فهرست بستن

گلکسی S21 آخرین گوشی سامسونگ با حفره روی نمایشگر خواهد بود

۲۳ شهریور ۹۹ ساعت ۱۰:۱۴

ظاهراً گلکسی S21 آخرین گوشی برند سامسونگ است که با طراحی حفره روی نمایشگر عرضه می‌شود. این یعنی فناوری دوربین زیر نمایشگر سامسونگ به بلوغ رسیده است.

سامسونگ سال ۲۰۱۸ طی برگزاری رویدادی در چین اعلام کرد که مشغول توسعه‌ی دوربین‌های زیر نمایشگر است. اکنون دو افشاگر حوزه فناوری می‌گویند که این فناوری غول کره‌ای آماده‌ی استفاده‌ی تجاری بوده و احتمال دارد سال آینده شاهد به کارگیری آن در گوشی‌های سامسونگ باشیم.

دوربین‌های زیر نمایشگر با چالش‌های خاص خود روبرو هستند. بزرگ‌ترین این چالش‌ها سرعت انتقال نور پایین است که می‌توانید کیفیت تصویر را تحت تأثیر قرار دهد. مشکل زیبایی به دلیل انطباق نداشتن تراکم پیکسلی ناحیه دوربین با دیگر نقاط نمایشگر نیز بحث دیگری است. این موضوعیست که لو ویبینگ، رئیس ارشد ردمی، برند شیائومی به آن اشاره کرده و نمونه تولیدی شرکت اوپو که سال گذشته معرفی شد نیز همین مشکلات مشابه را نشان می‌دهد.

گلکسی S21 با دوربین زیر نمایشگر عرضه می‌شود؟

Ice Universe، افشاگر مشهور حوزه فناوری ادعا می‌کند که سامسونگ در این زمینه عملکرد بهتری داشته و فناوری دوربین زیر نمایشگر آن بهتر از هر آنچه که تاکنون دیده‌ایم، پیاده‌سازی شده است. این شرکت همچنین در حال بهبود فناوری مذکور است؛ پس چرا انتظار نداشته باشیم آن در گوشی گلکسی S21 (یا شاید گلکسی S30) سال آینده به کار نرود؟

راس یانگ (Ross Young) که خود جزئی از زنجیره تأمین قطعات سامسونگ است نیز نکاتی را ذکر کرده و کاملاً اطمینان دارد که دوربین زیر نمایشگر سامسونگ برای نخستین بار سال آینده در محصولات این شرکت ظاهر خواهد شد. اما اگر سامسونگ این فناوری را در گوشی گلکسی اس ۲۱ خود پیاده‌سازی نکند، احتمالاً شاهد حضور آن در گوشی گلکسی زد فولد ۳، سومین نسل گوشی منعطف سامسونگ خواهیم بود.

بریدگی نمایشگر آیفون هم حذف می‌شود

اپل، دیگر شرکتی است که روی یک دوربین زیر نمایشگر کار می‌کند. اگر این فناوری اپل به بلوغ برسد، نسل آینده گوشی‌های آیفون ۱۲ نیز از بریدگی روی صفحه فاصله خواهند گرفت؛ این حدسی است که مینگ چی کو، تحلیلگر ارشد کمپانی اپل در سال گذشته زده است.

روی کاغذ اپل به بریدگی روی صفحه متکی است، اما در واقعیت سخت در تلاش است تا به فناوری دوربین زیر نمایشگر و انعطاف‌پذیر دست پیدا کند. شاید سال آینده بریدگی از آیفون‌ها حذف شود.

این پیش‌بینی‌ها همچنین با ثبت حق اختراع آیفونی که فاقد هرگونه ناچ (بریدگی) است، همخوانی دارد. ضمن آنکه گفته می‌شود اپل در حال کار روی یک تاچ آیدی درون نمایشگر است. توییت Ice Universe همچنین به گزارش اینکه اپل مشغول توسعه‌ی یک آیفون تاشو است نیز اعتبار می‌بخشد.

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *