فهرست بستن

گوشی تاشوی اپل با همکاری ال جی ساخته خواهد شد

زمانی که صحبت از گوشی‌های تاشو می‌شوند اولین کمپانی که در ذهن بسیاری از کاربران پدیدار می‌شود، کمپانی سامسونگ است. سامسونگ از چند سال پیش و رونمایی از اولین گوشی هوشمند تاشوی خود توانست بازار این دسته از گوشی‌های هوشمند را در دستان خود بگیرد و دیگر کمپانی‌های تولید کننده گوشی هوشمند تاشو همگی در سایه حرکت می‌کنند. اما ظاهرا گوشی تاشوی اپل با همکاری ال جی اوضاع را برای سامسونگ کمی سخت‌تر حال خواهد کرد و سامسونگ باید به فکر تغییر عملکرد خود در خط تولید گوشی‌های تاشو باشد.

تامین کنندگان صفحه نمایش گوشی‌های اپل و دیگر دستگاه‌های اپل کمپانی‌های زیادی هستند ولی اصلی‌ترین تامین کننده آن‌ها سامسونگ می‌باشد. اما با توجه به حضور ویروس کرونا و کمبود قطعات در هر زمینه‌ای، اپل تامین کننده‌های خود را نسبت به قبل گسترش داده است تا در صورت اتمام موجودی یک تامین کننده، مشکلی در خط تولید ایجاد نشود.

ال جی یکی از تامین کنندگان نمایشگرهای اپل است که نزدیک به چند سال از همکاری این دو کمپانی با یکدیگر می‌گذرد و عجیب نیست که شاهد همکاری هر دو کمپانی برای تولید یک گوشی هوشمند جدید باشیم.  گوشی تاشوی اپل با همکاری ال جی ساخته خواهد شد اما ال جی تنها وظیفه تامین نمایشگرهای تاشوی آن را به عهده دارد. با این حال نمایشگر یکی از بخش‌های مهم هر دستگاه است و در صورتی که این بخش از کیفیت مناسبی برخوردار نباشد، کاربر از خرید دستگاه منصرف خواهد شد.

گوشی تاشوی اپل

بر اساس گزارش تازه رسیده از سمت DigiTimes، ادعاهایی در رابطه با همکاری ال جی و اپل شنیده می‌شود. بر اساس این ادعاها، اپل قرار است بعد از بستن قرارداد با ال جی، بخش تولید نمایشگر مخصوص به گوشی‌های هوشمند تاشوی خود را به ال جی انتقال دهد تا درگیری‌های نمایشگرهای دستگاه‌های تاشوی اپل همگی بر روی دوش ال جی باشد. البته این بدین معنا نیست که کیفیت کالای اپل پایین خواهد آمد بلکه تمام موارد در خط کیفیتی اپل نیز دوباره بررسی خواهند شد.

اگر اطلاعی از اخبارهای تازه نداشته‌اید باید بگوییم اپل قرار است تا سال 2023، اولین گوشی هوشمند تاشوی خود را وارد بازار کند. با توجه به اینکه سامسونگ نزدیک به 4 سال از اپل جلوتر بوده است اما خطاهای جبران ناپذیری را تجربه کرده است. با این حال اپل همیشه منتظر یک نقطه عرضه مناسب بوده است تا بتواند یک محصول بدون نقص و مشکل را به کاربران خود عرضه کند. مشخص نیست و احتمال اینکه تا سال 2023 شاهد گوشی‌های هوشمند با پنل داخلی از جنس شیشه و همچنین ضد آب باشیم زیاد است. از این رو باید دید اپل چه برنامه‌ای برای دو سال آینده دارد. یکی از شایعاتی که در رابطه با گوشی تاشوی اپل منتشر شده است، طراحی این دستگاه را به صورت عمودی و همانند Galaxy Z Flip یا Motorola Razr اعلام کرده است. در کنار این مورد پشتیبانی از Apple Pencil نیز یکی دیگر از  شایعاتی بوده است که به تازگی به لیست اضافه شده است. با این حال هرچه نزدیک‌تر به روز رونمایی شویم، اخبارهای نزدیک به واقعیت بیشتری نیز منتشر خواهند شد.

بیشتر بخوانید: احتمال فروش بخش موبایل الجی به شرکت ویتنامی

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *