۵ تغییری بزرگی که آپدیت فال‌آوت ۴ به بازی آورده است

بازی فال اوت ۴ (Fallout 4) را می‌توان به راحتی یکی از بهترین‌ بازی‌های نقش آفرینی و مجموعه فال اوت دانست. عنوانی که حتی شرکت بتسدا با عرضه فال اوت ۷۶ هم نتوانست جای آن را بگیرد و این بازی همچنان جایگاه خود را حفظ کرد. حال با گذشت ۴ سال از عرضه نسخه نسل جدید کنسول‌ها شرکت سازنده تصمیم گرفته تا نسخه نسل نهمی بازی فال اوت ۴ را عرضه کند و این نسخه نسل نهمی هم تغییرات خوبی نسبت به نسخه اولیه بازی داشته است.

نسخه نسل نهمی بازی فال اوت ۴ چندی پیش عرضه شد و بازی نقش آفرینی دوست داشتنی شرکت بتسدا را به نسل نهم کنسول‌ها آورده است. این نسخه جدید برای کامپیوتر هم عرضه شد تا گرافیک بازی را برای سخت افزار جدید هم بهینه کند. حال بحث اینجاست که نسخه نسل نهمی چه فرقی با نسخه قبلی دارد؟ اینجاست که باید به دقت بازی را بررسی کرد. پس با ما همراه باشید.

در این متن ما به طور کامل نسخه نسل نهمی بازی فال اوت ۴ را بررسی کردیم. همانطور که گفتیم این بازی نسبت به قبل پیشرفت زیادی داشته اما این پیشرفت‌ها فقط در زمینه عملکرد و گرافیک نیست. در نتیجه بهتر است قبل از اینکه این نسخه از بازی را تجربه کنید، نگاهی هم به این متن داشته باشید تا با تغییرات آن آشنا شوید.

نسخه جدید برای کنسول‌های نسل نهمی ساخته شده است

دو کنسول ایکس‌باکس سری ایکس و پلی‌استیشن ۵ نسبت به دستگاه‌های نسل قبلی که بازی فال اوت ۴ برای آن‌ها عرضه شده بود، قدرت بیشتری دارند. این به روزرسانی جدید باعث می‌شود تا این بازی نه ساله برای دستگاه‌های مدرن نیز به طور کامل بهینه شده باشد. بازی فال اوت ۴ حال به طور کامل از رزولوشن ۴K پشتیبانی می‌کند. همینطور اینکه رزولوشن این بازی در حالت‌های مختلف تغییر نخواهد کرد و در نتیجه فرقی ندارد که شما بازی را روی حالت Performance یا Quality بگذارید.

تفاوت اصلی میان این دو حالت این است که Quality به شما نرخ فریم ۳۰ ولی بدون تغییر را ارائه می‌دهد. این در صورتی است که Performance به شما نرخ فریم ۶۰ ولی متغیر را ارائه داده و از لحاظ کیفیت بصری نیز بازی کمی پایین‌تر است. در کنار این موارد بنابر صفحه نمایشی که شما انتخاب می‌کنید حالت Quality نرخ فریم ۴۰ را برای یک صفحه نمایش ۱۲۰ هرتزی در نظر می‌گیرد. اگر رزولوشن صفحه نمایش شما ۱۴۴۰p باشد، نرخ فریم شما به ۶۰ ارتقاء پیدا خواهد کرد.

یک نکته لازم به ذکر اینجا این است که نسخه نسل نهمی بازی فال اوت ۴ هنوز برای دارندگان این بازی روی اشتراک پلی‌استیشن پلاس عرضه نشده است. در نتیجه دارندگان این بازی از این روش باید کمی صبر کنند و شرکت سازنده نیز به دنبال عرضه این بازی برای این اشتراک محبوب سونی است.

به روزرسانی نسل نهمی بازی فال اوت 4

به روزرسانی نسل نهمی بازی فال اوت ۴ به این بازی محتوای زیادی اضافه کرده و از طرفی این بازی را از لحاظ عملکردی نیز بهتر کرده است.

باگ‌های آزاردهنده

زمانی که بحث از عرضه یک به روزرسانی گسترده یا یک بازی جدید می‌شود، قطعاً باگ‌ همراه آن خواهد بود. این موضوع چندین سال است که دنیای گیمینگ را آلوده کرده و بازی فال اوت ۴ نیز از این قاعده مستثنی نیست. مخصوصاً اینکه شرکت بتسدا برای باگ‌های مختلف خود مشهور بوده و در نتیجه انتظار می‌رسد که این بازی باگ‌های زیادی داشته باشد.

نکته جالب اینجاست که با گذشت نزدیک به ۱۰ سال از عرضه بازی فال اوت ۴ اصلی، این بازی همچنان باگ‌های مختلفی داشت. حال شرکت سازنده تمام تلاش خود را کرده تا باگ‌های اصلی را برطرف کرده و این بازی عملکرد بهتری روی کنسول‌های نسل جدید داشته باشد. هرچند که در نسخه جدید نیز باگ‌های متعددی وجود دارد ولی وضعیت آن به مراتب از بازی اولیه بهتر است. نکته مثبت اینجاست که شرکت سازنده همچنان برای این بازی به روزرسانی عرضه خواهد کرد تا به بهترین وضعیت خود برسد.

تغییرات برای دارندگان نسخه کامپیوتر فال اوت ۴

نکته اینجاست که دارندگان نسخه کامپیوتر بازی فال اوت ۴ تجربه بهتری را از این بازی داشتند. به دلیل اینکه این کاربران به ماد و عملکرد بهتر سخت افزار دسترسی داشتند و در نتیجه استانداردهای آن‌ها بالاتر است. به همین دلیل شرکت سازنده بازی فال اوت ۴ در به روزرسانی نسل نهمی با چالش خاصی در زمینه کامپیوتر روبرو بود.

با به روزرسانی جدید، فال اوت ۴ از لحاظ بصری و عملکردی پیشرفت نسبت به قبل داشته است. همینطور اینکه این بازی به طور کامل از صفحه نمایش‌های بزرگ و اولترا واید (Ultrawide) پشتیبانی کرده و دیگر نیازی به نصب ماد یا مواردی از این دسته در این بازی وجود ندارد. در کنار آن کیت سازندگی (Creation Kit) بازی فال اوت ۴ نیز نسبت به قبل ارتقاء یافته و ایرادات آن تا حد خوبی برطرف شده است.

به روزرسانی نسل نهمی بازی فال اوت 4

بازی فال اوت ۴ نسبت به قبل پیشرفت بسیار زیادی داشته که این موضوع باعث شده برای نسل نهم بسیار بهینه و مناسب باشد.

دسترسی بهتر روی پلتفرم‌های بیشتر

بازی فال اوت ۴ حال به طور کامل روی فروشگاه اپیک (Epic Games Store) حضور دارد. همینطور اینکه یک بازی تأیید شده برای کنسول استیم دک بوده و در نتیجه افراد بیشتری به آن دسترسی دارند. نکته اینجاست که در گذشته نیز بازی فال اوت ۴ به راحتی روی کنسول استیم دک اجرا می‌شد ولی با توجه به ارتقاءهای مختلف و بهبود عملکردی این بازی، تجربه آن روی کنسول استیم دک نیز قرار است از قبل بهتر شود.

با توجه به عرضه این به روزرسانی برای فال اوت ۴، این بازی برای کنسول‌های نسل هشتم و نهم در کنار کامپیوتر وجود خواهد داشت. همینطور اینکه استیم دک هم به طور رسمی از آن پشتیبانی خواهد کرد. در نتیجه افراد بسیار زیادی به آن دسترسی خواهند داشت و کاربران بیشتری نیز به سمت این بازی جذب خواهند شد.

ابزار و مأموریت‌های بیشتر

به روزرسانی نسل نهمی بازی فال اوت ۴ تنها به موارد تکنیکال و عملکردی محدود نمی‌شود. بلکه شرکت سازنده تلاش کرده تا محتوای بیشتری را به آن اضافه کند. بتسدا در ابتدای عرضه این به روزرسانی یک لیست بزرگ برای محتوای داخل آن عرضه کرد و اعلام کرد که مأموریت‌های جدیدی به بازی اضافه شده است. همینطور اینکه در کنار آن چندین سلاح و ابزار مختلف از عناوین متفاوت فال اوت به بازی اضافه شده تا بازی فال اوت ۴ به یک بازی بسیار غنی تبدیل شود.

نکته جالب اینجاست که شرکت سازنده دو خط داستانی بسیار جالب را در این بازی اضافه کرده است. به همین دلیل بازی فال اوت ۴ به نهایت پتانسیل خود رسیده و حال زمان تجربه آن فرا رسیده است. مخصوصاً اینکه این به روزرسانی در کنار عرضه سریال فال اوت در دسترس قرار گرفت و از لحاظ زمانبندی نیز شرکت بتسدا عملکرد بسیار خوبی داشته است.

در کل بازی فال اوت ۴ نسبت به قبل تغییر بسیار زیادی داشته است. با این حال چارچوب و محتوای اصلی این بازی همچنان یکسان بوده و از لحاظ تجربه و کیفیت بهتر شده است. نکته اصلی اینجاست که اگر شما از کاربران جدید فال اوت هستید، حتماً نسخه جدید را تجربه کنید ولی اگر از طرفداران و کاربران قدیمی فال اوت هستید، تجربه دوباره این بازی برای شما قطعاً بهتر خواهد بود اما چیز جدیدی نخواهد داشت.

منبع: IGN

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازی

Adblock test (Why?)

لینک منبع خبر


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.