فهرست بستن

گزارش اولیه از گرافیک سفارشی اپل – سریع‌تر از گرافیک مجتمع اینتل

گزارش اولیه از گرافیک سفارشی اپل نشان می‌دهد با مدلی نسبتا قدرتمند با مصرف انرژی پایین طرف خواهیم بود. زمانی که اپل اعلام کرد از سیلیکون‌های اینتل فاصله خواهد گرفت تا به سیلیکون‌های خود روی بیاورد، ما کمی متعجب بودیم که این تغییر چه عملکردی خواهد داشت و چه وضعیتی برای این غول تکنولوژی ایجاد خواهد کرد. با توجه به جدیدترین اطلاعات China Times، گرافیک سفارشی حاضر در سیلیکون جدید اپل عملکرد و مصرف انرژی بهتری نسبت به گرافیک مجتمع اینتل خواهد داشت.

گزارش اولیه از گرافیک سفارشی اپل

گزارش اولیه از گرافیک سفارشی اپل

گرافیک 5 نانومتری که توسط TSMC تولید می‌شود ظاهرا از اسم رمز Lifuka بهره برده و بهترین‌های اپل را ارائه می‌دهد. این مدل برای مک بوک 12 اینچی در نظر گرفته شده و پردازنده گرافیکی در کنار یک پردازنده مرکزی سفارشی براساس Arm ISA فعالیت خواهد کرد. همان چیپی که تا به حال در آیفون‌ها و آیپدها خدمت کرده حالا به مک بوک‌ها نیز راه پیدا می‌کند اما این بار با توان حرارتی بالاتر زیرا سیستم خنک کننده بسیار بهتری را در اختیار خواهد داشت.

گزارش China Times

در گذشته اپل کامپیوترهای شخصی مک را با پردازنده‌های اینتل و گرافیک‌های AMD یا انویدیا عرضه می‌کرد اما منابع داخلی ادعا می‌کنند که اپل پشتیبانی از برخی پردازنده‌های گرافیکی AMD را در سیستم عامل 64 بیتی macOS متوقف کرده که نشان می‌دهد اتفاقاتی در حال رخ دادن است. سیلیکون دستگاه‌های مک ممکن است از گرافیک طراحی شد توسط اپل استفاده کند.

با توجه منابع، گرافیک توسعه یافته توسط اپل بسیار خوب عمل کرده. کُد تحقیق و توسعه این مدل نیز Lifuka می‌باشد. درست به مانند پردازنده آینده A14X، این گرافیک نیز توسط فناوری ساخت 5 نانومتری TSMC تولید می‌شود. این گرافیک جدید عملکرد بر مصرف و کارایی محاسباتی بالاتری را ارائه می‌دهد.

بیشتر بخوانید: مشخصات مک بوک بر پایه ARM افشا شد – نمایشگر 12 اینچی Retina

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *