فهرست بستن

۳۰۰ کارخانه در چین، خودرو برقی تولید می‌کنند

۳۰۰ کارخانه در چین، خودرو برقی تولید می‌کنند

دولت چین قصد دارد صدها شرکت تولیدکننده خودروهای برقی در این کشور را به ادغام تشویق کند. به گزارش Carscoops، چین در سال‌های اخیر خودروهای سبز را با تب و تاب بالایی تبلیغ کرده و اکنون محل استقرار حدود ۳۰۰ تولیدکننده خودروی الکتریکی است. به گفته‌ی شیائو یاکینگ، وزیر صنعت و فناوری اطلاعات چین، این تعداد بسیار زیاد است و به هم‌گرایی و تمرکز نیرو نیاز دارد.

خودروی برقی بی وای دی هان / BYD Han Electric Car

وزیر صنعت و فناوری اطلاعات چین اوایل این هفته در مصاحبه با رسانه‌ها گفت:

شرکت‌ها عمدتاً کوچک و پراکنده هستند. نقش بازار باید به‌طور کامل مورد استفاده قرار بگیرد و ما تلاش‌های آن‌ها برای ادغام و تجدید ساختار در بخش خودروی برقی را به منظور افزایش بیشتر تمرکز بازار تشویق می‌کنیم.

مقاله‌های مرتبط:

به گزارش اتونیوز، دولت چین در حال تدوین اقداماتی برای کنترل مازاد ظرفیت به منظور هدایت منابع تولید به سمت قطب‌های اصلی تولیدکننده است. علاوه بر این، ممکن است حداقل نرخ استفاده از ظرفیت تولید را برای صنعت تعیین کند و استان‌هایی که این الزامات را ندارند، تا زمانی که ظرفیت مازاد در دسترس نباشد، اجازه‌ی تصویب پروژه‌های جدید نخواهند داشت.

دولت چین تقریباً ۳۳ میلیارد یوان (۵٫۱ میلیارد دلار) یارانه برای تشویق مصرف‌کنندگان به خرید خودروهای سبز در پنج سال ارائه کرده که این برنامه از سال ۲۰۲۰ آغاز شده است. همچنین بسیاری از مقامات استانی به منظور تشویق سازندگان خودروهای برقی به ایجاد تسهیلات، معافیت‌های مالیاتی سخاوتمندانه‌ای ارائه کرده‌اند. به‌عنوان مثال، استان جیانگ‌سو در شمال شانگهای دارای ۳۰ خودروساز است که بسیاری از آن‌ها اکنون ورشکسته هستند.

وزارتخانه صنعت و فناوری اطلاعات چین فراتر از تشویق به ادغام شرکت‌های سازنده خودروی الکتریکی، تلاش می‌کند مشکل کمبود عرضه‌ی نیمه‌‎هادی برطرف شود و اخیراً سه توزیع‌کننده تراشه خودرو را به دلیل افزایش قیمت جریمه کرده است.

Adblock test (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *