فهرست بستن

یک اپلیکیشن عجیب: حتی اگر صدای تلویزیون خاموش باشد، با موبایل صدایش را بشنوید!

دو سناریو برای شما مطرح می‌کنم:

۱- اول صبحی تلویزیون را باز کرده‌اید و می‌خواهید به اخبار گوش کنید یا برنامه‌ای ببینید و در عین حال نمی‌خواهید کسی در خانه بیدار شود. اصلا تصور کنید که مهمان هستید و نمی‌خواهید کسی را آزار بدهید.

چه کار باید بکنید؟

یک راه این است که اگر تلویزیون قابلیت پخش صدا به صورت بلوتوث داشته باشد، با هدفون به صدا گوش کنید. یا اگر این ویژگی را ندارد، یک ماژول پخش بلوتوث صدا به آن وصل کنید.

تبلیغ:
رایگان: تست MBTI + تفسیر ویدیویی تیپ شخصیت و سازگاری شغلی

اما اگر این دو گزینه را نداشته باشید، طبعا در وهله اول هیچ راه چاره‌ای برای پخش صدا، بدون مزاحمت وجود ندارد.

۲- در سناریوی دوم شما در ترمینال فرودگاه یا اتاق انتظار یک پزشک هستید و تصویر را از تلویزیون می‌بینید، اما راهی ندارید که صدا را هم با وضوح بتوانید بشنوید. چه می‌کنید؟

فرنگی‌ها برای این کار اپلیکیشن جالب TUNITY را دارند. این اپلیکیشن به سادگی صفحه تلویزیون را با دوربین موبایل اسکن می‌کند و متوجه می‌شود که برنامه چه شبکه‌ای قابل پخش است و بعد صدای همان شبکه را از روی موبایل برایتان پخش می کند و شما می‌توانید با هدفون به آن گوش کنید.

مسئله ناهمزمانی صدا و تصویر هم به راحتی با این اپلیکیشن قابل رفع است و می‌شود تنظیم کرد که صدا با تاخیر متناسب، پخش شود.

مسلما اپلیکیشن TUNITY  صدای همه شبکه‌ها را ندارد و در مورد شبکه‌های ایرانی نمی‌توانید استفاده کنید. اما ایده ایجاد چنین اپلیکیشنی بسیار جالب است و کاربر را از داشتن سخت‌افزار پخش بلوتوث در برخی موقعیت‌ها، بی‌نیاز می‌کند.

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *