گوگل خواستار اصلاح قوانین مهاجرت آمریکا برای جذب استعدادهای هوش مصنوعی شد

google gemini unofficial photo one 6572b8200107b899a8c044e4

گوگل در نامه‌ای به وزارت کار آمریکا بیان کرد که اگر برخی از سیاست‌های مهاجرتی این کشور اصلاح نشوند، ایالات متحده ممکن است استعدادهای باارزش درزمینه‌ی هوش مصنوعی و فناوری را از دست بدهد.

گوگل می‌گوید سیاست‌هایی مانند «برنامه‌ی A» باید انعطاف‌پذیرتر باشند و برای پاسخ‌گویی به تقاضا در فناوری‌هایی مانند هوش مصنوعی و امنیت سایبری سریع‌تر عمل کنند. برنامه‌ی A شامل فهرستی از مشاغلی است که دولت آن‌ها را به‌عنوان مشاغلی که افراد آمریکایی کافی برایشان وجود ندارد، «پیش‌‌تأیید» کرده است.

کاران باتیا، رئیس امور دولتی و سیاست‌های عمومی گوگل می‌گوید: «کمبود نیروی متخصص در تمام جهان بر کسی پوشیده نیست؛ اما این واقعیت همچنان پابرجا است که ایالات متحده یکی از سخت‌ترین مکان‌ها برای جذب استعداد از خارج از کشور محسوب می‌شود و ما خطر ازدست‌دادن برخی از افراد بسیار موردتقاضا در کل جهان را داریم.» او اشاره کرد که مشاغل موجود در برنامه‌ی A در ۲۰ سال اخیر به‌روز نشده‌اند و کارمندان گوگل اغلب مجبور هستند در‌حالی‌که منتظر پایان فرایند PERM و تأیید گرین‌کارت خود هستند، ایالات متحده را ترک کنند.

وزارت کار آمریکا از شرکت‌ها می‌خواهد برای اثبات کمبود نیروی کار در موقعیت‌های شغلی، گواهینامه‌ی دائمی کار (PERM) دریافت کنند. این فرایند ممکن است زمان‌بر باشد؛ بنابراین، دولت ازطریق «برنامه‌ی A» برخی از مشاغل را «پیش‌تأیید» کرده است.

مقالات مرتبط

گوگل می‌گوید «برنامه‌ی A» در‌حال‌حاضر با‌توجه‌به افزایش تقاضا برای فناوری‌های جدید مانند هوش مصنوعی مولد، هدف مدنظر خود را برآورده نمی‌کند؛ بنابراین، هوش مصنوعی و امنیت سایبری باید در فهرست گنجانده شوند.

امروزه، رقابت شدیدی بین شرکت‌ها برای استخدام نیرو متخصص هوش مصنوعی شکل گرفته است؛ تا جایی که متا استعداد‌های هوش مصنوعی را بدون مصاحبه استخدام می‌کند و OpenAI در برخی موارد حقوق ۱۰ میلیون دلاری برای نیروهای متخصص خود در نظر می‌گیرد.

Adblock test (Why?)

منبع خبر


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.