فهرست بستن

یک کارت گرافیک Arc با 16 هسته Xe روی CompuBench دیده شد

اینطور که روی دیتابیس CompuBench دیده شده، شرکت اینتل دارد روی یک کارت گرافیک جدید از سری Arc با 16 هسته Xe کار می‌کند. تا به این لحظه کارت گرافیک Arc A550M تنها کارت این سری است که 16 هسته دارد و از سیلیکون ACM-G10 برای آن استفاده شده است، اما فرکانس‌هایی که روی دیتابیس دیده‌ایم برای یک کارت گرافیک لپ تاپ خیلی بالا هستند.

یک کارت گرافیک ناشناس Arc روی CompuBench

صرفاً جهت یادآوری، اینتل عرضه کارت گرافیک دسکتاپ Arc A580 را هم در برنامه دارد، کارت گرافیکی که چند ماه پیش معرفی شده و از زمان معرفی، هیچ اطلاعات تازه‌ای در خصوص آن منتشر نشده است. البته اینتل هیچ زمانی برای عرضه این کارت گرافیک مشخص نکرده و دست خود را از نظر زمانی باز گذاشته است.

اما به هر حال، گویا این شرکت دارد یک کارت گرافیک جدید توسعه می‌دهد. کارت گرافیکی که روی دیتابیس CompuBench دیده شده یک کارت گرافیک از سری Arc و روی درایور تست (9999) است. این کارت 256 واحد CU داشته و در فرکانس 2400 تا 2450 مگاهرتز فعالیت می‌کند. همان‌طور که پیش‌تر گفتیم این کارت گرافیک Arc A550M نیست و یک نسخه دسکتاپ عرضه نشده از آن است.

256 واحد CU معادل 16 هسته Xe است و می‌دانیم که کارت گرافیک Arc A580 قرار بود 24 هسته Xe داشته باشد، پس این کارت گرافیک یا اصلاً A580 نیست، یا اینکه شرکت اینتل مشخصات Arc A580 را بی‌خبر تغییر داده است. اگر نگاهی به نقشه راه اینتل بیندازیم، متوجه می‌شویم که این کارت گرافیک ممکن است یکی از کارت‌های خانگی سری Arc باشد که قرار است در سه‌ماهه اول 2023 عرضه بشوند.

علاوه بر همه این‌ها، CompuBench آخرین بنچمارکی است که یک گیمر برای تست یک کارت گرافیک به سراغ آن می‌رود، اما فعلاً تنها اطلاعاتی که داریم همین است. یک مقایسه کوتاه بین این کارت گرافیک ناشناس و کارت گرافیک Arc A770 اختلاف 42 درصدی عملکرد را نشان می‌دهد. تعداد هسته‌های این کارت گرافیک نصف Arc A770 بوده و این اختلاف عملکرد منطقی هم هست.

مطالب مرتبط

Adblock test (Why?)

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *