فهرست بستن

گوگل: مک و ویندوز وحشتناک هستند، کروم‌بوک بخرید! [تماشا کنید]

تبلیغ جدید گوگل: مک و ویندوز وحشتناک هستند، کروم‌بوک بخرید!

اگر ماشین‌ها و مردم در یک چیز مشترک باشند، آن کامل نبودن است! شما یک گوشی تلفن همراه خریداری می کنید و می دانید که ممکن است یک روزی در شارژ کردن آن دچار مشکل شوید. یا یک لپ تاپ می خرید و همواره به این امید هستید که صفحه کلید آن خراب نشود یا خود لپ‌تاپ توسط ویروس‌ها مورد حمله قرار نگیرد.

با این حال گوگل دوست دارد تا شما لپ تاپ ها و سیستم عامل کروم این شرکت را کامل و بی‌نقص بدانید. اوه، و البته این که اپل و مایکروسافت، شرکت ‌های خطرناکی هستند که با محصولات خود می توانند شما را در معرض خطر قرار دهند!

نه، اشتباه نکنید گوگل این ادعا را در آگهی تبلیغاتی کروم‌بوک خود به صورت مستقیم مطرح نکرده، اما غول جستجوی اینترنتی جهان قصد دارد تا به کاربران چنان القاء کند که استفاده از هر لپ تاپ دیگری به جز کروم‌بوک، مشکلات و دردسرهای فراوانی ایجاد کرده و کاربران را دچار مشکل خواهد کرد.

گوگل در یکی از تیزرهای تبلیغ‌های جدید کروم‌بوک، صفحه‌ای را نشان می دهد که می توان گفت برای بسیاری از کاربران یادآور خاطرات روزهای گذشته است. روزهایی که صفحه آبی مرگ ویندوز مانند یک کابوس در جلوی چشمانمان ظاهر می شد و یا با ویروسی شدن رایانه تمام فایل‌های خود را از دست می دادیم. البته به اعتقاد گوگل چنین تصویری هنوز هم در سیستم عامل‌های دیگر وجود دارد و تبدیل به خاطره نشده است!

منظور دیگری که گوگل از نمایش آگهی مذکور دارد، تأکید بر محافظت سیستم عامل کروم در برابر ویروس‌ها است. البته تأکید بر روی چنین قابلیتی کمی عجیب به نظر می رسد، زیرا به عنوان مثال، ویندوز ۱۰ نیز با برنامه آنتی ویروس رایگان و ذاتی عرضه شده و حتی بدون نصب آنتی ویروس شخص ثالث هم توان مقابله با بخش اعظمی از تهدیدات بدافزارها را دارد. از طرف دیگر، اپل نیز همواره بر این نکته تأکید داشته که توانایی به‌روزرسانی سریع برنامه‌ها در سیستم عامل مک باعث می شود تا رایانه شما همواره امن باشد.

تصوری که اغلب کاربران در مورد مزیت اصلی کروم‌بوک‌ها دارند، این است که لپ‌تاپ‌های گوگل ابزارهای نسبتاً ساده ای هستند که برای استفاده در مکان‌هایی مانند مدارس و توسط دانش آموزان مناسب می باشند. اما این طرز فکر چندان هم درست نیست و در حال حاضر گوگل لپ‌تاپ‌های رده بالایی مانند پیکسل‌بوک را با قیمت ۱۵۰۰ دلاری در بازار دارد.

اما حتی اگر بخواهیم کروم‌بوک‌ها را به عنوان لپ‌تاپ‌هایی ساده و مدرسه‌ای تصور کنیم باز هم کاملاً بی‌رقیب نخواهند بود. تبلت دو منظوره سرفیس گو مایکروسافت و همچنین مک‌بوک‌‌های جدید اپل نیز توجه ویژه‌ای بر این مسئله داشته و سعی کرده‌اند تا محصولی مناسب قشر دانش آموز ارائه دهند.

به هر حال انتقاد از محصولات اپل و مایکروسافت توسط گوگل کمی عجیب به نظر می رسد، زیرا در واقع نمی توان کروم‌بوک‌های گوگل و لپ‌تاپ‌های این دو شرکت را به صورت مستقیم مقایسه کرد. اما اگر نظر گوگل را بخواهید، می گوید: “سیستم عامل مک بد است. ویندوز مایه رسوایی است. یک کروم‌بوک بخرید“!

بازدید: 3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.