گوگل ترنسلیت اکنون از ۱۱۰ زبان جدید پشتیبانی می‌کند

گوگل از اضافه شدن قابلیت پشتیبانی از ۱۱۰ زبان جدید به اپلیکیشن مترجم خود خبر داد. این برنامه پیش از به‌روزرسانی جدید از ۱۱۳ زبان مختلف پشتیبانی می‌کرد؛ بنابراین بی‌تردید به‌روزرسانی اخیر بزرگ‌ترین آپدیت ارائه شده در تاریخ برنامه گوگل ترنسلیت به‌شمار می‌رود.

غول جستجوگر برای آموزش ۱۱۰ زبان جدید به برنامه Translate از مدل زبانی هوش مصنوعی PaLM 2 استفاده کرده است. هوش مصنوعی مشخصا در زمینه یادگیری زبان‌های مرتبط با یکدیگر مانند Hindi، Awadhi و Marwadi و همچنین کریول‌های فرانسوی نظیر Seychellois Creole و Mauritian Creole عملکرد مطلوبی از خود ارائه می‌دهد.

همچنین به‌روزرسانی جدید از زبان Cantonese نیز پشتیبانی می‌کند. به گفته گوگل این زبان یکی از پرتقاضاترین گزینه‌ها طی سالیان اخیر بوده است. با این‌حال زبان Cantonese به‌دلیل همپوشانی آن با زبان Mandarin دشوار بوده و یافتن داده‌هایی برای آموزش مدل هوش مصنوعی امری سخت خواهد بود.

پست وبلاگی منتشر شده می‌افزاید که حدودا ۲۵ درصد از زبان‌های تازه اضافه شده دارای ریشه آفریقایی بوده و هر زبان توسط حداقل یک میلیون نفر در سراسر جهان صحبت می‌شود. همچنین چند مورد از زبان‌های جدید توسط صدها میلیون نفر در جهان به‌کار گرفته می‌شوند.

00i6gcmhRyCa8LGYA5q4Sdi 1.fit lim.v1719487750

00i6gcmhRyCa8LGYA5q4Sdi 1.fit lim.v1719487750

Adblock test (Why?)

منبع خبر


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.