فهرست بستن

۷ منطقه ترسناک در دنیای The Witcher 3

ایرانسل

دنیای The Witcher 3 یکی از غنی‌ترین و پرجزئیات‌ترین جهانی‌هایی است که تا حالا برای یک بازی ویدیویی طراحی شده. هر گوشه‌ این دنیا، راز و رمز خودش را دارد و مخاطب را مجبور می‌کند که به همه جای نقشه سرک بکشد. با این حال، عده‌ای هم هستند که از این کار خودشان پشیمانند. چراکه در بخش‌هایی از این نقشه، اتفاقات به شدت ترسناکی نیز رخ می‌دهند که هر کسی توان دیدنشان را ندارد. برای همین در این مقاله به سراغ ۷ مورد از این مناطق ترسناک رفته‌ایم و از اتفاقات پیرامونشان برایتان گفتیم. با ویجیاتو همراه باشید.

۷) قبرستان فرشته‌ها

طبیعتا وقتی اسم قبرستان روی یک منطقه می‌گذارند، ناخواسته آدم نسبت به آن حس بدی پیدا می‌کند؛ چه برسد به اینکه اتفاق عجیب و غریب هم در آن رخ دهد. در چنین شرایطی واقعا دیگر هیچکس جرات پیدا نمی‌کند حتی پا در چنین منطقه‌ای بگذارد. در The Witcher 3 متاسفانه چنین منطقه‌ای وجود داشت. در نزدیکی روستای Lindenvale، یک قبرستان کوچک پیدا می‌کردید که در مرکز آن کلیسای کوچکی قرار گرفته بود. کنار درب ورودی این کلیسا دو مجسمه فرشته وجود داشت که پشتشان به دیوار چسبیده بود. با این حال، اگر وارد کلیسا می‌شدید و به سمت درب ورودی برمی‌گشتید، می‌دیدید که مجسمه‌ها چند متری جلوتر رفته‌اند و صورتشان به سمت درب ورودی برگشته. بله، مجسمه‌ها به طرز عجیبی در عرض چند ثانیه جا به جا شده بودند و اگر متوجه این موضوع می‌شدید، قطعا از ترس خشکتان می‌زد. جالب است بدانید که در اصل این اتفاق، یک ایستر اگ است و اشاره به وقایع مشابهی از سریال معروف Doctor Who دارد.

۶) خانه قاشقی

توسان یکی از رنگارنگ‌ترین جهان‌هایی است که برای یک بازی ویدیویی خلق شده. اما همین دنیای زیبا و رنگارنگ نیز گاهی آنقدر تلخ و تاریک می‌شد که واقعا هر کسی قدرت تحمل کردنش را نداشت. برای اثبات این ادعا شاید بد نباشد کمی در مورد عمارت متروکه Trastamara صحبت کنیم. عمارتی تار عنکبوت بسته‌ای که به محض ورود به آن قاشق‌های آویزان از سقف سریع نظرتان را جلب می‌کرد. اما این آویزهای قاشقی صرفا یک نوع دکوراسیون عجیب و غریب نبودند. نه، اوضاع خیلی ترسناک‌تر از این حرف‌ها بود. کل در و دیوار این عمارت سوت و کور، پر بود از قاشق‌های کج و کوله و نفرین‌های عجیب و غریب. هر چه قدر هم بیشتر در آن می‌چرخیدید، اوضاع بهتر که نمی‌شد هیچ، بدتر و بدتر می‌شد. اما دیگر چاره‌ای نداشتید. یا باید در خانه‌ای که تا زانویتان در دریایی از قاشق فرو رفته بود به دنبال کشف راز این اتفاق می‌گشتید، یا ترس به شما غلبه می‌کرد و پا به فرار می‌گذاشتید. با این حال، در ازای ماندن و دنبال کردن سرنخ‌ها، بازی یکی از جذاب‌ترین قصه‌های غم‌انگیزش را برایتان روایت می‌کرد که به نظرم نباید از دستش بدهید.

۵) عمارت قاتلان

در این یک مورد، نه پای یک هیولا ترسناک در میان است و نه جادوی سیاه. نه، اوضاع خیلی پیچیده‌تر از این حرف‌هاست. در منطقه نویگراد، عمارت Whoreson وجود دارد که متعلق به یکی از ۴ سردسته خلاف‌کار شهر است. عمارتی که در نگاه اول، ظاهری عادی و اتفاقا زیبا دارد. اما وقتی وارد آن می‌شوید و کمی در گوشه و کنارش سرک بکشید، آن وقت قلب سیاهش را برایتان رو می‌کند. بله، عمارت Whoreson در اصل یک خانه معمولی نیست، بلکه یک محل بازی برای قاتلی زنجیره‌ای است که علاقه خاصی به کشتن زنان جوان دارد. گوشه به گوشه این عمارت پر است از جسد نیمه عریان زنانی که به وحشیانه‌ترین حالت ممکن به قتل رسیده‌اند. قطعا با دیدن این منظره دردناک، حالتان بد خواهد شد اما خوشبختانه بازی به شما اجازه می‌داد که انتقام این انسان‌های بخت برگشته را از انسانی که قلبش از هر هیولا و جادگوری تاریک‌تر بود، بگیرید.

۴) خانه پدری

در اسکلیج با شخصی به نام الداریک آشنا می‌شوید که می‌گوید خدایان را می‌بیند و آن‌ها مجبورش کرده‌اند کارهای عجیب و غریبی انجام دهد. با این حال، گرالت خیلی زود متوجه می‌شود، این خدایان نیستند که در حال برقراری ارتباط با الداریک هستند، بلکه کاملا برعکس. برای درست کردن این موضوع، گرالت راهی خانه پدری الداریک می‌شود. در ابتدا همه چیز عادی است. پا در یک خانه تاریک و قدیمی می‌گذارید که دیگر چیزی به فروپاشی‌اش باقی نمانده. اما بعد از کمی گشت و گذار در خانه و پیدا کردن چند سرنخ، متوجه میشوید که پای شیاطین در میان است. جالب اینکه پا پیدا کردن آخرین سرنخ، سایه یکی از همین شیاطین روی دیوار کنارتان نیز به شکل غیرمنتظره‌ای نقش می‌بندد و کار می‌کند که از ترس یک متری به هوا بپرید. آن وقت دیگر یک قدم برداشتن در این خانه، خیلی سخت‌تر از قبل می‌شود.

Samsung Galaxy Note20 Ultra
سامسونگ

۳) باتلاق جادوگران

هر کسی که The Witcher 3 را بازی کرده باشد، قطعا با منطقه کروک‌بک‌باگ آشنایی دارد. منطقه‌ای باتلاق مانند که هر جانور خطرناکی که فکرش را بکنید در آن حضور دارد. به عبارت دیگر پا گذاشتن در کروک‌بک‌باگ، عین این است که جان خود را کف دستتان بگیرید و آگاهانه منتظر رسیدن زمان مرگتان باشید. با این حال، چیزی که کروک‌بک‌باگ را ترسناک‌تر می‌کرد، حضور جادوگران عجیب و غریبی بود که بازی از آن‌ها با نام کرون‌ها یاد می‌کند. اهالی دهکده برای ادای احترام به این جادوگران، گوش‌های خود را می‌برند و تقدیم آن‌ها می‌کنند. همه هم فکر می‌کنند که این جادوگران، سه دختر زیبارویی هستند که می‌توانند در شرایط سخت به کمکشان بیایند. اما اگر همین افراد، این جادوگران را از نزدیک دیده بودند، قطعا دیگر حاضر هم نمی‌شدند که اسمشان را بر زبان بیاورند.

۲) گورستان رازهای خانوادگی

با دنبال کردن خط داستانی ‌The Witcher 3، به منطقه کروز پرچ می‌رسیدید. جایی که تحت سلطه فردی به نام بلادی بارون است. کروز پرچ در ابتدا یک منطقه آرام و معمولی به نظر می‌رسد. اما وقتی با بارون آشنا می‌شدید و مراحل «Family Matters» (حتما روی لینک کلیک کنید و مقاله را بخوانید) را طی می‌کردید، می‌فهمیدید که در قلب کروز پرچ چه اتفاقات تاریکی رخ داده. اول از همه می‌فهمید که بارون با همسرش رفتار خوبی نداشته، بعد متوجه می‌شوید که این زن بارون بوده که به او خیانت کرده و در انتها، مشخص می‌شود که بارون فرزند سقط شده‌اش را درست به خاک نسپرده و حالا همین فرزند مرده، تبدیل به موجود خطرناکی به نام باچلینگ شده و دارد از خون زنان باردار منطقه تغذیه می‌کند. بله، بازی یک دفعه تمام این قصه‌های تاریک را سرتان می‌ریزد و کاری با شما می‌کند که حاضر باشید برای دور شدن از کروز پرچ هر کاری بکنید.

۱) سایلنت هیل

قطعا وقتی میان‌تیر این بخش را خواندید تعجب کردید، اما واقعا بی‌منظور آن را انتخاب نکردم. اگر موفق به تجربه بسته گسترش‌دهنده فوق‌العاده Hearts of Stone شده باشید، قطعا به عمارت Von Everec سفر کرده‌اید. عمارت ترسناکی که در وسط منطقه مه آلودی مخفی شده بود و محلی‌ها باور داشتند که هر کس پا در آن گذاشته، زنده برنگشته. البته حق با محلی‌ها هم بود. چراکه اطراف عمارت Von Everec، نه تنها ارواح و موجودات خبیث پرسه می‌زدند، بلکه موجود خطرناکی به نام کِرتِیکر هم زندگی می‌کرد. موجودی که با دو متر قد و صورتی بدون چشم و ابرو و بینی در اطراف برای خودش می‌چرخید و افرادی را که کشته بود در زمین عمارت چال می‌کرد. اما قضیه باز هم به همین جا ختم نمی‌شد. مثل شهر سایلنت هیل، در عمارت متروکه Von Everec نیز آنقدر اتفاقات عجیب و ترسناک رخ می‌داد که واقعا دلم نمی‌خواهد بخش جذابشان را برایتان اسپویل کنم. فقط بگذارید این را بگویم که بعد از بیرون آمدن از Von Everec دیگر آن انسان سابق نبودید.

خب این هم از ۷ منطقه ترسناک دنیای The Witcher 3. نظرتان در موردشان چیست؟ به کدام یک از آن‌ها سفر کرده بودید؟ حتما در مورد تجربه‌هایتان برایمان بگویید.

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *