فهرست بستن

۲ میلیون دوز واکسن کرونا کواکس تا اسفند ۹۹ در اختیار ایران قرار می‌گیرد

واکسن کرونا کواکسواکسن کرونا کواکس

۲۴ دی ۹۹ ساعت ۱۹:۳۸

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اعلام کرد ۲ میلیون دوز واکسن کرونا کواکس تا اسفند ۹۹ در اختیار ایران قرار خواهد گرفت.

مصطفی قانعی، دبیر ستاد توسعه زیست فناوری، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در خصوص واکسن ایرانی کرونا (کووایران) عنوان کرد این واکسن داخلی با موفقیت بدون هیچ نوع عارضه‌ای مانند شوک و تب به ۱۴ داوطلب تزریق شد. وی افزود زمانی که مجوز مرحله دوم از فاز نخست به ۷ نفر دیگر صادر شده به این معناست که این واکسن تاکنون هیچ علائم مضری را به همراه نداشته است. طبق گفته مصطفی قانعی با ادامه نتایج مثبت تست واکسن کووایران تا دو ماه دیگر این واکسن به ۵۶ نفر تزریق خواهد شد. همچنین تولید انبوه این واکسن نیز در صورت موفقیت تمام مراحل در خرداد ۱۴۰۰ خواهد بود.

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در مورد مشارکت ایران و کوبا در ساخت واکسن کرونا نیز بیان کرد این واکسن مشترک با کوبا در مرحله سوم بوده و در سطح وسیعی در حال آزمایش است. طبق گفته قانعی در واقع مراحل توسعه واکسن مشترک کرونا با کوبا از تولید واکسن کووایران جلوتر است.

خرید ۲ میلیون دوز واکسن کرونا از کواکس

مصطفی قانعی در ادامه گفته‌های خود بیان کرد از کواکس به عنوان اتحادیه جهانی تامین واکسن حدود ۲ میلیون دوز واکسن کروناویروس خریداری کرده‌ایم که این واکسن تا اسفند ۹۹ در اختیار کشورمان قرار خواهد گرفت و به گروه اول کادر درمان تزریق خواهد شد.

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *