فهرست بستن

۱۵ حقیقت که احتمالا درباره فیلم The Dark Knight کریستوفر نولان نمی‌دانستید

انارگیفت

این روزها شوالیه تاریکی بیشتر از هر زمان دیگری در تاریخ کمیک بوک‌ها محبوب‌ و دوست‌داشتنی‌ به نظر می‌رسد. با وجود هیجان در نهایت ناامیدکننده‌ای که برای دیدن بن افلک در نقش بتمن بود، هنوز هواداران بروس وین برای تماشای رابرت پتینسون به عنوان بتمن جدید سینما لحظه‌شماری می‌کنند. اما به اعتقاد هواداران دوآتشه بتمن این سه‌گانه کریستوفر نولان است که ظهور تا سقوط شوالیه تاریکی را به زیباترین حالت ممکن به تصویر می‌کشد و شاید فیلم The Dark Knight بهترین و جذاب‌ترین عنوان این سه‌گانه باشد. بنابراین در ادامه ۱۵ حقیقت که احتمالا درباره فیلم فوق‌العاده کریستوفر نولان نمی‌دانید را بررسی می‌کنیم. با ویجیاتو همراه باشید.

۱۵ حقیقت که احتمالا درباره فیلم The Dark Knight کریستوفر نولان نمی‌دانید

یک: کیتی هلمز با هنرنمایی در نقش ریچل داوز در فیلم Batman Begins خوش درخشید اما با یک اشتباه بزرگ از حضور در فیلم The Dark Knight صرف نظر کرد. او ترجیح داد به پروژه ساخت فیلم کمدی Mad Money بپیوندد و همکاری دوباره با کریستوفر نولان را فراموش کند. در نتیجه مگی جیلنهال جانشین او شد. فیلمی که کیتی هلمز بازی در آن را ترجیح داد تنها ۲۶ میلیون دلار فروخت.

دو: براساس فیلم‌نامه این فیلم قرار بود مایکل کین پیش از آغاز صحنه‌ای که جوکر به مهمانی بروس وین حمله می‌کند دیالوگ داشته باشد اما او به حدی از دیدن هیث لجر وحشت کرد که دیالوگش را به صورت کامل فراموش کرد. مایکل کین بعدها این اتفاق را «ترسناک» توصیف کرد و کریستوفر نولان هم که از تغییر جذاب فیلم‌نامه خوشش آمده بود، تغییری به آن نداد.

سه: شهردار شهر بتمن در ترکیه (بله، واقعا شهر بتمن در ترکیه وجود دارد) از برادران وارنر و کریستوفر نولان به دلیل استفاده از نام بتمن شکایت کرد! او درباره شهر بتمن گفته بود:

تنها یک بتمن وجود دارد و آن هم در ترکیه است. تولیدکنندگان آمریکایی بدون آن که ما اطلاع بدهند از نام شهر ما استفاده کردند. افزایش خشونت در شهر ما حاصل تاثیر روانی این فیلم‌ روی شهروندان ما بوده و دلیل دیگری ندارد.

چهار: دیوید ساموئل گویر، نویسنده فیلم‌نامه فیلم، در ابتدا تصمیم داشت زخمی‌کردن صورت هاروی دنت توسط جوکر را در فیلم سوم روایت کند. ایده اصلی او برای این تغییر از کمیک بوک Batman: The Long Halloween نشات می‌گرفت. با این حال این اتفاق هرگز رخ نداد.

۱۵ حقیقت که احتمالا درباره فیلم The Dark Knight کریستوفر نولان نمی‌دانید

پنج: هیث لجر با وسایل آرایشی که از یک فروشگاه محلی خریده بود، طراحی جوکر را روی صورتش انجام داد. کریستوفر نولان پس از دیدن گریم لجر به حدی تحت تاثیر قرار گرفت که به تیم گریم فیلم The Dark Kight دستور داد همین طراحی را به گریم اصلی لجر در نقش جوکر تبدیل کنند.

شش: رایان فیلیپ، مارک روفالو، مت دیمون و هیو جکمن گزینه‌های احتمالی بازی در نقش هاروی دنت بودند اما این نقش در نهایت به آرون اکهارت رسید.

هفت: کریستوفر نولان هرگز به سکانس‌های حذف‌شده اعتقادی ندارد و دوست ندارد این سکانس‌ها را به تدوین نهایی فیلم بازگرداند. بنابراین فیلم The Dark Knight هم باید شامل حال این استاندارد او می‌شد. با این حال درباره این فیلم یک استثنای کوچک وجود دارد؛ پس از آن که جوکر مهمانی بروس وین را به هم می‌زند با یک اتومبیل از مهلکه فراری می‌شود. این سکانس قرار بود در میان سکانس‌های حذف‌شده قرار بگیرد اما در نهایت به تدوین نهایی فیلم اضافه شد.

هشت: دوبلوری که جانشین صدای هیث لجر در نسخه ایتالیایی فیلم The Dark Knight شد در حقیقت پسر همان صداپیشه‌ای بود که وظیفه صحبت‌کردن به جای جک نیکلسون در نقش جوکر را برعهده داشت. به نظر می‌رسد مرگ به معنای واقعی کلمه کسب و کار زندگی آن‌ها باشد!

۱۵ حقیقت که احتمالا درباره فیلم The Dark Knight کریستوفر نولان نمی‌دانید

نه: یکی از ویژگی‌های بارز هیث لجر در نقش جوکر حرکاتی بود که او با لب‌ها و دهانش انجام می‌داد. اما هیچ عمدی در انجام این حرکات نبود. در حقیقت، لیس‌زدن‌ها و مکیدن‌های مکرر جوکر در فیلم به دلیل جراحی پروتزهای ناراحت‌کننده‌ای بود که لجر روی صورتش انجام داده بود. او تصمیم داشت این پروتزها را تخلیه کند اما کریستوفر نولان به او دستور داد برای حفظ جذابیت‌های شخصیت جوکر این کار را انجام ندهد.

ده: در جریان فیلم‌برداری صحنه‌های تعقیب و گریز جوکر و نیروهای پلیس یک دوربین آیمکس به صورت کامل نابود شد. در ابتدا به نظر می‌رسد این اتفاق اهمیت زیادی نداشته باشد اما این دوربین در آن روزها تنها یکی از چهار دوربین آیمکس دنیا بود! فراموش نکنید که برای خرید یک دورین آیمکس حداقل باید ۲۵۰هزار دلار هزینه کنید.

یازده: فیلم The Dark Knight رکورددار بیشترین شکایت ارسال‌شده به هیئت‌ رده‌بندی سنی فیلم‌های بریتانیا در دهه ابتدایی قرن بیست و یکم است. ۳۶۴ نفر از میزان خشونت فیلم شکایت کردند. آن هم در شرایطی که فیلم با استاندارد 12A منتشرشده بود؛ یعنی برای اکران در سالن‌های سینمایی مشکلی نداشت.

دوازده: تنها دو روز پس از اکران، فیلم The Dark Knight به صدر لیست بهترین فیلم‌های کاربران سایت IMDB صعود کرد. این فیلم در حال حاضر در جایگاه سوم این لیست قرار دارد.

سیزده: کریستین بیل اعتراف کرده که هرگز اجازه استفاده از موتورسیکلت بتمن در این را فیلم نداشت. اما در نهایت فرصتی فراهم شد تا یک سواری جانانه را تجربه کند. او درباره سواری روی موتورسیکلت بتمن می‌گوید:

موتوسواری من با موتورسیکلت بتمن خیلی خطرناک بود. اما آن‌ها در نهایت به سواری من برای ضبط صحنه‌های پایانی فیلم نیاز داشتند. خب این یک بهانه فوق‌العاده بود تا سواری آن موتورسیکلت فوق‌العاده را تجربه کنم.

۱۵ حقیقت که احتمالا درباره فیلم The Dark Knight کریستوفر نولان نمی‌دانید

چهارده: سم مندس اذعان کرده بود که فیلم The Dark Knight به او کمک کرده تا فیلم Skyfall را کارگردانی کند. او درباره الهام‌‌بخشی فیلم کریستوفر نولان می‌گوید:

این فیلم در حقیقت به دنیای پس از یازده سپتامبر تعلق داشت و با ترس‌های ما بازی می‌کرد و آن‌ها را زیر سوال می‌برد. بنابراین به باور من فیلم بسیار متفاوت و شجاعی بود. بنابراین فیلم The Dark Knight در بسیاری از سوژه‌هایی که پیش از این برنامه مشخصی برای آن نداشتم، به من کمک بسیار بزرگی کرد. این تغییرات بدون فیلم کریستوفر نولان امکان‌پذیر نبود.

پانزده: پس از جدایی کیتی هلمز از پروژه ساخت این فیلم بازیگران زن متعددی مورد بررسی قرار گرفتند. در کنار مگی جیلنهال که در نهایت دومین بازیگر شخصیت ریچل داوز لقب گرفت، نام بازیگرانی مانند ایسلا فیشر، سارا میچل گلار، امیلی بلانت و البته ریچل مک‌آدامز به گوش می‌رسید.


بیشتر بخوانید:

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *