۱۵ نکته مخفی جالب از بازی استارفیلد

همان طور که انتظار می‌رفت، جدیدترین اثر حماسی شرکت بتزدا پر از رازها و ارجاع‌ها مختلف است که برخی واضح به نظر می‌رسند و برخی دیگر، نیاز به کنجکاوی بیشتر دارند. این فهرست ایستر اگ های موجود در بازی استارفیلد تنها مواردی هستند که تا امروز کشف کرده‌ایم، اما به مرور زمان قطعا با ارجاع‌ها و موارد جالب بیشتری روبرو خواهیم شد.

<!–

–>

بازی Starfield حدود هزار سیاره مختلف در دنیای خود دارد که بسیاری از آن‌ها دستی طراحی شده‌اند و پر از محتوا هستند. این محتوا علاوه بر سلاح و لباس‌های قدرتمند، شامل ایستر اگ‌های شگفت‌انگیز و خنده‌دار هم می‌شود. این موارد می‌توانند ارجاعی به عناوین قبلی بتزدا یا بازی، فیلم، سریال یا کتاب دیگری باشند. حال با این مقدمه سراغ ۱۵ ایستر اگ جذاب برویم که در بازی استارفیلد پیدا کرده‌ایم.

۱- Adoring Fan

۱۵ نکته مخفی جالب از بازی استارفیلد ویجیاتو۱۵ نکته مخفی جالب از بازی استارفیلد ویجیاتو

این مورد یکی از ایستر اگ‌های نسبتا واضح بازی است، اما هر کس که قسمت چهارم الدر اسکرولز یعنی نسخه «آبلیوین» را تجربه کرده باشد، قطعا در جا آن را متوجه خواهد شد. شخصیت The Adoring Fan حالا در استارفیلد بازگشته و حتی صداپیشه‌اش هم همان شخصی یعنی «کریگ سکلر» است. این شخصیت جزو افرادی خواهد بود که می‌تواند به گروه شما ملحق شود. البته به شرطی که ابتدای بازی، خصوصیت Hero Worshiped را انتخاب کرده باشید. حتی وقتی که برای اولین بار در شهر نیو آتلانتیس ملاقات می‌کنید، هدیه‌هایی به شما خواهد داد.

۲- یادداشت Alex Hay

حالا از شخصیت محبوب Adoring Fan به یک طرفدار یادماندنی می‌رسیم. بازیکنانی که به ایستگاه The Eye در منظومه آلفا سنتوری برسند، اگر سمت راست ورودی اصلی پیش بروند، یادداشتی را روی یک میز پیدا خواهند کرد که داخل آن نوشته شده است:

به تمام دوستان و اکتشاف‌کنندگان همراه من. من همیشه همراه شما هستم، آن بیرون در استارفیلد. دوست‌دار همیشگی، الکس هی.

این ایستر اگ، یادبود بتزدا به یکی از طرفداران خود با نام Alex Hay است که پنج ماه پیش از عرضه بازی از دنیا رفت. طبق پستی که در ردیت مرگ او را تایید کرد، الکس سازنده چند اپلیکیشن موفق روی iOS بود که مطالبی درباره آن‌ها در سایت‌های خارجی نوشته شده است. او همچنین به عنوان یک طرفدار بتزدا توصیف شده که ده‌ها هزار ساعت در دنیاهای موروویند، آبلیویون، اسکایریم و همچنین سری فال‌آوت وقت گذرانده است. این یادداشت که توسط کاربری در ردیت با لقب HunterWorld کشف شد، یادبودی تحسین‌برانگیز برای طرفداری است که بسیاری به یاد او هستند و اگر می‌خواهید شما هم احترام به جا بیاورید، حتما باید این یادداشت را در استارفیلد پیدا کنید.

۱۵ نکته مخفی جالب از بازی استارفیلد ویجیاتو۱۵ نکته مخفی جالب از بازی استارفیلد ویجیاتو

۳- تیر در زانو

طرفداران اسکایریم و میم‌های اوایل انتشار آن، قطعا به خوبی افرادی را یادشان هست که «مثل شما یک جنگجو بودند» پیش از آن که «یک تیر در زانوی‌شان رفت». یکی از بهترین مهارت‌های مبارزه محور استارفیلد با نام Crippling را تا آخرین سطح ارتقا دهید تا یک نشان دریافت کنید که آیکونش، دقیقا یادآور همین میم معروف است.

۴- ماشین مریخ‌نورد Curiosity

ظاهرا برخی از وسیله‌های فضایی دنیای واقعی در استارفیلد وجود دارد که اولین مورد قابل توجه، ماشین مریخ‌نورد Curiosity است. این وسیله نقلیه توسط سازمان ناسا در سال ۲۰۱۱ میلادی به فضا پرتاب شد تا سطح مریخ را جستجو کند. این وسیله در بازی استارفیلد در اختیار سازمان Constellation قرار دارد و در مقر آن‌ها قابل مشاهده است.

۱۵ نکته مخفی جالب از بازی استارفیلد ویجیاتو۱۵ نکته مخفی جالب از بازی استارفیلد ویجیاتو

۵- ماشین مریخ‌نورد Spirit یا Opportunity

وسیله واقعی دیگری که ممکن است در استارفیلد ببینید، یکی از دو ماشین Spirit یا Opportunity است. چون این دو ماشین بسیار به هم شبیه هستند، سخت می‌توان فهمید کدام یک در استارفیلد قرار دارد. اما به هر حال می‌توانید این وسیله را روی سطح مریخ پیدا کنید.

۶- سیاره‌های Chawla و Gagarin و Jemison و Olivas

چهار اسم Chawla، Gagarin، Jemison و Olivas نام چهار سیاره در بازی استارفیلد هستند که می‌توانید در منظومه «آلفا سنتوری» (Alpha Centauri) آن‌ها را پیدا کنید. این اسم‌ها همچنین نام چهار فضانورد واقعی در تاریخ است:

  • «کالپانا چاولا» (Kalpana Chawla) که اولین زن سرخپوست فضانورد در تاریخ است و سال ۱۹۹۷ میلادی به فضا سفر کرد.
  • فضانورد مشهور جماهیر شوروی «یوری گاگارین» (Yuri Gagarin) که در سال ۱۹۶۱ میلادی، اولین کسی بود که به فضا سفر کرد.
  • «می جمیسن» (Mae Jemison) فضانورد ناسا که در سال ۱۹۹۲ اولین زن سیاهپوستی بود که به فضا سفر می‌کرد.
  • «جان دی اولیواس» (John D. Olivas) یکی از فضانوردان شاخص ناسا که دو بار به فضا سفر کرد و در هر دو ماموریت، خارج از فضای سفینه مشغول به انجام عملیات بود.

۷- سیاره‌هایی با اسم دانشمندان

حالا که بحث سیاره‌های داخل استارفیلد مطرح است، تعداد بیشتری از آن‌ها از روی دانشمندان مشهور نام‌گذاری شده‌اند. طبق کشف طرفداران و بازیکن‌های مختلف، فعلا نام‌هایی چون «بور»، «فاینمن»، «هایزنبرگ»، «لینه» و «شرودینگر» برای سیاره‌های مختلف استفاده شده است، اما احتمالا تعداد بیشتری از این سیاره‌ها در بازی وجود داشته باشند.

۸- گیاه Nirnroot

اگر از جمع‌آوری گیاه Nirnroot در بازی اسکایریم خسته نشده‌اید، پس خوش‌شانس هستید. چون این گیاه سبز رنگ درخشان دوباره در استارفیلد برگشته است. طرفداران اولین بار این گیاه را در نمایش مفصل Starfield Direct که خرداد امسال برگزار شد مشاهده کردند؛ جایی که انگار این گیاه در فضایی مشابه گلخانه نگه‌داری می‌شد. چه کسی می‌داند، آیا می‌توانید این گیاه را جایی دیگر در فضای بی‌کران پیدا کنید؟

۱۵ نکته مخفی جالب از بازی استارفیلد ویجیاتو۱۵ نکته مخفی جالب از بازی استارفیلد ویجیاتو

۹- منطقه فرود سفینه آپولو ۱۱ روی ماه

هنگامی که در The Lodge مقر سازمان Constellation قرار دارید، می‌توانید دومین بخش خاطرات Sir Livingstone را بخوانید. طی چنین کاری، یک فعالیت پیدا می‌کنید که اجازه می‌دهد شما نزدیک به محل فرود سفینه آپولو ۱۱ روی کره ماه فرود بیایید. حتی خود سفینه هم در آن مکان قرار دارد و می‌توانید روی آن بپرید تا آیتم Apollo Snow Globe را بردارید. برداشتن این آیتم ۱۰۰ امتیاز تجربه به شما می‌دهد. اگر احیانا در این مورد اطلاع ندارید، آپولو ۱۱ نام سفینه و همچنین اولین اقدام موفق آمریکا برای قدم گذاشتن روی سطح کره ماه بود که سال ۱۹۶۹ میلادی رخ داد.

۱۰- صورت روی مریخ

شما در مرکز شهر Cydonia که یک شهر واقع روی مریخ در بازی استارفیلد است، قادر هستید مجسمه‌ای را پیدا کنید که یک پلاک با نوشته «صورت روی مریخ» (Face on Mars) روی آن به چشم می‌خورد. اگر با این پلاک تعامل کنید، توضیحاتی دریافت خواهید کرد که حقیقت ندارند، اما مردم مریخ به هر حال از روی آن مجسمه‌ای ساخته‌اند؛ اشاره‌ای به تصویری که توسط فضاپیمای وایکینگ در سال ۱۹۷۶ میلادی گرفته شد. این تصویر صورت یک انسان را نمایش می‌داد، اما با بررسی دقیق‌تر مشخص شد که ترتیب قرارگیری سنگ‌های سطح مریخ، باعث خطای دید در عکس دریافتی توسط وایکینگ شده بود.

۱۱- آیتم Meridia’s Beacon

یک ایستر اگ دیگر که برای طرفداران اسکایریم خلق شده است. آیا آیتم Meridia’s Beacon یادتان هست؟ آیتم مخصوص ماموریتی که صرفا یک توپ خالی با تورفتگی‌هایی بود که آن را شبیه یک شهاب سنگ می‌کرد. این آیتم زمینه‌ساز بحث‌های زیادی بین طرفداران اسکایریم شد، چون هنگام برداشتن آیتم، شخصیت «مریدیا» این جمله را می‌گوید:

یک دست جدید علامت را لمس می‌کند.

خب حالا به نظر می‌رسد این آیتم برگشته است، اما این بار تنها با نام Space Rock شناخته می‌شود. حتی برای کمتر از یک ثانیه در اواسط رویداد Starfield Direct هم شاهد این آیتم بودیم. همچنین در پس‌زمینه نمایی در شوکیس مایکروسافت در سال ۲۰۲۲ میلادی هم این آیتم دیده می‌شود. چیزی که باعث می‌شود حدس بزنیم این آیتم می‌تواند یک آیتم جمع‌کردنی یا چیز دیگری باشد که بین دو تریلر، مکان قرار گرفتن آن را عوض کرده‌اند.

۱۲- ارباب حلقه‌ها و سیب زمینی!

۱۵ نکته مخفی جالب از بازی استارفیلد ویجیاتو۱۵ نکته مخفی جالب از بازی استارفیلد ویجیاتو

این مورد بسیار ساده اما جالب است: هر موقع شما یک سیب زمینی بردارید و سراغ بخش توضیحات بروید، نقل قولی از شخصیت «سم‌وایز گمجی» از دومین جلد کتاب‌های «ارباب حلقه‌ها» یعنی «دو برج» نمایش داده می‌شود. سم هنگامی این جمله را می‌گوید که مشغول پختن گوشت خرگوش برای فرودو و گالم است و در عین حال درباره سیب زمینی و راه‌های مختلف درست کردن غذا با آن صحبت می‌کند.

۱۳- کلون‌های سیاره Charybdis III

این مورد یکی از جذاب‌ترین ایستر اگ‌های استارفیلد به حساب می‌آید که برای طرفداران دوآتشه فرنچایز استار ترک یک ارجاع جالب در خود دارد. اگر تا حالا روی سیاره Charybdis III قدم گذاشته‌اید، پس قبل‌تر از طریق یک سیگنال هشدار متوجه شده‌اید که موردی نسبتا عجیب در این سیاره وجود دارد. شما در این سیاره شخصیت «فرانکلین دی روزولت» رئیس جمهور فقید آمریکا را ملاقات خواهید کرد که به شما می‌گوید تقریبا هر کسی که روی این سیاره حضور دارد، یک شخصیت معروف در طول تاریخ است. البته در واقع یک کلون از آن شخصیت‌ها.

۱۵ نکته مخفی جالب از بازی استارفیلد ویجیاتو۱۵ نکته مخفی جالب از بازی استارفیلد ویجیاتو

طی کامل کردن ماموریت مرتبط با این سیاره و برای پایان جنگ داخلی بین روزولت، چنگیز خان و «آمانیرنا» (یکی از ملکه‌های دوران پادشاهی کوش)، شما شخصیت «املیا ارهارت» (اولین خلبان زن تاریخ که موفق شد به تنهایی سراسر اقیانوس اطلس را پرواز کند) را استخدام خواهید کرد که یکی از بهترین یاران موجود در استارفیلد برای خلبانی سفینه‌های فضایی است. حضور او به عنوان یک همراه در استارفیلد، ارجاعی به سریال Star Trek: Voyager است که آن‌جا توسط نژاد Briori ربوده شد و به خواب مصنوعی فرو رفت تا زمانی که توسط گروه کاپیتان Janeway پیدا شد.

۱۴- ارجاع به جان ویلیامز

شما احتمالا در بخش‌های مختلفی از بازی، یک پوستر از Sol Symphony Orchestra پیدا کنید. داخل این پوستر ارجاعی به رهبر ارکستر آن با نام «ویلیامز جان» وجود دارد؛ موردی که کاملا واضح به «جان ویلیامز» آهنگساز مشهور آثاری چون فرنچایز استار وارز، ایندیانا جونز، پارک ژوراسیک و هری پاتر اشاره می‌کند.

۱۵- نقشه The Elder Scrolls VI

بحث‌های زیادی وجود دارد که اتفاقات قسمت ششم از سری «الدر اسکرولز» در منطقه Hammerfell جریان خواهد داشت. یک کاربر تیزبین ردیت با لقب Huhwtfbleh هم نکته‌ای در استارفیلد پیدا کرده است که شاید ارجاعی به همین مورد باشد؛ موردی که مربوط به تریلر بازی در خرداد دو سال قبل می‌شود.

این کاربر روی صفحه کنترل یک سفینه در تریلر و دقیق‌تر پشت یک پیچ، حکاکی کوچکی را پیدا کرده است که شباهت بسیاری به مناطق همرفل و High Rock و همچنین Iliac Bay در الدر اسکرولز دارد. آیا چنین موردی را می‌توان داخل نسخه نهایی و قابل بازی استارفیلد پیدا کرد؟ ما که شک داریم. اما اگر چنین چیزی فقط یک تصادف بزرگ نباشد، پس حتما یک ارجاع بسیار جالب از سمت بتزدا به حساب می‌آید.

Adblock test (Why?)

لینک منبع

whistle

doornegar.com

این وبلاگ، جایگزین سیگار برای نگارنده آنست. ظاهربین نباشیم و ظاهرسازی هم نکنیم. این رسانه، متعهد است سکان جهت دهی افکار عمومی را از بوق های تبلیغاتی سنتی و زرد پس بگیرد. تم(پوسته) این بنگاه بازنشر خبر، ترکیبی از رنگ سبز واتساپ، پیمایش بینهایت اینستاگرام و دارک مود توییتر هست. انواع تبلیغات و آگهی شما پذیرفته می شود. برای رزرو جایگاه پیام بازرگانی خود، به شماره ۰۹۳۰۴۲۸۲۵۳۱ پیغام واتساپی دهید.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.