فهرست بستن

گول سودجویان ایرانی را نخورید؛ خرید PlayStation 5 به چه قیمتی؟!

کنسول‌های نسل نهمی، یعنی Xbox Series X/S و PlayStation 5 به تازگی روانه بازارهای جهانی شده و با کمبود موجودی به نسبت تقاضا دست و پنجه نرم می‌کنند. در همین حال، برخی از سودجویان ایرانی نیز دست به کار شده و برای تخلیه جیب گیمرها آستین بالا زده‌اند. با شهر سخت افزار همراه باشید.

کمبود کنسول‌های نسل نهم، بازار سیاه بزرگی را در برخی از نقاط جهان به راه انداخته و حتی دزدی‌هایی را در پی داشته است؛ به عنوان مثال، می‌توان به دزدی کنسول‌های PS5 به دست مأموران توزیع آمازون اشاره کرد. به هر حال سودجویان همواره در سراسر دنیا منتظر فرصت‌های طلایی هستند که ایران نیز از این قاعده مستثنی نیست. کنسول PS5 و یا Xbox Series X/S ها، اگر چه در وضعیت کمبود قرار دارند، اما تنها یک کنسول 500 دلاری هستند که خرید آنها برای بسیاری از مردم جهان کار ساده‌ای است.

ps5-p-1.png

علی رغم این کمبود موجودی، نمی‌توان آنها را محصولاتی فوق‌العاده خاص عنوان کرد؛ دست کم نه تا جایی که یک آنباکس ساده برای یک مجموعه اینترنتی، حکم کسب مقام قهرمانی در سراسر ایران را داشته باشد! به هر حال، می دانیم که کنسول‌های نسل نهمی در بسیاری از کشورها یافت نمی‌شوند؛ می دانیم که بسیاری برای خرید آنها عجله داشته و در انتظار تجربه جذاب بازی با کنسول‌های نسل نهم هستند. اما نباید به هر قیمتی تن به این تجربه داد.

کنسول‌های نسل نهم، به مانند کارت‌های گرافیک، در وضعیت نامناسب عرضه قرار دارند؛ شیوع ویروس کرونا منجر به بروز مشکلات متعدد در سراسر جهان شده است که تأمین کنسول‌های بازی نیز از جمله آنها است. در همین حال متوجه شدیم که برخی از فروشندگان داخلی ایران، موفق به دریافت تعدادی از کنسول‌های PS5 شده‌اند. می‌دانستیم که برخی از فروشگاه و وب سایت‌ها، از این فرصت برای افزایش شهرت خود استفاده کرده و در تلاش هستند تا با استفاده از کانال‌هایی (حتی واردات مسافری) به یک کنسول نسل نهمی دست یابند.

تا به اینجای کار مشکلی وجود ندارد؛ مشکل بزرگ و اساسی از آنجایی آغاز می‌شود که این گروه، کنسول‌های پلی استیشن 5 را به قیمت‌هایی وحشتناک به فروش می‌رسانند! با توجه به رصدهای ما، فروشگاه‌های مورد نظر، کنسول PS5 را با قیمت‌های 30 تا 50 میلیون تومان به فروش می‌رسانند. با توجه به قیمت‌های 450 تا 500 دلاری کنسول‌های PS5، و همچنین با در نظر گرفتن میانگین قیمت 26 تا 27 هزار تومان به ازای هر دلار، می‌توان گفت که قیمت واقعی و استاندارد یک کنسول پلی استیشن 5 بسته به نوع دیجیتال و یا نسخه دارای دیسک گردان، بین 12 میلیون الی 14 میلیون تومان است.

ps5-p-02.jpg

این در حالی است که می دانیم که حتی در بدو ورود به صورت گسترده و استاندارد، به لطف فروشندگان سودجو و دلالان فعلی بازار، کنسول‌های Xbox Series X/S و PlayStation 5 حتی با قیمت‌های استاندارد خود نیز به فروش نخواهند رسید! اما وجود برچسب 50 میلیون تومانی برای یک PS5 مسئله‌ای است که حتی انسانیت را به طور کامل زیر سؤال می‌برد!

در نتیجه به شما خوانندگان عزیز، گیمرهای دوست داشتنی و تمام کاربران، توصیه می‌کنیم که مقداری صبر پیشه کرده و جزو مشتریان این سودجویان قرار نگیرند. بهتر است که دست به دست یکدیگر داده و جلوی منفعت‌های غیر انسانی این سودجویان را بگیریم. با نخریدن، پاسخ آنها را خواهیم داد. الان زمان مناسبی برای خرید نیست.

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *