فهرست بستن

گلکسی نوت ۲۱ اولترا با دوربین زیر صفحه نمایش عرضه خواهد شد

۲۵ دی ۹۹ ساعت ۱۶:۰۰

در ویدیو‌های منتشر سامسونگ، یک گوشی دیده می‌شود که دارای دوربین زیر صفحه نمایش است و به نظر می‌رسد که این گوشی گلکسی نوت ۲۱ اولترا – Galaxy Note 21 Ultra باشد.

سامسونگ اخیرا، ویدیو‌های زیادی منتشر کرده است که توضیحاتی درباره Galaxy Upcycling در این ویدیو‌ها وجود دارد. در یکی از این ویدیو‌ها یک گوشی وجود دارد که سامسونگ هنوز صحبتی درباره آن نکرده است و این احتمال وجود دارد که این گوشی گلکسی نوت ۲۱ اولترا باشد. سایت Lets Go Digital به بررسی این گوشی پرداخته و تایید کرده که هیچ بریدگی روی صفحه این دستگاه برای قسمت دوربین وجود ندارد.

شرکت سامسونگ در حال کار روی دوربین زیر نمایشگر است و این ویدیو می‌تواند یک سرنخ باشد که اولین گوشی سامسونگ با تکنولوژی دوربین زیر نمایشگر، گلکسی نوت ۲۱ اولترا خواهد بود. این سایت همچنین تایید کرده فقط گوشی نوت ۲۰ اولترا دارای چنین تکنولوژی خواهد بود، زیرا انتظار می‌رود گلکسی نوت ۲۱ همانند گلکسی نوت ۲۰ دارای لبه‌های تختی باشد.

در چند سال گذشته اقداماتی توسط شرکت‌های سازنده موبایل صورت گرفته که هر کدام به نحوی دوربین (مانند دوربین پاپ آپ) را از صفحه نمایشگر حذف کرده‌اند. در حال حاضر تنها گوشی ZTE Axon 20 دارای تکنولوژی دوربین زیر نمایشگر است، اما قابلیت جدید این گوشی چندان هم بدون مشکل نیست.

به هرحال، شرکت‌های دیگری مانند شیائومی در حال کار روی دوربین زیر صفحه نمایش هستند و این احتمال وجود دارد که امسال شاهد استفاده از این تکنولوژی در گوشی‌های آینده باشیم. علاوه بر شیائومی، کمپانی هواوی هم در حال کار روی این قابلیت است و در تصویر زیر شاهد نحوه قرار گرفتن این تکنولوژی در گوشی‌های آینده هواوی هستیم.

دوربین زیر صفحه نمایش

دوربین زیر صفحه نمایش

می‌توانیم در این تصویر ببینیم که این گوشی دارای لبه‌های منحنی و لنز دوربین زیر صفحه نمایش است. نکته جالب اینجاست که هواوی به منظور حداکثر رساندن استفاده از صفحه نمایش، یک نمایشگر کوچک و باریک را در قسمت بالایی این دستگاه قرار داده که اطلاعاتی مانند میزان باتری، سیگنال (آنتن) دستگاه و زمان (ساعت) در این قسمت قرار می‌گیرند. در تصویر بالا دوربین پشت این دستگاه نیز مشخص بوده که دارای برآمدگی نسبتا کمی (نسبت به بقیه رقبا) است و به جز دوربین زیر‌ صفحه نمایش، این گوشی دارای قابلیت جدیدی نخواهد بود.

در حال حاضر علاوه بر تولید انبوه ZTE Axon 20، شیائومی هم اعلام کرده که فناوری نسل سوم دوربین زیر نمایشگر خود به تولید انبوه رسیده است. تولید کنندگان دیگر گوشی‌های هوشمند مانند OPPO و سامسونگ اختراع دوربین زیر نمایشگر را به ثبت رسانده‌اند.

با توجه به این گزارشات، امسال گوشی‌های زیادی با تکنولوژی دوربین زیر نمایشگر روانه بازار خواهند شد.

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *