فهرست بستن

گرافیک 6 هسته ای RDNA 2 برای اگزینوس 2200 – عملکردی بی نظیر

جزئیات دیگری از سیستم روی چیپ بعدی Samsung و مهم‌ترین بخش آن یعنی واحد GPU منتشر شده که خبر از گرافیک 6 هسته ای RDNA 2 برای اگزینوس 2200 می‌دهد. اگر در جریان نیستید باید اشاره کنیم که غول کُره‌ای برنامه دارد تا یک چیپست موبایل پرچمدار جدید با واحد گرافیکی AMD RDNA 2 برای اولین بار عرضه کند. حالا افشاگر معروف که ظاهرا بلاک دیاگرام این چیپ را مشاهده کرده از بخش گرافیکی آن سخن گفته است.

در Weibo افشاگر Ice Universe با جزئیات بیشتری از Exynos 2200 بازگشته. او قبلا اسم رمزهای چیپست و گرافیک آن را منتشر کرده بود و حالا ادعا می‌کند که سیستم روی چیپ پرچمدار بعدی سامسونگ از گرافیکی با 6 هسته برخوردار است. در مقایسه Exynos 2100 از گرافیک 14 هسته‌ای Mali G78 استفاده می‌کرد، پس از نظر تعداد هسته شاهد مدلی ضعیف‌تر از پردازنده گرافیکی ARM هستیم؟ (گرافیک‌های Mali متعلق به شرکت ARM هستند).

گرافیک 6 هسته ای RDNA 2 برای اگزینوس 2200

گرافیک 6 هسته ای RDNA 2 برای اگزینوس 2200

اگر شما نگاهی به A14 Bionic اپل بیاندازید تنها 4 هسته گرافیکی را مشاهده می‌کنید که اتفاقا سریع‌ترین عملکرد را بین چیپست‌های فعلی حال حاضر بازار اسمارت فون ارائه می‌دهد. همچنین اخیرا تست گرافیک 6 هسته‌ای RDNA 2 موبایل از برتری آن نسبت به A14 Bionic خبر می‌داد که نشان می‌دهد با چه نمونه قدرتمندی طرف خواهیم بود. حتی گفته شده بود که Snapdragon 888 بالغ بر 50 درصد امتیاز کمتری نسبت به اگزینوس 2200 کسب می‌کند. این یعنی سامسونگ پاشنه آشیل خود که استفاده از گرافیک‌های Mali بود را رفع کرده است.

در یک تست دیگر گرافیکی Exynos 2200 ظاهرا Snapdragon 895 را در حالت کارایی بالا (High Performance Mode) شکست داده. متأسفانه در هیچ کدام از این دو تست خبری از اعداد مربوط به توان مصرفی نیست که مشخصا در زمان عرضه اسمارت فون‌های پرچمدار حاوی این چیپست امری بسیار حیاتی می‌باشد. شایعه شده که سامسونگ به دنبال عملکردی در سطح A14 Bionic است اما همزمان در تلاش است تا سطح بالایی از کارایی را بدون نیاز به مصرف انرژی زیاد ارائه دهد.

گفته شده که این غول تکنولوژی همین ماه از اگزینوس 2200 رونمایی خواهد کرد اما تقریبا نیمی از ماه گذشته و هیچ خبری در این زمینه منتشر نشده است. در هر صورت امیدواریم در زمان معرفی و بخصوص عرضه با محصول خوبی مواجه شویم.

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *