گزارش مالی سه ماهه اول ۲۰۲۴ AMDمنتشر شد، ابراز خرسندی مدیران از شرایط فعلی

شرکت AMD امروز گزارش مالی سه ماهه اول ۲۰۲۴ خود را منتشر کرد، بر اساس این گزارش آنها به درآمد ۵.۵ میلیاردی دلاری دست پیدا کرده‌اند که شامل حاشیه ناخالص ۴۷ درصدی، درآمد عملیاتی ۳۶ میلیون دلاری، درآمد خالص ۱۲۳ میلیون دلاری و در نهایت سود هر سهم ۰.۰۷ دلار می‌باشد. بر اساس اصول غیر GAAP (معیارهای سودی که با استفاده از قوانین GAAP – اصول حسابداریِ پذیرفته شده‌ی عمومی – تهیه نشده‌اند و برای گزارش یا سایر اعلام‌های عمومی الزامی نیستند)، حاشیه ناخالص این شرکت ۵۲٪، درآمد عملیاتی آنها ۱.۱ میلیارد دلار، درآمد خالص نیز ۱.۰ میلیارد دلار و همچنین سود هر سهم ۰.۶۲ دلار بوده است.

شتاب دهنده AMD Instinct MI300X حدود ۷ درصد از بازار هوش مصنوعی را تصاحب می‌کند

رئیس و مدیر عامل، دکتر لیسا سو AMD در این زمینه گفته است:

“ما نتایج سه ماهه اول قدرتمندی را با بخش‌های مرکز داده و مشتریان خود ارائه دادیم که هر کدام بیش از ۸۰ درصد، در سال به سال رشد می‌کنند که ناشی از افزایش محموله‌های شتاب دهنده هوش مصنوعی MI300 و استفاده از پردازنده‌های Ryzen و EPYC ما است. این یک زمان فوق العاده هیجان انگیز برای صنعت است زیرا استقرار گسترده هوش مصنوعی باعث افزایش تقاضا برای محاسبات بیشتر در طیف گسترده‌ای از بازارها می‌شود. ما در حال اجرای بسیار خوبی هستیم و کسب و کار مرکز داده خود را افزایش می‌دهیم و قابلیت‌های هوش مصنوعی را در مجموعه محصولات خود فعال می‌کنیم.”

AMD گزارش مالی 2024

ژان هو، مدیر ارشد مالی شرکت AMD نیز بیان کرده است که:

“AMD سال را با قدرت شروع کرد و درآمد سه‌ماهه بخش مرکز داده را به ثبت رساند. با حرکت رو به جلو، ما موقعیت خوبی برای ادامه رشد درآمد و بهبود حاشیه و سرمایه گذاری در فرصت های بزرگ هوش مصنوعی پیش رو داریم.”

AMD گزارش مالی 2024

اگر بخواهیم گزارش مالی سه ماهه اول ۲۰۲۴ شرکت AMD را به صورت خلاصه بیان کنیم، شامل موارد زیر خواهد بود:

  • درآمد بخش Record Data Center به میزان ۲.۳ میلیارد دلار بوده است که به دلیل رشد در پردازنده‌های گرافیکی AMD Instinct و پردازنده‌های نسل چهارم AMD EPYC نسبت به سال گذشته ۸۰ درصد افزایش یافته است. درآمد حاصل از سه ماهه اول فروش پردازنده های گرافیکی AMD Instinct به طور متوالی ۲ درصد افزایش یافت که تا حدی با کاهش فصلی فروش پردازنده های سرور جبران شد.
  • درآمد بخش مصرف کننده عمومی ۱.۴ میلیارد دلار بود که ۸۵ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشت که عمدتاً ناشی از فروش پردازنده های سری Ryzen 8000 AMD بود. درآمد متوالی ۶ درصد کاهش یافت.
  • درآمد بخش گیمینگ ۹۲۲ میلیون دلار بود که ۴۸ درصد نسبت به سال گذشته و ۳۳ درصد به طور متوالی به دلیل کاهش درآمد نیمه سفارشی و فروش کمتر AMD Radeon GPU کاهش داشت.
  • درآمد بخش Embedded معادل ۸۴۶ میلیون دلار بود که ۴۶ درصد نسبت به سال قبل و ۲۰ درصد به طور متوالی کاهش داشت زیرا مشتریان به مدیریت سطوح موجودی خود ادامه دادند.

چشم انداز پیش رو برای AMD به چه شکلی خواهد بود؟

اظهارات از چشم انداز AMD بر اساس شرایط فعلی این شرکت و اقتصاد جهانی است. بنابراین آنچه که در ادامه گفته می‌شود، یک سری از پیش بینی‌ها بر اساس شرایط هستند و ممکن نتایج واقعی بسته به شرایط بازار و سایر عوامل تاثیرگذار کاملا متفاوت باشد.

بر اساس همین پیش بینی‌ها برای سه ماهه دوم سال ۲۰۲۴، AMD انتظار دارد درآمد تقریباً ۵.۷ میلیارد دلاری با میانگین خطایی حدود مثبت یا منفی ۳۰۰ میلیون دلار باشد. در اواسط دامنه درآمد، این نشان دهنده رشد سال به سال تقریباً ۶ درصدی و رشد متوالی تقریباً ۴ درصدی است. انتظار می‌رود حاشیه ناخالص غیر GAAP نیز تقریباً ۵۳ درصد باشد.

مطالب مرتبط:

Adblock test (Why?)

منبع خبر


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.