فهرست بستن

یک تحلیل عجیب: کنسول PS5 نابود کننده صنعت بازی خواهد بود!

به نظر شما کنسول پلی استیشن 5 در طول 5 یا 6 سال چند دستگاه خواهد فروخت؟ آیا پیش‌بینی نابودی Xbox Series X و Nintendo Switch واقعیت دارد؟ آیا گیمرهای کنسولی از PC گیمرها بسیار بیشتر خواهند شد؟ یک تحلیل و پیش‌بینی نگران کننده که توجه رسانه‌ها را به خود جلب کرده است.

کمتر از یک ماه دیگر تا عرضه کنسول‌های نسل نهمی سونی و مایکروسافت باقی مانده است؛ در این حال یکی از سؤالات مهم کاربران و کمپانی‌ها، میزان فروش PS5 و XBX/S است. در ابتدا پیش‌بینی می‌شد که PS5 در طول 5 الی 6 سال، به فروش 200 الی 300 میلیون دستگاه دست یابد؛ با این وجود پیش‌بینی های فوق به تازگی تغییر کرده و نتایجی عجیب را به همراه دارد!

یک تحلیلگر ژاپنی به نام  نوریو ایماناکا از موسسه تحقیقات اقتصادی راکوتن اوراق بهادار به تازگی مقاله‌ای بلند بالا را در این زمینه منتشر کرده است. نتایج این تحلیل بسیار جسورانه بوده و در صورتی که روند مورد نظر این موسسه و تحلیلگر به شکلی دیگر پیش برود، می‌تواند اعتبار آنها را اساساً زیر سؤال ببرد.

XVSX-4.jpg

چندی پیش، این تحلیلگر تأیید کرده بود که PS5 در طول چرخه عمر خود می‌تواند به فروش بیش از 200 میلیون دستگاه دست پیدا کند؛ با این وجود نوریو ایماناکا به تازگی تحلیلی جدیدی را در این زمینه منتشر کرده است که با ارقام پیشین، بسیار متفاوت است. این تحلیلگر معتقد است که کنسول پلی استیشن 5 در طول 5 الی 6 سال، به فروش 600 الی 700 میلیون دستگاه دست پیدا خواهد کرد؛ در نتیجه جنگ بین کنسول‌ها برای همیشه پایان یافته و فروش PS5 بسیار بیشتر از Xbox Series X/S و حتی کنسول هیبریدی سوئیچ خواهد بود.

به گفته این تحلیلگر نسبتاً خوش بین، کنسول نسل نهمی سونی بر صحنه E-Sport غلبه خواهد کرد؛ چرا که PS5 جایگزین کامپیوترهای شخصی بوده و در نتیجه تعداد کاربران خود را در سال‌های آتی به طوری چشمگیر افزایش خواهد داد. وی در ادامه به یک مثال جالب توجه اشاره می‌کند؛ به گفته این تحلیلگر، به مانند طرفداران NBA که به دنبال کفش‌های ورزشی نایک هستند، طرفداران E-Sport نیز به سراغ PS5 خواهند رفت.

ps5_2_1_2.jpg

به همین علت پیش‌بینی می‌شود که این کنسول در طی 5 الی 6 سال، به فروش 600 تا 700 میلیون دستگاه دست پیدا کند. این مقدار چهار تا پنج برابر بیشتر از فروش کل کنسول‌های PS2 در سراسر جهان است. حتی با وجود فروش 200 الی 300 میلیون دستگاه PS5، سونی سودی سرشار را تجربه کرده و بسیار خوشحال خواهد بود. به گفته این تحلیلگر، 120 میلیون نفر از خریداران کنسول PS4 به سمت PS5 خواهند رفت؛ بیش از 100 میلیون از نفر از گیمرهای ورزش‌های الکترونیکی نیز خواهان خرید PS5 خواهند بود.

با اضافه شدن 400 میلیون تماشاگر و دیگر گیمرها، فروش کلی PS5 به 600 میلیون دستگاه خواهد رسید. حتی امکان اضافه شدن 100 میلیون مشتری دیگر به این بازار نیز وجود دارد. در نتیجه فروش PS5 به 600 الی 700 میلیون دستگاه خواهد رسید. این تحلیلگر معتقد است که کنسول PS5 می‌تواند به نابود کننده صنعت بازی تبدیل شده و به نبرد طولانی بین مایکروسافت، نینتندو و سونی پایان دهد. وی در نهایت به ویژگی‌های جذاب PS5 در برابر دیگر کنسول‌های فعلی پرداخته است.

مدیر عامل سونی، پیش‌بینی کرده بود که در عرض کمتر از 5 ماه از عرضه PS5، این کنسول به فروش بالای 7.5 میلیون دستگاه خواهد رسید. اگر چه تعداد طرفداران PS5 بسیار زیاد است، اما این تحلیل مقداری عجیب به نظر می رسد. نظر شما در مورد این تحلیل چیست؟ آیا PS5 می‌تواند مهر نابودی رقبا باشد؟

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *