فهرست بستن

گوشی‌های 5G چه جایگاهی در دنیای امروز گوشی‌های هوشمند دارند؟

گوشی‌های 5G چه جایگاهی در دنیای امروز گوشی‌های هوشمند دارند؟

باوجود آنکه طبق آمارهای ارائه شده میزان فروش گوشی‌های بخش پرچمدار و بالارده در سه ماهه سوم سال 2019 در مقایسه با سال گذشته 7 درصد کاهش داشته است، اما گوشی‌های 5G توانسته‌اند تا حد کمی این میزان ضرر در بخش فروش گوشی‌های پریمیوم را جبران کنند.

کدام شرکت‌ها بیشترین گوشی 5G را فروخته‌اند؟

سامسونگ بزرگترین تولیدکننده گوشی‌های هوشمند در جهان، در بخش محصولات 5G هم بزرگترین سهم را به خود اختصاص داده و صاحب 74 درصد از سهم بازار این گوشی‌ها است. پس از سامسونگ، دیگر غول کره‌ای دنیای فناوری، یعنی ال‌جی 11 درصد از سهم بازار را به خود اختصاص داده و ویوو با 5 درصد در جایگاه سوم قرار دارد. براساس تحلیل‌های صورت گرفته، وجود کاربرانی که به خرید گجت‌های جدید علاقه دارند به فروش خوب محصولات 5G در چین، کره جنوبی و آمریکای شمالی کمک بزرگی کرده است.

اما فارغ از شبکه قابل پشتیبانی توسط گوشی، بازار محصولات بالارده و پرچمدار همچنان در اختیار اپل است. کوپرتینویی‌ها کمی بیشتر از نصف این بازار، یعنی 52 درصد از آن را در اختیار دارند. سامسونگ با 25 درصد در جایگاه دوم قرار گرفته است و هوآوی با 12 درصد جایگاه خود را در رتبه سوم تثبیت کرده است. به‌طرز تعجب آوری وان‌پلاس و ال‌جی دو شرکت دیگری هستند که هر کدام با 2 درصد در میان 5 کمپانی برتر قرار گرفته‌اند. دیگر سازندگان گوشی‌های هوشمند بالارده نیز در مجموع 8 درصد از سهم بازار را در اختیار دارند.وضعیت بازار گوشی های 5G در بازار

استقبال اولیه خوب از گوشی آیفون 11 به اپل کمک کرد تا خود را به صدر این جدول برساند. علاوه‌براین تصمیم آنها مبنی بر کاهش قیمت آیفون XR و ادامه فروش آن نیز در این موضوع بی‌تأثیر نبوده است. از طرف دیگر، هوآوی به لطف فروش خوب در بازار داخلی چین که در نتیجه آن 80 درصد از سهم بازار بالارده‌های این کشور را به خود اختصاص داد، توانست تا حد زیادی ضررهای ناشی از تحریم آمریکا را جبران کند.

هوآوی سال گذشته 73 درصد از سهم بازار را در اختیار داشت اما کانترپوینت معتقد است که رقابت برای آنها در ادامه بسیار سخت‌تر از سابق خواهد شد، چرا که گوشی‌های جدید این شرکت بدون سرویس‌های گوگل روانه بازار خواهد شد و این یعنی کاربران خارج چین تمایلی به ریسک و خرید محصولات بدون سرویس‌هایی مانند گوگل پلی، یوتیوب و جیمیل نخواهند داشت.

ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *