فهرست بستن

کمیته ملی دموکرات خطاب به نامزدها: دستگاه های هواوی و ZTE را مفت هم نخرید!

کمیته ملی دموکرات خطاب به نامزدها: دستگاه های هواوی و ZTE را مفت هم نخرید!

چند سالی میشود که کار دو کمپانی بزرگ چینی یعنی هواوی و ZTE در امریکا سخت شده است و این دو سازنده از سال ۲۰۱۲ که اعضای کنگره امریکا آنها را به داشتن مشکلات امنیتی متهم کردند، با چالش مواجه شده اند. حدودا هفت سال پیش صحبت هایی در مورد جاسوسی از سازمان ها، شرکت ها و کاربران امریکایی از طریق دستگاه های ساخت هواوی و ZTE عنوان شد. این موضوع در سال ۲۰۱۸ هم برای بار دوم عنوان شد و باعث شد دو اوپراتور بزرگ امریکایی، ورایزون و AT&T بعد از به وسط آمدن پای دولت ایالت متحده به ماجرا، از فروش میت ۱۰ پرو هواوی صرف نظر کردند. سپس دوباره قضیه مشابهی برای ZTE پیش آمد و سناتور آمریکایی این کمپانی را به ارائه ی یک حفره امنیتی ملی در امریکا متهم کرد. علاوه بر این، ZTE با وجود تحریم ها علیه ایران و کره شمالی، معاملاتی را با هر دو کشور داشته و سرویس های خود را به فروش رسانده است.

در ماه می بود که دولت امریکا اعلام کرد از این پس دیگر هیچ دستگاه ساخت هواوی یا ZTE در مناطق نظامی این کشور استفاده نخواهد شد و حالا DNC، کمیته ملی دموکرات به نامزدهای انتخاباتی و تمام کسانی که در کمپین های آنها مشغول به کار هستند، هشدار داده است که از گوشی های موبایل کمپانی هواوی و ZTE استفاده نکنند. رئیس اداره امنیت این کمیته روز گذشته در یادداشتی به اعضای خود گفته است که از خرید دستگاه های دو شرکت چینی یاد شده، حتی با وجود قیمت پائین و یا حتی به رایگان، خودداری کنند. این هشدار شامل دستگاه های شخصی و کاری میشود.

پیش از این مدیر FBI نگرانی شدید خود را در مورد گوشی های ساخت کمپانی های چینی اعلام کرده بود و هواوی و ZTE را به جاسوسی از کاربران متهم کرده بود در حالی که هر دو کمپانی اتهامات یاد شده را رد کردند. به گزارش CNN، بیانیه کمیته ملی دموکرات و هشدار به کاندیده ها به خاطر تصمیم سازمان دهی شده دموکرات ها به منظور خرید گوشی های ZTE برای کارکنان خود منتشر شده است. ZTE چهارمین برند پرفروش تلفن همراه در امریکا است و هواوی در سه ماهه دوم سال، از اپل در این کشور سبقت گرفت و تبدیل به دومین برند پرفروش گوشی های هوشمند در جهان شد.

بازدید: 24

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.