فهرست بستن

۷ بازی که به خاطر انتخاب حالت آسان شما را مسخره می‌کردند

انارگیفت

در دوره‌ای به سر می‌بریم که همه گیمرها به خاطر مشغله زیاد حاضر نیستند برای تجربه یک بازی ویدیویی وقت بیشتری بگذارند و آن‌ها را روی درجه سختی بالاتر تمام کنند. برای همین هم هست که شاهکاری مثل Sekiro: Shadows Die Twice نسبت به دیگر آثار موفق چند سال اخیر کم‌تر مورد توجه گیمرها قرار گرفته. با این حال، برخی بازی‌سازان هم هستند که تمام شدن بازی هایشان روی حالت آسان یا همان Easy Mode را توهینی به خود می‌دانند. این دسته از بازی‌سازان برای اینکه جلوی این کار را بگیرند، با روش‌های مختلف سعی کردند به مخاطب بفهمانند که باید به آن‌ها و آثارشان احترام بگذارند. در این مقاله از این روش‌ها برایتان گفتیم. با ویجیاتو همراه باشید.

7) Metal Gear Solid 5

طبق رویه همیشگی سری بازی‌های متال‌ گیر سالید، اصولا نباید در قسمت پنجم نیز حالت آسان وجود می‌داشت. با این حال، اگر در طول یک مرحله چند بار می‌مردید، فنتوم پین به شما پوشیدن یک کلاه مرغی مسخره را پیشنهاد می‌داد. کلاهی که به لطفش از قدرت و دقت دشمنان به میزان قابل توجهی کاسته می‌شد، مهمات بیشتری در طول مراحل پیدا می‌کردید و جانتان به صورت خودکار پر می‌شد. بله، بازی آسان می‌شد اما باید تا آخر فنتوم پین، داغ ضعیف بودن را روی پیشانیتان حس می‌کردید.

6) Ninja Gaiden Black

قبل از اینکه حتی دیمن سولز عرضه شود، این Ninja Gaiden بود که به خاطر گیم‌پلی دشوار اما لذت بخش شهرت بسیاری داشت. البته در بین تمامی نسخه‌های این سری، Ninja Gaiden Black برای خودش هیولایی بود. طوری که عملا بازی جان خود مخاطب را هم می‌گرفت تا تمام شود. اگر در جریان مراحل Ninja Gaiden Black بیش از ۳ بار می‌مردید، درجه سختی به شدت آسان Ninja Dog Difficulty آزاد می‌شد که در آن کاراکتری به نام آیانه به کمکتان می‌آمد و به خاطر ضعیف بودنتان شما را مورد تمسخر قرار می‌داد.

5) Wolfenstein: The New Order

بسیاری از بازی‌های این لیست وقتی که شما در وسط بازی، درجه سختی مراحل را پایین می‌آوردید، شما را مسخره می‌کردند. اما Wolfenstein: The New Order برای این کار، نیازی نمی‌دید صبر کند. چراکه دقیقا در همان ابتدا وقتی که به منوی انتخاب درجه سختی می‌رسدید، بازی در جلوی گزینه ایزی، تصویری از بی‌جی بالازکویچ قرار داده بود با یک چهره محزون و پستانکی در دهان. یعنی عملا بازی به افرادی که به سراغ این مورد می‌رفتند، می‌گفت «بچه».

4) Street of Rage 3

افرادی که Street of Rage 3 را روی درجه سختی آسان تجربه می‌کردند، عملا هیچ وقت نتوانسته‌اند پایان اصلی بازی را ببینند. چراکه حالت آسان بازی، دو مرحله نسبت به دیگر حالات بازی کم‌تر داشت و بازی سعی می‌کرد با این کار حسابی حال مخاطبش را بگیرد. جالب اینکه قضیه فقط به همین جا هم ختم نمی‌شد. بلکه آخرین باس بازی هم مخاطب را به خاطر آسان‌کردن بازی تا جایی که می‌توانست مسخره می‌کرد و به آن‌ها می‌گفت: «بازنده».

3) Twisted Metal 2

اگر فکر می‌کنید که Street of Rage 3 تنها ویدیو گیمی بوده که تا این حد مخاطبش را به خاطر ساده‌ کردن مراحل بازی عذاب می‌داده سخت در اشتباهید. چراکه Twisted Metal 2 به شدت سختگیرتر از این بازی دو بعدی دوست داشتنی بود و عملا نمی‌گذاشت که بازیکنان راحت‌طلب مرحله پنجم بازی را ببینند. بله، به محض پایان یافتن مرحله چهارم، یک تابلوی ایست جلویتان ظاهر می‌شد که زیرش نوشته بود: «هیچ بازنده‌ای حق ندارد از اینجا جلوتر برود».

2) Valkyrie Profile

Valkyrie Profile عجیب‌ترین بازی این لیست است. چراکه برای تمسخر مخاطبی که اهل سختی کشیدن نیست، سیاست به شدت جالبی داشت. حالت آسان Valkyrie Profile به جای اینکه کار را به میزان قابل توجهی آسان کند، برعکس همه چیز را سخت‌تر می‌کرد. بله، حالت آسان بازی، در اصل سخت‌ترین حالت Valkyrie Profile بود و عملا تمام کردنش روی این درجه سختی یک عذاب تمام عیار به حساب می‌آمد.

1) Earthworm Jim

Earthworm Jim در زمان خودش خیلی معروف بود اما سازنده‌اش خیلی خوب هم بلد بود روی اعصاب گیمرها برود. خصوصا آن‌هایی که بازی را روی درجه سختی آسان تمام می‌کردند، واقعا زخمی کاری از این بازی‌ساز خورده بودند. چراکه در حالت آسان بازی شما هیچ وقت پایان حقیقی Earthworm Jim را نمی‌دیدید. بلکه به جای آن یک متن بلند بالا روی صفحه می‌آمد و در کنار اینکه ۵ دقیقه وقت با ارزشتان را تلف می‌کرد به شما می‌گفت «کرم».

خب این هم لیست ما. با آن موافقید؟ چند مورد از آن‌ها را خودتان تجربه کرده بودید؟ حتما برایمان کامنت بگذارید و از اتفاقاتی که برای خودتان افتاده است بگویید.

.کپی شد

https://vgto.ir/5i2

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *