فهرست بستن

یک مزیت بزرگ Xbox Series X نسبت به PS5 برای بازی ۱۲۰ فریم برثانیه

یکی از نکات مهم فروش کنسول های نسل بعدی مانند PS5 یا Xbox Series X پشتیبانی از بازی هایی است که نرخ ۱۲۰ فریم برثانیه دارند . در تلویزیون ها و مانیتورهای دارای حالت ۱۲۰ هرتز اجرا می شوند. در حالی که قبلا شاهد تعدادی بازی جدید Xbox و PS5 با سرعت ۱۲۰ فریم در ثانیه بودیم، برخی از بازی های موجود فقط با حالت ۱۲۰ فریم در ثانیه فقط برای Xbox Series X به روز می شوند و نه برای PS5. در حقیقت در حال حاضر که اینطور است و این یک مزیت بزرگ Xbox Series X نسبت به PS5 برای بازی ۱۲۰ فریم برثانیه است.

برای مثال Call of Duty: Warzone و Rocket League فقط شامل پشتیبانی از ۱۲۰ فریم در ثانیه در Xbox Series X هستند. اکتیویژن درمورد اینکه چرا فقط Warzone در Xbox Series X از این پشتیبانی برخوردار است توضیحی نداده است، اما توسعه دهنده Rocket League یعنی Psyonix به یوروگیمر اعلام کرده است که فعال کردن آن در سمت PS5 پیچیده تر است.

Psyonix در بیانیه ای به یوروگیمر توضیح می دهد:

“فعال کردن ۱۲۰ هرتز در Xbox Series X | S یک پچ جزئی است، اما با توجه به چگونگی اجرای سازگاری معکوس روی کنسول، به PS5 نیاز به یک پورت بومی کامل است و متأسفانه به دلیل تمرکز ما در جای دیگر امکان پذیر نیست.”

پلی استیشن ۵ قادر است بازی های PS4 موجود را در حالت ۱۲۰ فریم در ثانیه اجرا کند، اما مشخصاً کارهای بیشتری برای توسعه دهندگان در نظر گرفته شده است. در کوتاه مدت، این می تواند بدین معنی باشد که شاهد موارد بیشتری از بازی هایی هستیم که با PS5 بدون ۱۲۰ فریم در ثانیه اجرا می شوند، اما در Xbox Series X با نرخ فریم بالاتر ارایه می شوند.

برای توسعه دهندگان آسان تر است که این مورد را در سمت Xbox Series X پیاده سازی کنند زیرا مایکروسافت پشتیبانی ۱۲۰ هرتز را در Xbox One سال گذشته تعبیه کرده است.

Xbox One X و Xbox One S نیز به همراه گزینه ای برای خروجی 1440p ، برای پشتیبانی از رفرش ریت متغیر در سال 2018 به روز شده اند. سونی تازه شروع به پشتیبانی از 120 هرتز با PS5 کرده است، اما کنسول هنوز از حالت 1440p پشتیبانی نمی کند.

پشتیبانی از 120fps در طولانی مدت مسئله ای نخواهد بود، زیرا توسعه دهندگان بیشتری بازی های بومی PS5 را می سازند. اما در حالی که توسعه دهندگان همچنان به تولید بازی های نسل مختلف برای Xbox One و PS4 ادامه می دهند، احتمالاً ترکیبی از موارد پشتیبانی شده وجود دارد.

نشانه هایی وجود دارد که می تواند بهبود یابد. Bungie قصد دارد Destiny 2 را در 8 دسامبر با پشتیبانی از 120 فریم در ثانیه در Xbox Series X و PS5 به روز کند.

نظر شما درباره این مزیت ایکس باکس چیست؟

Let’s block ads! (Why?)

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *