صیقلی بودن بیفتند. همچنین ممکن است در حین انجام فعالیت‌های روزانه، نزدیک به هم بودن آن‌ها و صدایی که ایجاد می‌کنند حواس‌تان را پرت کند. البته این مسئله برای انگشترهای پهن‌تر یا درشت‌تر است. بنابراین، اگر دوست دارید  چند انگشتر را مجاور هم ست کنید، بهتر است از نمونه‌های باریک‌تر استفاده کنید.

انگشتر مدل حصیری منعطف کد 22

۶۵,۸۷۰ تومان

چگونه به عنوان یک مرد انگشترهای متعدد بپوشیم؟

ست کردن چند انگشتر برای مردان

اکثر مردان معمولاً فقط حلقه‌ی ازدواج خود را می‌پوشند. اما اگر می‌خواهید وارد دنیای لایه‌بندی انگشترها شوید، انگشت کوچک شما شروعی مطمئن و بی‌دردسر است. انگشتر در انگشت کوچک اساساً تزئینی است و در انجام کارهای سخت اختلال ایجاد نمی‌کند. اگر نیاز به انگشتری دارید که طرحی جسورانه داشته باشد، پیشنهاد می‌کنیم آن را روی انگشت اشاره امتحان کنید.

انگشتر مردانه مدل B103

۵۵,۸۷۰ تومان

نکات دیگر برای ست کرن چند انگشتر کنار هم

  • اگر انگشترها برای انگشتان شما کمی تنگ هستند، معمولاً ایده‌ی خوبی نیست که چندین انگشتر را به طور همزمان بپوشید. این می‌تواند باعث مشکلاتی در گردش خون شود، بنابراین حتما به این نکته توجه کنید.
  • با این که ست کردن چند انگشتر زیبا به نظر می‌رسد، در برخی مواقع ممکن است بیشتر شبیه به بیان ثروت باشد تا خلق یک سبک شخصی. پس بهتر است مکانی که می‌خواهید انگشترهای خود را همزمان ست کنید هم در نظر بگیرید.
  • از خرید اکسسوری‌های بدل و ارزان قیمت که رنگ ثابتی ندارند اجتناب کنید. بسیاری از انگشترهای ارزان‌قیمت حاوی مس هستند. مس روی انگشتان شما ردی از رنگ سبز برجای خواهد گذاشت. هرچند ممکن است روش‌هایی برای جلوگیری از این واکنش وجود داشته باشد اما خرید انگشترهای با کیفیت‌ تولید شده از طلا، نقره، استیل و پلاتین راه حلی آسان‌تر است.

کلام پایانی

اگر چه با رعایت نکات گفته شده می‌توانید انگشترهای متعدد را به شیوه‌ای زیبا و جذاب بپوشید اما ست کردن جواهرات تماماً در جهت برجسته کردن استایل و شخصیت فردی شماست. هیچ قانون یا سنت سختی در مورد لایه‌بندی انگشترها هم وجود ندارد. شما می‌توانید چند حلقه را هر طور که می‌خواهید ست کنید. اغلب اوقات، این فقط به ترجیحات شخصی بستگی دارد. پس ادامه دهید و سبک‌های مختلف را آزمایش کنید و ببینید چه چیزی برای شما بهتر به نظر می‌رسد و شما را خوشحال‌تر می‌کند.

منابع: occasionsfinejewelry, moonmagic, romadesignerjewelry, nicolehdjewelry, sterlingforever

Adblock test (Why?)

لینک منبع خبر


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.