فهرست بستن

گوشی تاشو HP رقیب جدید برای گلکسی Z Flip سامسونگ خواهد بود!

به نظر می‌رسد که HP قصد سورپرایز کردن ما را دارد. ظاهراً این شرکت مشغول آماده سازی یک گوشی هوشمند جدید با نمایشگر انعطاف پذیر است. گوشی تاشو HP از نظر طراحی شبیه به گلکسی Z فلیپ سامسونگ است و به نظر می‌رسد که رقیبی برای این گوشی خواهد بود.

به تازگی مشخص شده که این شرکت پتنت‌های از یک گوشی تاشو در WIPO (سازمان جهانی مالکیت معنوی) به ثبت رسانده است. نکته جالب ماجرا اینست که این حق اختراع به فوریه سال 2019 باز می‌گردد. این پتنت در تاریخ 13 آگوست 2020 (یک ماه قبل) تأیید شده و حالا احتمالا در مرحله ساخت به سر می‌برد. البته در نظر داشته باشید که ثبت پتنت لزوماً تضمینی برای ساخت یک محصول نخواهد بود.

گوشی HP چه زمانی معرفی خواهد شد؟

شرکت‌ها همیشه پتنت‌های مورد نظر خود را ثبت می‌کنند و این موضوع عجیبی نیست. با این حال، HP نامی نیست که آن را همیشه در دنیای گوشی‌های هوشمند ببینیم و اینست که ماجرا را جالب‌تر کرده.

پتنت گوشی تاشو HP

HP یک شرکت بزرگ است و محصولات عالی و باکیفیتی مانند لپ‌تاپ، پرینتر و … راهی بازار می‌کند. طبیعتاً جالب خواهد بود تا ببینیم گوشی تاشویی که توسط این کمپانی ساخته می‌شود از چه سطح کیفیتی برخوردار است. تصاویری که از این محصول منتشر شده به نظر جذاب می‌آید. طراحی این گوشی کاملاً بدون حاشیه و بی هیچ ناچ و حفره‌ای برای دوربین است. این یعنی HP احتمالاً در فکر استفاده از دوربین‌های سلفی زیرنمایشگر است.

از طرف دیگر، این فقط یک حق اختراع برای طراحی است و HP می‌تواند در آینده یک حفره یا چیزی شبیه به آن به نمایشگر اضافه کند. این گوشی در قسمت پایین دارای پورت USB-C است، اما سنسور اثر انگشت در هیچ کجای گوشی مشاهده نمی‌شود. ممکن است این سنسور نیز در زیر نمایشگر دستگاه قرار گرفته باشد. طبق گفته Letsgodigital این گوشی دارای یک نمایشگر مسطحِ قابل انعطاف است. براساس تصاویر به نظر می‌رسد که این گوشی از وسط قابل تاشدن است، اما این تنها راه تاشدن دستگاه نیست.

گوشی تاشو HP به دو روش تا می‌شود!

در تصاویر پایین می‌توانید ببینید که گوشی تاشو HP به یک روش دیگر نیز خم می‌شود، بطوریکه پس از تاشدن قسمت پایین نمایشگر قابل مشاهده است و از این ناحیه اعلان‌های گوشی و موارد دیگر قابل دسترس خواهند بود.

نمایشگر تاشو تنها پنلی است که در این گوشی استفاده شده و پنل دومی وجود ندارد. در قاب پشت گوشی هم سه دوربین با چیدمان افقی تعبیه شده‌اند. در ظاهر این یک گوشی شبیه به Galaxy Z Flipبوده که اندازه آن در حالت باز شبیه به یک گوشی عادی و در حالت بسته بسیار کامپکت است.

حالا باید دید که HP چه زمانی از گوشی هوشمند تاشو خود رونمایی خواهد کرد و آیا اصلا چنین اتفاقی رخ خواهد داد یا خیر. در هر حال، حضور رقیب جدید برای بازیگران بزرگ این صنعت، رقابت را جذاب‌تر خواهد کرد.

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *