فهرست بستن

گیم‌شات: 12 راز سیاه بازی Fallout 4 که احتمالا آن‌ها را نمی‌دانید

درست است که بازی Fallout 76 در راه است و بازی‌بازان و طرفداران بسیاری منتظر آن هستند، اما این دلیل نمی‌شود که نسخه فوق‌العاده قبلی، یعنی بازی Fallout 4 را فراموش کنیم و از دنیای بی نظیری که بتسدا برایمان ساخته، به این راحتی‌ بگذریم. در این مطلب قصد داریم تا 12 راز سیاه بازی Fallout 4 را مرور کنیم پس حتما با وب‌سایت گیمشات همراه باشید.

دنیای بازی Fallout 4 پر است از شخصیت‌های جالب، مناطق منحصر به فرد، جزئیات بی شمار و البته، رازهای بسیار زیاد. از آن جایی که این عنوان یک نقش آفرینی عظیم است، مانند دیگر عناوین نقش آفرینی شرکت بتسدا، پر از راز و غافلگیری است و در پشت پرده دنیای بزرگ آن، حوادث بسیار زیادی در حال رخ دادن هستند که خیلی از آن‌ها از چشم ما پنهان می‌مانند. در این مقاله قصد داریم تا 10 راز و رمز سیاه بازی Fallout 4 را با هم مرور کنیم که احتمالا از حضور آن‌ها درون بازی خبر ندارید!

توجه داشته باشید که رتبه بندی موارد این مقاله به صورت ترتیب خوب یا بد بودن آن‌ها نمی‌شود.

12. Cricket the Merchant

Cricket یک فروشنده در دنیای بازی Fallout 4 است که قطعا با گشت و گذار در این دنیا، او را ملاقات کرده‌اید و اجناسی ضروری را از او خریداری کرده‌اید اما به غیر از نام و ظاهر عجیب او به نظر نمی‌رسد که اطلاعات دیگری از او داشته باشیم و نمی‌دانیم که در پشت پرده، او در چه مسائلی ذخالت دارد. با این حال، پشت پرده‌ی این شخصیت عجیب، پر از رمز و راز است که شاید تا انتهای بازی، اصلا متوجه آن نشوید. اگر به ترمینال در سازمان مرکزی و مقر فرماندهی Synth بروید و به آن دسترسی داشته باشید، ممکن است با یک فایل رو به رو شوید که Known Informations نامیده می‌شود. همان طور که تاکنون حدس زده‌اید، نام Cricket نیز به عنوان یکی از موارد این فایل اطلاعاتی به چشم می‌خورد که همین باعث می‌شود یک راز سیاه در بازی به وجود بیاید. با این که Cricket فروشنده، یک Synth نیست، اما او اغلب به سازمان مربوطه برای پیدا کردن اطلاعات و ردیابی‌های مروبط به Synth، کمک کرده است. این که این فروشنده عجیب به سازمانی که تمام داستان بازی حول آن می‌چرخد، کمک می‌کند، در نگاه اول جالب و در نگاه دوم کمی ترسناک به نظر می‌رسد!

بازی Fallout 4

11. Sturges

Sturges یکی از شخصیت‌های بازی Fallout 4 است که شاید در بین داستان‌های فرعی و مراحل جانبی این عنوان، بیشترین اسکرین تایم یا به عبارتی، بیشترین حضور در صحنه را دارد. این شخصیت نه تنها یکی از اولین نفراتی است که شما در بازی با او رو به رو می‌شوید، بلکه تبدیل به یکی از همان شخصیت‌هایی می‌شود که فرمان ماموریت‌ها و کوئست‌های بعدی را در دست می‌گیرد و در پیشرفت بازی و داستان از هر سو، کمک می‌کند. این در حالی است که این شخصیت، حتی در خط داستانی Minutemen نقش بیشتری را نیز ایفا می‌کند. اما نکته سیاه و منفی جالبی که در مورد شخصیت Sturges وجود دارد، این است که این شخصیت در واقع یک synth بوده و اگر او را بکشید، می‌توانید در Inventory او، یک کامپوننت synth را پیدا کنید که همه synth‌ های نسل سوم، آن را دارند. این نکته با این که به نظر واضح است، اما از نظر بسیاری از بازی‌بازان پنهان می‌ماند و آن‌ها نمی‌دانند که در واقع در حال همکاری با یک synth هستند. با این حال، Sturges یک شخصیت فوق‌العاده در بازی Fallout 4 به شمار می‌رود و همیشه به شما کمک می‌کند؛ این شخصیت حتی به شما برای مبارزه با Institude نیز یاری می‌رساند و زمانی که بدانیم او یک synth است، همه چیز پیرامون او رنگ دیگری به خود می‌گیرد.

بازی Fallout 4

10. The Birds (پرنده‌ها)

شاید با مشاهده عنوان این بخش، به فکر فرو روید و به خود بگویید که آیا پرندگان هم از ما رازهایی را مخفی نگه می‌داشته‌اند؟ باید بگویم که تقریبا همین گونه است و راز سیاهی در بین پرندگان بازی Fallout 4 وجود دارد. برخی از پرندگانی که در دنیای بازی آن‌ها را مشاهده می‌کنید، در واقع پرندگان واقعی نیستند و Droneهای UAV ساخته شده توسط Institude هستند و به عنوان جاسوس، همه فعالیت‌هایی که در Commonwealth رخ می‌دهد را ثبت و ضبط کرده و زیر نظر می‌گیرند. به دنیای بازی که با دقت نگاه کنیم، متوجه می‌شویم که Institude در همه جا چشم و گوش دارد و این شاید بزرگترین راز سیاه بازی باشد.

بازی Fallout 4

9. Lone Operator (اپراتور تنها)

Listening Post Bravo یک پایگاه نظامی متروکه است که به نظر چیز جالبی درون آن یافت نمی‌شود اما داستانی جالب، سیاه و البته غم انگیز درون آن وجود دارد. اگر در بازی بتوانید از ترمینال اصلی عبور کرده و با استفاده از آسانسور موجود، به طبقات پایینی و قسمت‌های زیرزمین پایگاه برسید، یک سری ممو پیدا خواهید کرد که آخرین فعالیت‌های سربازی که در آن جا نگهبانی می‌کرده، در آن‌ها یادداشت شده است. طبق اطلاعاتی که در زیرزمین به دست می‌آوریم، این سرباز یک سری صداهای مزاحم را از طریق فرکانس‌های رادیویی می‌شنیده و همچنین در مدت اخیر، صداهای مشکوکی را در آسانسور گوش می‌کرده است. زمانی که برای بررسی این صداهای مشکوک چند نفر را می‌فرستد، مشخص می‌شود که این صداها در واقع چیز خاصی نبوده‌اند و اصلا صدایی در آن جا به گوش نمی‌رسیده است. این سرباز فقط به دلیل این که مدت زیادی را در تنهایی و در قرنطینه سپری کرده، دچار توهم شده و این صداها را می‌شنیده است. داستان مخفی و سیاه این سرباز بیچاره که از تنهایی و قرنطینه، به مرز دیوانگی رسیده است، خیلی جالب و البته کمی غم انگیز است.

8. The Millers (خانواده میلر)

باز هم با یک راز سیاه و این بار، بسیار غمگین تر طرف هستیم. اگر تا به حال در بازی Fallout 4 به منطقه اوراقی Big John رفته باشید، به احتمال زیاد یک خانه خیلی عادی و تصادفی را در کنار آن مشاهده کرده‌اید. در نگاه اول شاید به سادگی از کنار این خانه کوچک بگذرید اما درون این خانه، اتفاقات ناراحت کننده‌ای رخ داده است. این خانه، پیش از آن که جنگ هسته ای رخ بدهد، یک منطقه امن و دوست داشتنی محسوب می‌شد و خانواده میلر با خوشی در کنار هم زندگی می‌کردند اما پس از حنگ، همه چیز طعم تلخ و سیاهی به خود گرفت. اگر به انباری قرار گرفته در زیر خانه میلرها بروید، جزئیات باور نکردنی و آزار دهنده ای را مشاهده خواهید کرد؛ دو اسکلت انسان برروی یک تخت کثیف و خاکی دیده می‌شوند که احتمالا آقا و خانم میلر هستند و به دلیل کمبود مواد غذایی، در کنار هم به آرامی جان داده‌اند. نکته ناراحت کننده‌تر در زیرزمین این خانه این است که دو قبر کوچک در کناری دیده می‌شوند که یکی از این قبرها با دستکش بیسبال و دیگری با یک خرس عروسکی علامت گذاری شده‌اند. به نظر می‌رسد که خانواده میلر مجبور به دفن کردن دو فرزند خود شده‌اند و در اوج ناامیدی زندگی این خانواده به پایان رسیده است.

بازی Fallout 4

7. Raider عزادار

معمولا زمانی که در سری Fallout، مخصوصا بازی Fallout 4، به Raider ها فکر می‌کنیم، تصور این به فکرمان می رسد که با یک ماهی تابه یا هر وسیله دیگری مغز آن‌ها را متلاشی می‌کنیم و آن‌ها را به بدترین شکل ممکن به گلوله می‌بندیم. حال، در این قسمت از مقاله ما، همه چیز رنگ و بوی دیگری به خود می‌گیرد و برای اولین بار، شاید دلمان به حال یک Raider بسوزد. نزدیک ریل های قطار و نزدیک به قبرستان، اگر در شب هنگام به جست و جو در آن منطقه بپردازید، احتمالا متوجه یک Raider می‌شوید که برروی زانو های خود روی زمین نشسته است. اگر به خوبی به این Raider دقت کنید، متوجه خواهید شد که او در مقابل یک قبر تازه کنده شده زنو زده و در حالی که بیلی که قبر را با آن کنده، همچنان در خاک قرار دارد، در حال گریه کردن و عزاداری کردن است. این Raider احتمالا برای دوست خود که جان خود را از دست داده عزاداری می‌کند و در ابتدا، به خاطر گریه و زاری، اصلا به شما توجهی ندارد. شاید دوست این Raider را ما کشته باشیم!

بازی Fallout 4

6. Arlen Glass

شاید برخی از طرفداران دو آتشه بازی Fallout 4 بدانند که شخصیت Arlen Glass پیش از آغاز جنگ عظیم و تبدیل شدن دنیا به یک ناکجا آباد، در شرکتی به نام Atomatoys کار می‌کرده است. او فقط یک کارگر معمولی در این شرکت نبوده و در واقع خط تولید یک اسباب بازی خاص به نام Giddyup Buttercups را اخراع کرده بود.  با این حال با عمیق شدن در دنیای بازی و داستان Arlen Glass متوجه می‌شویم که پیش از این که او به دلایلی نامشخص از شرکت اخراج شده و حتی اجازه ورود از او گرفته شده، حسابی غرق در کار خود بوده و همین غرق شدن در کار باعث شده تا به طور مکرر، خانواده خود را که شامل دختر او نیز می‌شود، نادیده بگیرد. زمانی که جنگ آغاز شده و بمب‌های هسته ای به سطح زمین برخورد می‌کنند، Arlen Glass همچنان در حال کار بوده و این در حالی است که همسر و فرزند او در خانه تنها مانده‌اند. با وقوع انفجار اتمی، همسر و دختر Arlen Glass جان خود را از دست می‌دهند اما Arlen نه تنها نمی‌میرد، بلکه جهش یافته شده و به یک Ghoul تبدیل می‌شود. او همچنان زنده و در دنیای بازی قرار دارد و احتمالا در حال پس دادنِ تقاصِ زندگی قبلی خود است.

5. Deacon

شاید این یکی از عجیب ترین رازهای سیاه بازی Fallout 4 باشد. اگر این عنوان را تجربه کرده باشید، احتمالا نام Deacon به گوشتان خورده است و از او مقداری شنیده‌اید. او یکی از اعضای جاسوسی گروهی نامشخص است که اگر بدانید چه کارهایی انجام داده، قطعا توجه خود را به او جلب خواهید کرد. Deacon در بازی به طور تمام وقت از شما جاسوسی می‌کند و در واقع شما را همیشه زیر نظر دارد. این جاسوسی تنها متعلق به دوران پس از والت ننیست و حتی زمانی که شخصیت شما در والت خواب بوده، Deacon جاسوسی شما را می‌کرده است. از سر زدن‌ها در والت گرفته تا قرار گرفتن در موقعیت هایی مانند Diamond City و Goodneighbour و Bunker Hill، به نظر می‌رسد که Deacon در همه جا حضور دارد. اما چیزی که بیش از همه جالب است، این است که این موضوع جاسوسی کردن Deacon هیچ وقت به صورت رسمی در بازی Fallout 4 پیش کشیده نمی‌شود!

4. Covenant

قرارگاه Covenant ممکن است از بیرون و به صورت ظاهری، خیلی روشن و در یک دنیای آخرالزمانی، دوست داشتنی به نظر برسد اما قطعا با برخورد اول با این مکان، به این فکر افتاده‌اید که با توجه به این ظاهر خوب، قطعا باید حقیقتی مخفی در پشت درهای آن در جریان باشد. همان طور که تا به حال حدس زده‌اید، درون Covenant واقعا اتفاقات غافلگیر کننده‌ای در حال رخ دادن است. ساکنان Covenant در حال تلاش هستند تا با یک روش خاص و موثر، فرق بین انسان‌ها با Synth ها را آشکار سازند. با این که هدف این افراد در ابتدا خوب و مفید به نظر می‌رسد اما آن ها برای رسیدن به این هدف، دست به هر کاری می‌زنند و آزمایشات ظالمانه، آدم ربایی و خشونت بسیار زیاد، تنها بخشی از روند کار آن‌ها به حساب می‌آید.

3. Nick Valentine

Nick Valentine شخصیتی است که طرفداران بازی Fallout 4 او را به خوبی می‌شناسند و البته بسیاری از آن‌ها، عاشق این شخصیت‌ چه از نظر ظاهری و چه از نظر هم کلام شدن با او هستند. Nick Valentine جزو اولین نسل از Synth ها محسوب می‌شود و برای کار کردن یک Synth اولیه، باید حافظه و خاطرات یک انسان واقعی به Synth منتقل شود؛ به همین دلیل است که Nick Valentine کمی با Synth های دیگر فرق داشته و نه تنها ظاهری اولیه و ابتدایی دارد، بلکه فرقی با Nick Valentine انسان نمی‌کند. Nick Valentine اصلی که یک انسان بوده، در دوران قدیم زندگی می‌کرده و باید بگوییم که این فرد، خاطرات خوبی را نداشته است. با صحبت کردن با این Synth که حالا گویی همان Nick Valentine انسان است، می‌توان کمی از این خاطرات را شنید و به یک راز بی نظیر و غافلگیر کننده در بازی پی برد. Nick Valentine در گذشته، رهبر دستگیری یک فرد بزرگ مافیایی به نام Eddie Winters بوده است. پس از این که نیک به Eddie Winters ضربه می‌زند و به او فشار وارد می‌کند، Eddie Winters تصمیم می‌گیرد تا با حمله به Nick، او را بترساند اما او به طرز نامشخصی، نامزد Nick را به قتل رسانده و زندگی این شخصیت محبوب ما را به جهنم تبدیل می‌کند. با فهمیدن این راز سیاه، شاید برای Nick احساس تاسف کنیم اما او حالا یک Synth است و با این که همه این خاطرات را در حافظه خود دارد، نمی‌تواند درد و اندوه را حس کند!

2. Magnolia

اگر تا به حال به بار (Bar) مشهور در شهر که با نام Goodneighbour شناخته می‌شود، سر زده باشید، حتما در مورد شخصیت Magnolia شنیده‌اید یا به احتمال خیلی زیاد، صدای او به گوشتان خورده است. Magnolia به عنوان یک خواننده حرفه‌ای در این Bar کار می‌کند و صدا و ظاهر خوب او، تقریبا در همه مناطق و شهر های بازی، زبانزد است. اما حقیقت و راز سیاهی که در مورد این شخصیت وجود دارد، این است که او یک Synth است. اگر تصادفا یا عمدا، Magnolia را به قتل رساندید، می‌توانید Inventory او را چک کنید و در آن یک کامپوننت نسل سومی Synth بیابید. این راز سیاه در مورد شخصیت Magnolia است اما پس از فهمیدن این موضوع، باید فکر کنیم که یک Synth به عنوان خواننده در یک بار، دقیقا چه هدفی دارد. آیا او یک جاسوس یا یک Synth یاغی است؟ آیا حافظه این Synth به طور کلی پاک شده است؟ هیچ کس پاسخ این سوالات را ندارد اما دریافتن همین حقیقت و راز، به خودی خود بسیار جالب است.

1. Robert MacCready

Robert MacCready شخصیتی است که ما در اصل، او را در بازی Fallout 3 مشاهده کرده و با او برخورد داشتیم. او در وقایع و داستان بازی Fallout 3، شهردار یک شهر اختصاصی کودکان بود که با نام Little Lamplight شناخته می‌شد اما قضیه در بازی جدید تر، کمی متفاوت است. در بازی Fallout 4، او به عنوان یک مزدور ظاهر می‌شود که گذشته بسیار رمز آمیزی دارد. Robert MacCready پس از این که از شهر تبعید شد، مدتی را در حال فرار بوده و زندگی سختی را سپری می‌کرده است. ظاهرا Robert MacCready در آن زمان با یک دختر به نام Lucy آشنا شده و این دو پس از دوستی، با هم ازدواج کرده و بچه دار می‌شوند اما نکته اصلی در مورد حقیقت و راز سیاه Robert MacCready این است که او هیچوقت واقعیت گذشته خود را به Lucy نگفت و همشیه با گفتن این که در گذشته یک سرباز بوده‌ (دروغ) آن را به زمانی دیگر موکول می‌کرد. با این حال، Lucy خیلی زود و در محاصره Ghoul ها کشته می‌شود و هیچوقت واقعیت را در مورد گذشته Robert MacCready نفهمید. Robert MacCready تا ابد برای این موضوع پشیمان می‌ماند و همیشه با یادآوری گذشته خود، به شدت افسرده می‌شود. زندگیRobert MacCready کاملا به صورت یک راز است و شاید بتوان یک مقاله و فهرست در مورد رازهای سیاه زندگی او نوشت!

همان طور که مشاهده می‌کنید، دنیای بازی Fallout 4 پر از رمز و راز است و هر کدام از آن‌ها، برای خود داستانی جداگانه دارند. قطعا با خواندن این مقاله، حس غافلگیری و البته اندکی غم (به دلیل سیاه بودن رازها) دارید که البته طبیعی است. امیدواریم از مقاله «12 راز سیاه بازی Fallout 4 که احتمالا آن‌ها را نمی‌دانید» نهایت لذت را برده باشید و حتما نظرات و بازخوردهای خود نسبت به آن را با ما به اشتراک بگذارید.ad

Let’s block ads! (Why?)

بازدید: 2

ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.