فهرست بستن

یک تریلیون دلاری شدن اپل، از دید "آیفونی" چطور به نظر میرسد؟

بالاخره رقابت آمازون و اپل برای تبدیل شدن به اولین کمپانی تریلیون دلاری جهان به اتمام رسید و همان طور که پیش بینی میشد، اپل این عنوان تاریخی را از آن خود کرد. یک تریلیون دلار، حالا ارزش کوپرتینویی ها است که نگاه به این رقم هم میتواند هوش از سر ما بپراند. با این حال این ارزش صرفا بر روی کاغذ قابل سنجش است چرا که در دنیای واقعی هیچکس یک تریلیون دلار را یک جا ندیده است! اما به واقع یک تریلیون دلار، چقدر پول است؟ بهتر است برای نشان دادن بزرگی این ثروت، آن را با چیزی در دنیای واقعی مقایسه کنیم. و چه چیزی بهتر از یک محصول گران قیمت از خود کمپانی اپل؟ آیفون ایکس، گران ترین آیفونی است که اپل تاکنون وارد بازار کرده و قیمت آن برای نسخه ۶۴ گیگابایتی، حدودا ۱۰۰۰ دلار است. USA Today محاسبات جالبی را انجام داده و آمار شگفت انگیزی را منتشر کرده است.

همان طور که گفته شد، ارزش آیفون ایکس چیزی حدودا ۱۰۰۰ دلار است و در بازار ما با قیمتی حدود ۱۳ میلیون تومان به فروش میرسد. البته باز کردن پای تومان و ریال در میان چنین مبالغی اشتباه است به همین دلیل در ادامه فقط به قیمت واقعی اشاره میکنیم. اگر شما آیفون ایکس را بدون جعبه و بسته بندی در نظر بگیرید، ۳۲۵ دستگاه از این گوشی، یک فوت مکعب را پر میکند. بنابراین آن مکعب ارزشی حدود ۳۲۵٫۰۰۰ دلار پیدا میکند. حال شما میتوانید ۲۶۶۰ واحد از مکعبی که ذکر شد را در یک کانتینر ۴۰ فوتی قرار دهید. ارزش این کانیتنر برابر میشود با چیزی حدود ۸۶۴ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار. فاصله با یک تریلیون دلار بسیار زیاد است و این مبلغ کمتر از یک درصد یک تریلیون دلار است.

https://i-cdn.phonearena.com/images/articles/327451-image/How-many-Apple-iPhone-X-units-equals-a-trillion-dollars.jpghttps://i-cdn.phonearena.com/images/articles/327452-image/How-many-Apple-iPhone-X-units-equals-a-trillion-dollars.jpghttps://i-cdn.phonearena.com/images/articles/327453-image/How-many-Apple-iPhone-X-units-equals-a-trillion-dollars.jpg

پس باید تعداد کانیتینرها را بالا ببریم. ۵۷۴ کانیتنر را در در نظر بگیریم که کنار یکدیگر قرار گرفته اند. ارزش این محموله عظیم تقریبا ۴۹۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار است. نیمی از راه تا یک تریلیون دلار طی شده است پس باز هم تعداد کانیتینرهای آیفون ایکس باید افزایش پیدا کند. حالا یک محموله عظیم تر با تعداد ۱۱۵۷ کانیتینر فرض شود. ارزش کل آیفون ایکس های درون این کانیتینرها ۱ تریلیون دلار است که برابر است با ارزش کمپانی تولید کننده این دستگاه ها، یعنی اپل. درک بهتر آماری که ذکر شد با تصاویر درج شده در مطلب ممکن است.

https://i-cdn.phonearena.com/images/articles/327455-image/How-many-Apple-iPhone-X-units-equals-a-trillion-dollars.jpghttps://i-cdn.phonearena.com/images/articles/327454-image/How-many-Apple-iPhone-X-units-equals-a-trillion-dollars.jpg

با یک تریلیون دلاری شدن ارزش اپل، کوپرتینویی ها از این حیث سه برابر جلوتر از مهم ترین رقیب خود یعنی سامسونگ هستند. ارزش فعلی کمپانی کره ای برابر است با ۲۹۰ میلیارد دلار. جالب است بدانید اگر اپل با تمام ارزش خود بخواهد کمپانی های دیگر را میخرد میتواند دیزنی را با مبلغ ۱۶۸ میلیارد دلار، نتفلیکس را به مبلغ ۱۴۷ میلیارد دلار، اوپراتور AT&T را با ۲۳۵ میلیارد دلار و با ۴۵۰ میلیارد دلار باقی مانده، مک دونالد را تصاحب کند. اپل در حالی به ارزش یک تریلیون دلار رسید که دنبال کننده این کمپانی یعنی آمازون، ۸۸۱ میلیارد دلار ارزش دارد. در رده های بعد آلفابت با ۸۵۰ میلیارد دلار و مایکروسافت با ارزش ۸۲۴ میلیارد دلاری قرار دارند.

بازدید: 3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.