فهرست بستن

گسترش پروژه فای گوگل به سامسونگ و آیفون

سازگاری پروژه سرویس Fi Mobile گوگل طبق گزارش‌ها قرار است این هفته گسترش پیدا کرده و گوشی‌های هوشمند بیشتری را شامل شود. طبق گزارش Droid Life،  Fi از این به بعد از گوشی‌های سامسونگ، وان پلاس و آیفون پشتیبانی خواهد کرد. همچنین، گوشی‌های بیشتری توسط شرکای پروژه Fi ، از جمله شرکت‌های ال‌جی و موتورولا نیز پشتیبانی از این سرویس را دریافت خواهند کرد.

پشتیبانی گوشی‌های آیفون از این سرویس ظاهرا فعلا در مرحله آزمایشی قرار داشته و به کاربران هشدار داده شده که ممکن است با باگ‌هایی مواجه شوند و همچنین برخی از قابلیت‌های Fi نیز در این گوش‌ها وجود نخواهد داشت.

پروژه Fi، نوعی اپراتور مجازی شبکه موبایل است که از طرف گوگل معرفی شده که پوشش‌دهی شبکه اپراتورهای دیگر مانند T-Mobile، Sprint و US Cellular را ترکیبا ارائه می‌دهد. این سرویس به دلیل قیمت‌های مقرون به صرفه آن مورد استقبال واقع شده: تماس و اس‌ام‌اس نامحدود در این سرویس تنها ۲۰ دلار در ماه هزینه دارد و استفاده از دیتای موبایل نیز ۱۰ دلار برای هر گیگابایت است که البته بعد از رسیدن به دیتای ۶ گیگابایت، قیمت‌ها افزایش می‌یابد.

گسترش طیف گوشی‌های هوشمند پشتیبانی کننده از این سرویس می‌تواند به تعداد بیشتری از کاربران امکان استفاده و تجربه این سرویس جدید و رو به رشد را بدهد. گوگل همچنین اوایل ماه جاری، یک سرور اختصاصی وی‌پی‌ان نیز از طریق سروهای خود برای مشتریان سرویس Fi ارائه کرد.

Let’s block ads! (Why?)

ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *