فهرست بستن

کینگستون اس اس دی‌های M.2 NVMe ارزان قیمت سری NV1 را معرفی کرد

امروز کینگستون (Kingston) سری NV1 از اس اس دی‌های M.2 NVMe ارزان قیمت خود را معرفی کرد. هرچند قیمت اس اس دی‌های NV1 کینگستون وسوسه کننده است، اما حقایقی درباره آنها وجود دارد که باید بدانید.

کینگستون جزء سازندگانی است که مشخصات محصولات خود را بدون اطلاع قبلی تغییر می‌دهند. برای نمونه در اس اس دی‌های A400 از تراشه‌های حافظه مختلفی استفاده می‌شود که دوام و کارایی آنها یکسان نیست.

56454.PNG

در ساخت اس اس دی‌های NV1 هم کینگستون از اجزای متفاوتی استفاده می‌کند و مدل کنترلر یا تراشه حافظه استفاده شده به طور دقیق اعلام نشده است. با این حال کینگستون وعده سرعت خواندن متوالی نزدیک به 2 گیگابایت در ثانیه و دوام معادل نوشتن 0.2 ظرفیت اسمی در روز به مدت سه سال را داده است.

در حقیقت کینگستون در ساخت NV1 از هر آنچه که در دسترس باشد استفاده خواهد کرد که رویکرد نسبتاً شایعی بین سازندگان SSD است.

Kingston NV1 از کنترلرهای DRAMless رایج چون Phison E13T و Silicon Motion SM2263XT استفاده می‌کند که با وجود اینکه قدیمی شده اند، هنوز از اس اس دی‌های SATA سریع‌تر هستند. کینگستون در ظرفیت‌های پایین این سری از تراشه‌های حافظه TLC استفاده می‌کند اما دست کم در ساخت مدل 2 ترابایتی از تراشه‌های QLC استفاده خواهد شد.

SSD های NV1 پایین‌تر از سری A2000 خود کینگستون قرار می‌گیرند که از تراشه‌های حافظه TLC NAND، حافظه کش DRAM و کنترلر چهارکاناله SM2263 بهره می‌برند. قیمت مدل 500 گیگابایتی NV1 حدود 64 دلار است. مدل 1 ترابایتی 115.7 دلار و مدل 2 ترابایتی این سری 225 دلار قیمت دارد.

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *