کمدی اکشن «آرگایل» اولین فیلم ناامیدکننده ۲۰۲۴ شد (باکس آفیس هفته)

«آرگایل» (Argylle) اولین فیلم ناامیدکننده باکس آفیس سال ۲۰۲۴ شد؛ این کمدی اکشن جاسوسی در روز افتتاحیه و پیش‌نمایش در ۳۶۰۵ سینمای آمریکای شمالی تنها ۶.۵ میلیون دلار فروخت و در هفته اول اکران با ۱۸ میلیون دلار صدرنشین شد. این یک شروع خوب برای فیلمی با گروهی پرستاره و بودجه ساخت ۲۰۰ میلیون دلاری نیست.

استودیو اپل سومین فیلم خود را با همکاری یونیورسال تولید می‌کند و توزیع سنتی استودیویی را در پیش می‌گیرد. این فیلم هم یکی دیگر از نوسانات مالی برای این غول فناوری بعد از فیلم‌های گران‌قیمت «قاتلان ماه گل» (Killers of the Flower Moon) و «ناپلئون» (Napoleon) است. هر دوی این فیلم‌ها در پاییز گذشته نتوانستند در باکس آفیس موفق ظاهر شوند؛ وسترن مارتین اسکورسیزی به ۱۵۶ میلیون دلار در سطح جهانی رسید، در حالی که فیلم جنگی ریدلی اسکات با ۲۱۹ میلیون دلار فروش بهتری داشت. اما هر دو حماسه با موفقیت نشان دادند که اپل وارد تجارت قابل احترامی شده و کارگردان‌های باسابقه‌ای را به خود جذب کرده است.

با این حال فیلم کمدی اکشن «آرگایل» دقیقا چه چیزی را نشان می‌دهد؟ این فیلم در واقع می‌تواند آغازگر یک فرنچایز با بودجه‌ی کلان باشد که اکنون با این فروش ناامیدکننده احتمالا برای تحقق چنین چشم‌اندازی راه سختی در پیش دارد. البته، ۲۰۰ میلیون دلار چندان بار سنگینی برای اپل نیست، چون تابستان گذشته ارزش بازارش از ۳ تریلیون دلار گذشت. اما باز هم سرمایه‌گذاری بزرگی برای مالکیت معنوی فیلمی است که سر و صدای چندانی به پا نکرده.

«آرگایل» اکثرا نقدهای منفی را به خود اختصاص داده است، اما بدتر از آن این است که مخاطبان هم چیز زیادی برای دوست داشتن در این فیلم پیدا نمی‌کنند. شرکت تحقیقاتی سینما اسکور پس از نظرسنجی از خریداران اولیه بلیط، نمره C+ را برای این فیلم صادر کرد. زمزمه‌های خوبی از فیلم به گوش نمی‌رسد و ممکن است در هفته‌های آینده شانسی برای موفقیت نداشته باشد.

در این فیلم کمدی اکشن به کارگردانی متیو وان، برایس دالاس هاوارد در نقش نویسنده‌ای درون‌گرا بازی می‌کند که مجموعه کتاب‌هایی درباره جاسوسی خیالی به نام آرگایل (هنری کویل) نوشته است و زمانی که داستان‌ها شروع به پیش‌بینی رویدادهای دنیای واقعی می‌کنند، توجه سازمان‌های جاسوسی جهانی به او جلب می‌شود. از دیگر بازیگران این فیلم می‌توان به سم راکول، دوآ لیپا، برایان کرانستون، آریانا دبوز، جان سینا، کاترین اوهارا، ساموئل ال جکسون، سوفیا بوتلا و راب دیلینی اشاره کرد.

از زمان اکران تریلر علمی-تخیلی «ایستگاه فضایی بین‌المللی» (I.S.S) این اولین اکران گسترده در سال ۲۰۲۴ است و به نظر نمی‌رسد که «آرگایل» فیلمی باشد که بتواند نام بهترین اکران سال را به خود اختصاص بدهد. در عوض، سینماها باید منتظر اکران فیلم‌های روز ولنتاین مثل فیلم زندگینامه‌ای پارامونت با نام «باب مارلی: یک عشق» (Bob Marley: One Love) و فیلم ابرقهرمانی سونی به نام «مادام وب» (Madame Web) باشند.

سریال برگزیده

سریال «برگزیده»

دومین فیلم این هفته اکران سه قسمت اول فصل چهارم «برگزیده» (The Chosen) که نمایشنامه‌ای از زندگی عیسی مسیح است، ظاهرا شروع خوبی دارد. این سریال در سال‌های اخیر برای مخاطبان مذهبی جذاب بوده است. کمپانی فاتوم اولین نمایش فصل ۳ را در نوامبر ۲۰۲۲ آغاز کرد و اولین فروش آن ۸.۲ میلیون دلار بود. بعد از پیش‌نمایش اولیه در ۲۱۹۹ سینما، انتشار اولین قسمت از فصل ۴، ۳.۱ میلیون دلار بدست آورد. این سریال توانست در کل تا این هفته ۷.۴۶ میلیون دلار کسب کند.

فیلم اکشن «زنبوردار» (The Beekeeper) در چهارمین هفته اکران به رتبه سوم سقوط کرد. این فیلم با ۵.۲۸ میلیون دلار، مجموعا در آمریکای شمالی ۴۹.۴۲ میلیون دلار فروخت. جیسون استاتهام در این فیلم نقش یک مامور امنیتی سابق را بازی می‌کند که درگیر یک ماجرای انتقام‌گیری می‌شود.

فیلم موزیکال «وانکا» (Wonka) با بازی تیموتی شالامه که همچنان به فروش موفق خود ادامه می‌دهد این هفته چهارم شد. «وانکا» در هشتمین هفته اکران ۴.۷۶ میلیون دلار فروخت و مجموع درآمد خود را در باکس آفیس داخلی به ۲۰۱.۱۲ میلیون دلار رساند.

«مهاجرت» (Migration) جدیدترین انیمیشن کمپانی یونیورسال که داستان یک خانواده غاز را روایت می‌کند که مجبور به مهاجرت می‌شوند، در هفتمین هفته اکران ۴.۱۱ میلیون دلار فروخت. این انیمیشن کمدی خانوادگی که تا کنون ۱۰۶.۱۷ میلیون دلار در آمریکای شمالی درآمد داشته است، در رتبه پنجم قرار گرفت.

فیلم کمدی موزیکال «دختران برجنس» (Mean Girls) در هفته چهارم اکران ششم شد. این فیلم که در راتن تومیتوز ۷۰ درصد و در IMDb توانست ۶ از ۱۰ امتیاز کسب کند، این هفته ۴ میلیون دلار فروخت و مجموعا در آمریکای شمالی ۶۶.۳۹ میلیون دلار درآمد کسب کرد.

کمدی رمانتیک «هرکسی جر تو» (Anyone But You) هفتمین فیلم باکس آفیس این هفته است. این فیلم که هفتمین هفته‌ی اکران خود را پشت سر می‌گذارد با ۳.۵ میلیون دلار مجموعا در آمریکای شمالی ۷۶.۲۸ میلیون دلار درآمد داشت.

فیلم کمدی دیگر این هفته با نام «داستان آمریکایی» (American Fiction) در جایگاه هشتم نشست. این فیلم به کارگردانی کرد جفرسون هشتمین هفته اکران خود را با ۲.۳ میلیون دلار پشت سر گذاشت. «داستان آمریکایی»، فیلمی با بودجه ۱۰ میلیون دلاری و با بازی جفری رایت تا کنون در جدول داخلی ۱۵ میلیون دلار درآمد داشته است.

فیلم کمدی علمی-تخیلی «بیچارگان» (Poor Things) به کارگردانی یورگوس لانتیموس و بازی ویلم دفو و اما استون این هفته نهم شد. این فیلم نه هفته است که به اکران سینمایی خود ادامه می‌دهد و تا کنون ۲۸.۱۸ میلیون دلار در آمریکای شمالی درآمد داشت که شامل مبلغ ۲.۱۲ میلیون دلار در این هفته می‌شود.

تنها عنوان ابرقهرمانی که چند هفته است تلاش می‌کند جایگاه خود را در باکس آفیس حفظ کند، «آکوامن و پادشاهی گمشده» (Aquaman and the Lost Kingdom) با بازی جیسون موموآ است که این هفته به رتبه دهم رسید. این فیلم ناموفق کمپانی برادران وارنر که نقدها و نظرات ضعیفی به همراه داشت، در هفتمین هفته اکران با ۲.۰۱ میلیون دلار مجموعا ۱۲۰.۷۸ میلیون دلار در آمریکای شمالی درآمد داشت.

نام فیلم هفته اکران فروش آخر هفته فروش کلی
آرگایل
Argylle
۱ ۱۸.۰۰ ۱۸.۰۰
برگزیده
The Chosen
۱ ۶.۰۳ ۷.۴۶
زنبوردار
The Beekeeper
۴ ۵.۲۸ ۴۹.۴۲
وانکا
Wonka
۴ ۴.۷۶ ۲۰۱.۱۲
مهاجرت
Migration
۷ ۴.۱۱ ۱۰۶.۱۷
دختران بدجنس
Mean Girls
۴ ۴.۰۰ ۶۶.۳۹
هرکسی جز تو
Anyone But You
۷ ۳.۵۰ ۷۶.۲۸
داستان آمریکایی
American Fiction
۸ ۲.۳۰ ۱۵.۰۱
بیچارگان
Poor Things
۹ ۲.۱۲ ۲۸.۱۸
آکوامن و پادشاهی گمشده
Aquaman and the Lost Kingdom
۷ ۲.۰۱ ۱۲۰.۷۸

* رقم فروش بر اساس میلیون دلار است و فروش داخلی فیلم‌ها در آمریکای شمالی را شامل می‌شود.

منبع: boxofficemojo

Adblock test (Why?)

لینک منبع خبر


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.