کلاب هاوس بدون دعوت نامه – عضویت برای عموم آزاد شد

سرانجام پس از گذشت بیش از یک سال از زمان انتشار Clubhouse، این برنامه از حالت بتا خارج شد و نسخه عمومی آن در دسترس قرار گرفت. حالا دیگر عضویت در کلاب هاوس بدون دعوت نامه است و کاربران می‌توانند بدون قرار گرفتند در لیست انتظار از این برنامه استفاده کنند.

نسخه جدید کلاب هاوس بدون دعوت نامه

16 ماه پس از انتشار، این برنامه گفتگوی صوتی سرانجام از فاز آزمایشی خارج شد و در اختیار عموم قرار گرفت. به مناسبت این دستاورد بزرگ، کلاب هاوس امروز از لوگوی جدید خود نیز رونمایی کرد (تصویری که در بالای مطلب مشاهده می‌کنید).

کلاب هاوس گفته است که حالا کاربران می‌توانند لینک‌ها را با یکدیگر به اشتراک بگذارند و همدیگر را به این برنامه دعوت کنند. این شرکت ادعا کرده است که روزانه در حدود نیم میلیون چت روم صوتی در کلاب هاوس ایجاد می‌شود و از ماه می که این برنامه به گوشی‌های اندرویدی نیز رسیده، بیش از 10 میلیون نفر به عضویت Clubhouse درآمده‌اند.

هفته گذشته کلاب هاوس امکان ارسال پیام متنی را نیز به برنامه خود اضافه کرد. حالا آنها گفته‌اند که 90 میلیون مسیج در برنامه رد و بدل شده است. در همین حال، برآورد شده که کاربران روزانه بیشتر از یک ساعت از وقت خود را در کلاب هاوس می‌گذرانند. توسعه دهندگان این برنامه قصد دارند با ارائه بروزرسانی‌های بزرگ در هر هفته یا دو هفته یک بار همه چیز را برای کاربران تازه و جذاب نگه دارند؛ تکنیکی که دیگر شبکه‌های اجتماعی نیز برای حفظ کاربران خود از آن استفاده می‌کنند.

نسخه جدید کلاب هاوس بدون دعوت نامه

در حالیکه به نظر می‌رسد که کلاب هاوس کاربران خود را مسخ و مجذوب خود کرده، رقبا هر روز برای این برنامه بیشتر و بیشتر می‌شوند. توئیتر چندی پیش قابلیت Space را معرفی کرد که کاملاً مشابه با ماهیت کلاب هاوس است. فیسبوک، اینستاگرام، دیسکورد و اسپاتیفای همگی در چند ماه اخیر قابلیت‌هایی مشابه با این برنامه به اپلیکیشن‌های خود اضافه کرده‌اند. حالا اما کلاب هاوس با عرضه برنامه خود برای همه کاربران گام بزرگی در راه موفقیت برداشته است و باید دید که آیا این مسأله باعث جهش تعداد کاربرانش خواهد شد یا خیر.

آیا شما عضو برنامه کلاب هاوس هستید و در آن فعالیت دارید؟ به ما بگویید که روزانه چه میزان از وقت خود را صرف کلاب هاوس و یا قابلیت مشابه آن در برنامه‌های دیگر می‌کنید؟

لینک منبع

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *