۴۰ نخبه علمی جذب دانشگاه محقق اردبیلی شدند

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی از جذب ۴۰ نخبه علمی به عنوان پژوهشگران پسادکتری در این دانشگاه خبر داد.

به گزارش سیناپرس جبرائیل رزمجو در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: این تعداد نخبه برای اولین بار در دانشگاه‌های استان اردبیل جذب می‌شوند و این نخبگان قرار است طرح‌های پژوهشی تقاضامحور را انجام دهند.

وی با بیان اینکه حضور نخبگان علمی در دانشگاه محقق اردبیلی زمینه افزایش تولیدات علمی استان و دانشگاه‌ها و تسهیل در انجام کارهای پژوهشی تقاضا محور را به دنبال خواهد داشت، افزود: هم‌اکنون در مرکز رشد دانشگاه محقق اردبیلی ۱۵۰ شرکت فعال است که ۱۶ شرکت دانش‌بنیان بوده و ۴۴۰ نفر از فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های استان و افراد تحصیل کرده جویای کار در این شرکت‌ها مشغول به کار هستند.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب در خصوص علم و فناوری تصریح کرد: دانشگاه محقق اردبیلی یکی از وظایف خود را حمایت از نخبگان می‌داند و در این مسیر برنامه‌هایی تدوین کرده است.

رزمجو افزود: دانشگاه محقق اردبیلی برای شرکت‌های مستقر در مرکز رشد تا ۸۵۰ میلیون ریال تسهیلات پرداخت می کند و برای فعالیت‌های آزمایشگاهی نیز تا ۵۰ درصد تخفیف در نظر گرفته است. همچنین محیط کسب و کار رایگان برای نخبگان فراهم کرده و برای تامین خوابگاه آنها نیز برنامه‌ریزی می‌کند.

وی اظهار امیدواری کرد: با ایجاد بسترهای لازم و ترغیب و تشویق دانشگاهیان به تولید علم، فناوری و انجام پژوهش‌های تقاضامحور، افزایش پژوهشگران پسادکترا، جذب دانشجویان بین‌المللی و بازنگری آئین‌نامه‌ها و افزایش حمایت‌های پژوهشی و فناورانه در سال‌های آینده روند تولیدات علمی دانشگاه سیر صعودی بگیرد.

دانشگاه محقق اردبیلی در سال ۱۳۵۷ با نام دانشکده کشاورزی تاسیس شده است و اکنون تعداد رشته‌های مصوب این دانشگاه ۲۸۱ رشته شامل ۶۲ رشته در مقطع دکتری، ۱۳۳ رشته مقطع کارشناسی ارشد، ۷۹ رشته مقطع کارشناسی و هفت رشته مقطع کاردانی است.

این دانشگاه دارای ۹ دانشکده، سه مرکز تحقیقات، سه پژوهشکده، ۱۹ هسته پژوهشی و یک مرکز نوآوری و رشد واحدهای فناور است و همایش‌های علمی و آموزشی متنوعی در آن با حضور مسئولان کشوری و استانی برگزار می‌شود.

نوشته ۴۰ نخبه علمی جذب دانشگاه محقق اردبیلی شدند اولین بار در خبرگزاری سیناپرس. پدیدار شد.

لینک منبع خبر


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.