۱۰ سریال کره ای دیدنی با موضوع سفر در زمان؛ از Queen and I تا Moon Lovers

سفر در زمان یک ابزار داستانی محبوب است که در ژانرهای مختلف، از علمی تخیلی گرفته تا عاشقانه، در فیلم‌ها و سریال های تلویزیونی مانند Back to the Future, Looper و Outlander استفاده شده است. این مفهوم جذاب در درام های کره ای نیز به موضوعی محبوب تبدیل شده است. از آنجایی که درام های کره ای همچنان به سرگرم کردن و جذب مخاطبان در سراسر جهان ادامه می هند، بینندگان در آرشیوهای غنی تولیدات گذشته به دنبال سریال های جذاب گشته و درام های کره ای جذاب اما پنهانی با موضوع سفر در زمان را کشف می کنند که برداشتی تازه از یک کلیشه پرطرفدار را به نمایش می گذارند.

بهترین سریال های کره ای با موضوع سفر در زمان

بسیاری از درام‌های تاریخی این مفهوم را به شکلی عمیق مورد بررسی قرار می دهند و اغلب یک شخصیت مدرن را به گذشته محافظه‌کارانه‌تر منتقل می کنند. این ها نیز اغلب داستان های عاشقانه ای هستند که کمی رمز و راز و زوایای مرموز و پنهان در آن ها دخیل شده است. بسیاری از اوقات، درام‌های کره ای با موضوع سفر زمان دارای طنز و کمدی زیادی هستند، جایی که یک شخصیت (یا چند شخصیت) در یک دوره زمانی وارد می شوند که به آن تعلق ندارند و بدین ترتیب سناریوهایی کمدی شکل می گیرد. از فانتزی عاشقانه Splash Splash Love گرفته تا روایت مسحور کننده Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo، هر درام کره ای چشم اندازی متفاوت به مقوله سفر در زمان به عنوان یک مفهوم به ارمغان می آورد. در ادامه این مطلب می خواهیم شما را با ۱۰ مورد از بهترین سریال های کره ای در مورد سفر در زمان آشنا کنیم.

بهترین سریال های کره ای با موضوع سفر در زمان

۱۰- The Great Doctor (2012)

داستان سریال The Great Doctor در دوران سلسله گوریو اتفاق می افتد. یک شب حمله ای به پادشاه گونگمین و ملکه نوگوک انجام می شود و وظیفه کاپیتان چوی یانگ و نیروهای اوست که از این دو محافظت کنند. با این حال، ملکه نوگوک به شدت مجروح شده است و هیچ پزشکی در سلسله گوریو قادر به نجات جان او نیست. سپس پادشاه به نگهبانان خود دستور می دهد تا به قلمرو موسوم به پادشاهی بهشت ​​رفته و پزشکی را برای درمان همسر او بیابند. هنگامی که یک پورتال زمان باز می شود، معلوم می گردد که پادشاهی بهشت ​​در واقع دوران مدرن کره است. در ادامه، چوی یانگ یک جراح پلاستیک به نام یون سو را پیدا می‌کند و او را به دوران خود بازمی‌گرداند، جایی که او در خدمت پادشاه گونگمین بدون هیچ راهی برای بازگشت به خانه به دام افتاده است.

سریال کره ای دکتر خوب یک درام پزشکی است که باید حتماً ببینید، سریالی که اگر چه شروع کندی دارد، اما با پیشرفت داستان، به سرعت همه چیز شکل می گیرد. عاشقانه‌ای که زمان مانع بزرگ آن به نظر می رسد، بین چوی یانگ و یون سو شعله‌ور می‌شود، عشقی که به شدت بینندگان را مجذوب رابطه این دو جلب کرده و باعث می شود برای پایانی خوش دعا کنند. این سریال همچنین دارای عناصر فانتزی مانند قدرت های فراانسانی و جادو است.

بهترین سریال های کره ای با موضوع سفر در زمان

۹- Tomorrow With You (2017)

یو سو جون مدیر عاملی است که توانایی سفر در زمان را دارد. هر زمان که از مترو استفاده می کند، می تواند به آینده سفر کند. در همین حال، ما رین عکاسی است که سعی می کند پس از یک حرفه ناموفق در صنعت سرگرمی، بتواند امورات زندگی خود را تامین کند. بدون اینکه او بداند، سو جون متوجه می شود که ما رین قرار است تصادف کند، بنابراین سعی می کند او را نجات دهد، هر چند که نتیجه آنطور که فکر می کند پیش نمی رود. با این حال، مقاصد به کنار، سرنوشت آنها به هم گره می خورد.

مفهوم داستان سریال فردا با تو جالب است و به ندرت در درام های کره ای با موضع سفر در زمان مورد بررسی قرار می گیرد. معمولاً کاراکترها به صورت ناخواسته و از طریق ابزارهای ماوراء الطبیعه در زمان سفر می کنند. اما در مورد سو جون، او خود تصمیم می گیرد که چه زمانی می خواهد سفر در زمان داشته باشد. عاشقانه شکل گرفته در این سریال قطعاٌ بر روی بینندگان تاثیرگذار خواهد بود زیرا مسلماً بر رابطه و ارتباط بین ما رین و سوجو سرمایه گذاری خواهند کرد.

بهترین سریال های کره ای با موضوع سفر در زمان

۸- Queen and I (2012)

سریال من و ملکه به دلیل داستان جذابش به عنوان یک درام تاریخی عالی در حد و اندازه های Love in the Moonlight دیده می شود. این سریال داستان دو شخصیت اصلی را دنبال می کند، کیم بونگ-دو و چوی هی-جین که هر دو در یک دوره زمانی متفاوت زندگی می کنند. هی جین یک هنرپیشه در کره امروزی است، در حالی که بونگ-دو محققی از سلسله چوسون است. پس از اینکه در یک ترور تا آستانه مرگ پیش می رود، بونگ-دو سر صحنه فیلم هی جین به کره امروزی وارد می شود. او به زودی متوجه می‌شود که می‌تواند در زمان عقب و جلو برود، و هر چه زمان بیشتری را با هی جین می‌گذراند، بیشتر عاشق او می‌شود، عشقی که البته دو طرفه است.

بسیاری از درام‌های کره ای با موضوع سفر زمان بر روی یک شاهزاده و یک دوشیزه دون پایه تمرکز می‌کنند – با این حال، در موارد نادری مانند Queen and I و The Great Doctor، کاراکترها از شخصیت‌های با جایگاه پایین تری مانند یک محقق تشکیل می‌شوند. لحظات کمدی زیادی در این درام کره ای وجود دارد که ارزش تماشای دارند و بینندگانی که عاشق کمدی های عاشقانه، داستان های صمیمانه و سفر در زمان هستند، این درام را دوست خواهند داشت.

بهترین سریال های کره ای با موضوع سفر در زمان

۷- Familiar Wife (2018)

چا جو هیوک مردی متاهل است که دو فرزند دارد. مشکل این است که او از همسرش متنفر بوده و نگاهی منفی به زندگی دارد. زندگی در خانه بی نقص نیست و زندگی کاری اش نیز چندان تعریفی نیست. از دیدگاه او، او زندگی رقت باری را تجربه می کند، دستکم از نگاه خودش. با این حال، زندگی جو هیوک پس از بازدید از باجه عوارض و قرار دادن ۱۰۰۰ وون در آن تغییر می کند. پس از آن، او کنترل ماشینش را از دست می دهد، ماشینش خودبخود حرکت می کند و مدتی بعد هیوک در گذشته قبل از ازدواجش از خواب بیدار می شود. او مدت کوتاهی پس از سفر در زمان به عقب و جلو در می یابد که هر طور که بخواهد می تواند گذشته اش را تغییر دهد. و این کاری است که او انجام می دهد – او با انتخاب های عمدی مسیر زندگی اش را تغییر می دهد تا به جایی که می خواهد باشد برسد و بالاخره، در زمان حال، با همسر جدیدی به نام های وون از خواب بیدار می شود.

سریال زن آشنا یک درام کره ای است که قلب شما را درگیر می کند و بر این ایده تمرکز دارد که اگر کسی بتواند زندگی خود را با میل و خواسته خودش تغییر دهد، آیا باید این کار را بکنند یا نه؟ اکثر درام های کره ای با تم سفر زمان با یک پیش درآمد بامزه و خنده دار شروع می شوند، جایی که شخصیت ها از تغییر ناگهانی فضا و دوران سردرگم یا مبهوت می شوند. با این حال، Familiar Wife نسبتاً ترسناک و تاریک شروع می شود و بیننده را به دلیل واقع گرایی موجود در داستان، به یک حس ناراحتی یا بدبختی می رساند. اما چنین چیزی برای ارائه یک درام کره ای معنی‌دار ضروری است، یعنی همان چیزی که زن آشنا در ادامه خواهد بود.

بهترین سریال های کره ای با موضوع سفر در زمان

۶- Splash Splash Love (2015)

جانگ دان بی یک دانش آموز دبیرستانی است که برای شرکت در امتحانات ورودی دانشگاه آماده می شود که در نهایت سرنوشت آینده او را رقم می زند. مشکل این است که او در ریاضیات بسیار ضعیف است و نمی داند برای آینده اش چه می خواهد. وقتی روز امتحان ورودی فرا می رسد، دن بی بیش از حد دچار سردرگمی می شود و جلسه امتحان را ترک می کند. او به تنهایی روی یک نیمکت می نشیند و برای زندگی متفاوتی دعا می کند، که ناگهان صدای طبل هایی را می شنود که از یک گودال باران شنیده می شوند. او آن گودال را بررسی می کند، به درون آن می افتد و خود را در دوره چوسون می یابد. در آنجا، او توسط پادشاه استخدام می شود تا او را در حوزه ریاضیات، و حوزه های دیگر، آموزش دهد.

سریال کره ای Splash Splash Love یک سریال بسیار سرگرم کننده است که تمام ویژگی های تعیین کننده درام کره ای را دارد، به این معنی که بر روی شخصیت ها متمرکز است. داستان این سریال در دوره جوسون اتفاق می افتد، شخصیت های اصلی آن یعنی دان بی و شاهزاده لی دو یک زوج سرگرم کننده هستند که به خوبی با یکدیگر بازی می کنند! بینندگان از تم های آشنا و رایج این سریال خوششان خواهد آمد: یک زن خودش را به شکل مرد در می آورد، شاهزاده عاشق دوشیزه ای از خدمتکارانش می شود، یک ملکه حسود و یک محافظ آرام و خونسرد نیز در داستان وجود دارند. داستان این سریال کوتاه و شیرین است و هر طرفدار درام های کره ای قطعاً از این سریال راضی خواهد بود.

بهترین سریال های کره ای با موضوع سفر در زمان

۵- Rooftop Prince (2012)

ولیعهد لی گاک، از دوره جوسون، نیمه شب از خواب بیدار می شود و همسرش، ولیعهد را مرده در دریاچه پیدا می کند. خیلی ها تصور می کنند که او سکندری خورده و در دریاچه افتاده است، اما لی گاک – با کمک سه مشاور ویژه – می دانند که او به قتل رسیده است. در حالی که تحقیقات در حال انجام است، سریال شاهزاده پشت بام به زمان حال می رود و داستان پارک ها را دنبال می کند که به کره برمی گردد تا با پدر خونی اش ملاقات کند، بعد از اینکه خواهر ناتنی اش او را رها کرده و به درخواست های کمکش توجهی نکرده و همین موضوع ارتباط او را با پدرش قطع کرده بود. برای کمک. سپس چهار مرد از دوره چوسون پس از تعقیب شدن توسط قاتلان نقابدار و پریدن از صخره ای، به زمان حال منتقل می شوند. از آنجا، لی گاک و خدمه‌اش یاد می‌گیرند که در دنیای مدرن چگونه زندگی کنند، در حالی که تلاش می‌کنند به دوره چوسون برگردند.

سریال Rooftop Prince مملو از کلیشه های درام کره ای است که طرفداران این ژانر با آن آشنا بوده و دوستشان دارند. این سریال به یک فراموشی ایجاد شده ای می پردازد که پارک-ها پس از یک تصادف به آن دچار می شود، و او متوجه می شود که نمی تواند پاسخ این سوال را بدهد که چرا از خانواده اش جدا شده است. همچنین سریال شاهزاده پشت بام با شخصیت های زن اصلی شیطان صفت، سناریوهای مضحک و مثلث های عشقی عجیب سر و کار دارد. همچنین این سریال کره ای یک درام منحصربه‌فرد است که در آن شخصیت‌ها برخلاف اکثر سریال های این حوزه، به جای رفتن به گذشته، به زمان حال می آیند، موضوعی که در درام های کره ای با موضوع سفر در زمان بسیار جذاب و تازه است. هر کسی که به دنبال رمز و راز در درام های کره ای با موضوع سفر در زمان باشد، از این داستان کلاسیک لذت خواهد برد.

بهترین سریال های کره ای با موضوع سفر در زمان

۴- The King: Eternal Monarch (2020)

در کره امروزی، دو جهان موازی وجود دارد. یک جهان زندگی روزمره سئول امروزی را دنبال می کند، جایی که نخست وزیران و روسای جمهور وجود دارند. با این حال، در جهان دیگر، کره هنوز توسط یک پادشاهی اداره می شود، اگرچه پیشرفت های امروزی همچنان وجود دارند. یک روز، در یک واقعیت جایگزین در کره، یک شاهزاده جوان به نام لی گون شاهد کشته شدن پدرش توسط عمویش است، و او هدف بعدی است، تا اینکه یک غریبه مرموز او را نجات می دهد. در همین حال، در کره امروزی، کارآگاهی به نام تائه ایول از همان مرد – عموی لی گون – که غرق در خون ظاهر می شود، بازجویی می کند. سال ها برای لی گون می گذرد و او تبدیل به پادشاهی می شود که به دنبال شخصی می گردد که او را نجات داده است. او از طریق یک پورتال به جهان موازی کره کنونی سفر می کند و با ناجی خود، تائه ایول، ملاقات می کند.

در ابتدا، سریال درام کره ای The King: Eternal Monarch، از محصولات نتفلیکس، ممکن است کمی گیج کننده باشد. این سریال بسیار با جهان‌های موازی سروکار دارد، و اطلاعات این دو دنیا می‌تواند در ابتدا بسیار گیج‌کننده و مبهم باشد، با توجه به اینکه این یکی از اولین بارها – اگر نگوییم تنها بار – است که یک درام کره ای به کاوش جهانی می‌پردازد که در آن کره امروزی هنوز تحت حاکمیت یک پادشاه اداره می شود. اما استقرار و شکل گرفتن آهسته داستان واقعاً ارزش صبر کردن را دارد، زیرا یک رابطه عاشقانه بین دو شخصیت اصلی داستان شکل می یرد. این یک درام کره ای با پیچ و تاب بی نظیری است که بینندگان از آن لذت خواهند برد و ارزشش را درک خواهند کرد.

بهترین سریال های کره ای با موضوع سفر در زمان

۳- Tunnel (2017)

برخلاف اکثر درام های کره ای با موضوع سفر زمان که بر دوره های تاریخی تمرکز دارند، تونل یک درام کره ای است که در یک دوره زمانی نسبتاً جدید اتفاق می افتد. کارآگاه گوانگ-هو در حال تحقیق در مورد یک رشته قتل در سال ۱۹۸۵ است که قربانیان آن زنان جوان هشتند و پس از تعقیب مظنون در داخل یک تونل، گوانگ-هو متهم را گم می کند. سپس با ضربه ای به سر، او بیهوش شده و می افتد. گوانگ-هو سپس بیدار می شود و به زودی متوجه می شود که دیگر در سال ۱۹۸۵ نیست، بلکه در سی سال آینده است.

تونل یک درام کره ای هیجان انگیز است که با بسیاری از سریال های با موضوع سفر در زمان متفاوت است. داستان عاشقانه یک داستان فرعی در کلیت داستان اصلی به شمار می آید و در بخش اعظم داستان این روایت عاشقانه غایب است. در عوض، تونل بر عشق خانوادگی تمرکز دارد. روایت قتل یک روایت هیجان انگیز و مضاعف است که بینندگان و طرفداران را نیم خیز نگه می دارد، در حالی که سعی می کنند بفهمند قاتل زنجیره ای کیست و گوانگ هو چگونه به زمانی که به آن تعلق دارد باز خواهد گشت.

بهترین سریال های کره ای با موضوع سفر در زمان

۲- Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo (2016)

آرایشگری به نام ها جین به تازگی از دوست پسرش جدا شده است، پس از آن که او را در حال خیانت به او با بهترین دوستش می بیند. ها جین که در یک دوران ناخوشایند روحی گیر کرده است، در اسکله نشسته و مشغول میگساری است که بچه ای را در حال غرق شدن می بیند. او برای نجات کودک به داخل آب می پرد و درست در حالی که پس از نجات کودک، به سطح آب شنا می کند، به طور مرموزی دوباره به داخل آب کشیده می شود. او در ادامه در یک چشمه آب گرم که در آن چند مرد در حال حمام کردن هستند بیدار می شود. او در کمال تعجب متوجه می شود که در سلسله گوریو است و مردانی که ملاقات کرده شاهزاده های این سلسله هستند. او همچنین متوجه می شود که دیگر ها جین نیست، بلکه زنی به نام هائه سو ست که شاهزاده ها را به خوبی می شناسد. بدون راه بازگشت به خانه، هائه سو باید یاد بگیرد که چگونه در سلسله گوریو زندگی کند و زنده بماند.

سریال کره ای Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo یکی دیگر از درام های کره ای سرگرم کننده ای است که به جای انتقال به یک دوره زمانی متفاوت با همان شکل، با مفهوم تغییر جسم بازی می کند. این شامل چندین شخصیت مرد نقش اصلی است که بیننده عاشق آنها خواهد شد و چندین مثلث عشقی که نظر بینندگان را جلب خواهند کرد. ناگفته نماند که این سریال لحظات دراماتیک خاص خود را دارد که بینندگان را در آستانه گریه کردن قرار خواهد داد.

بهترین سریال های کره ای با موضوع سفر در زمان

۱- Mr. Queen (2020)

جانگ بونگ هوان یکی از جوانترین سرآشپزهای قصر آبی است و رویای آن را دارد که اولین سرآشپزی شود که به قدرتمندترین ها غذا می دهد. او طبیعتی کمال گرا و خودمحور دارد و به دلیل غرور و خودگرایی شدید و دیوانه کننده اش، غذایی که مخصوص سفیر چین تهیه شده است، را خراب می کند. این اشتباه منجر به تعقیب شدن بونگ هوان توسط پلیس سئول می شود و در حین تعقیب و گریز، او با سر به درون یک استخر آب می افتد. پس از بیدار شدن، متوجه می شود که او دیگر بونگ هوان نیست، بلکه شاهزاده کیم سو یونگ از دوره چوسون است.

سریال کره ای آقای ملکه نه تنها یک درام کلاسیک کره ای با موضوع سفر در زمان است که بسیاری از بینندگان عاشق آن خواهند شد، بلکه دارای سبک اکنون شناخته شده تغییر جسم نیز هست که در بسیاری از آثار کلاسیک مانند Secret Garden دیده می شود. این درام کره ای پر از رمز و راز است، جایی که بینندگان مجبورند راز تلاش برای قتل سو یونگ و جنجال‌های پشت شخصیت او را کشف کنند. سریال آقای ملکه یک تجربه تماشای ارزشمند و سرشار از طنز است که با روایت چوی جین هیوک، به شکلی خارق العاده به تصویر کشیده می شود.

<!–

–>

Adblock test (Why?)

لینک منبع


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.