فهرست بستن

کلید امنیتی جدید برای تشخیص هویت در فضای مجازی

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، شرکت یوبیکو از مدتی قبل به دنبال ارائه کلیدهای سخت افزاری فیزیکی به جای کلمات عبور نرم افزاری است و از همین رو محصول تازه ای را عرضه کرده که با استفاده از یک پروتکل تایید هویت با هر وسیله ای سازگار است.

این دستگاه کوچک که YubiKey 5C NFC نام دارد، هم از ان اف سی و هم از یو اس بی – سی استفاده می کند و از سیستم عامل های ویندوز، مک و لینوکس نیز پشتیبانی می کند. دستگاه یادشده با گوشی های اندرویدی، آی او اس و تبلت ها نیز سازگاری دارد.

شرکت سازنده می گوید استفاده از این ابزار کوچک از موفقیت حملات فیشینگ و سرقت اطلاعات حساس کاربران جلوگیری می کند. زیرا کلیدهای خاص و قدرتمندی را تولید و ذخیره می کند که تنها در صورت مالکیت فیزیکی آنها امکان استفاده از آنها وجود دارد. همچنین استفاده از این کلید برای دسترسی به اطلاعات چهار برابر سریع تر از کلیدهای فیزیکی مشابه است.

ابزار یادشده از پروتکل های تایید هویت متنوعی مانند FIDO2، FIDO U2F، smart card (PIV)،Yubico OTP، OpenPGP, OATH-TOTP و  OATH-HOTP پشتیبانی می کند. سازگاری با برنامه های مدیریت کلمات عبور، پلتفرم های شبکه های اجتماعی و مرورگرهای مختلف مانند کروم، فایرفاکس و اج مزیت دیگر این ابزار است. قیمت این محصول ۵۵ دلار است.

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *