فهرست بستن

گوگل پی امکان پرداخت از طریق NFC را برای کاربران هندی فراهم می‌کند

رسانه کلیک – گوگل پی امکانی را به صورت موقت برای کاربران هندی فراهم کرده است که با وارد کردن اطلاعات کارت اعتباری خود در این سرویس می‌توانند پرداخت‌های خود را از طریق NFC انجام دهند.

کاربران هندی که از سرویس گوگل پی استفاده می‌کنند به زودی می‌توانند با استفاده از کارت‌های بدهی یا کارت‌‌های اعتباری و بدون تماس با چیزی پرداخت‌های خود را انجام دهند. سرویس گوگل پی در حال حاضر فقط به عنوان رابط پرداخت یکپارچه عمل می‌کند. این پرداخت‌ها به کاربران این امکان را می‌دهند که پول را به صورت مستقیم در حساب بانکی خود ارسال یا از آن دریافت کنند.

کاربران برای استفاده از این قابلیت باید شماره موبایل خود را وارد کنند یا کد QR را اسکن کنند. با این وجود گوگل این امکان را به صورت موقت برای کاربران هندی فراهم کرده است تا پرداخت با کارت را به روش توکنیزه‌شده انجام دهند.

در حال حاضر فقط برخی از کاربران هندی به این قابلیت دسترسی دارند. گوگل در هفته‌های اخیر قابلیت‌های آزمایشی بیشتری را به صورت گسترده در اختیار کاربران قرار داده است. به نظر می‌رسد این قابلیت با اعمال تغییر روی سرورها اعمال می‌شود؛ بنابراین نیازی نیست که کاربران اپلیکیشن را به روزرسانی کنند.

گوگل به تازگی صفحه پشتیبانی جدیدی را در وب‌سایت خود راه‌اندازی کرده است و در آن روش اضافه کردن کارت بانکی خود را در سرویس گوگل پی آموزش داده است. فرآیند پرداخت نیز با وارد کردن جزئیات کارت اعتباری در این اپلیکیشن انجام می‌شود. البته کاربران با استفاده از One Time Password باید فرآیند تایید کارت اعتباری را نیز انجام دهند.

پس از اینکه اطلاعات کاربر تایید شد او می‌تواند در پایانه‌های فروش مجهز به فناوری NFC پرداخت‌های خود را به راحتی انجام دهد. علاوه بر آن امکان پرداخت مستقیم ازطریق روش‌های پرداختی مبتنی‌بر کد QR در برخی وب‌سایت‌هایی که از گوگل‌پی پشتیبانی می‌کنند نیز وجود دارد.

در حال حاضر این سرویس فقط از کارت‌های بدهی و اعتباری Axis و کارت‌های اعتباری SBI صادرشده‌ی Visa پشتیبانی می‌کند. به نظر می‌رسد که با مرور زمان از کارت‌های اعتباری بیشتری نیز پشتیبانی کند و این قابلیت را برای کاربران بیشتری فراهم کند.

منبع

xda-developers

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *