کلاب هاوس با حذف محدودیت دعوت‌نامه در دسترس تمامی کاربران قرار گرفت

سازندگان برنامه پر حاشیه کلاب هاوس اعلام کرده‌اند محدودیت دعوت‌نامه برای عضویت در این پلتفرم صوتی برداشته شده و این برنامه محبوب بدون محدودیت خاصی در دسترس همگان قرار گرفته است.

«پاول دیویسون» و «روهان ست» بنیانگذاران اپلیکیشن کلاب هاوس گفته‌اند این پلتفرم صوتی اکنون برای همه کاربران iOS و اندروید در دسترس است. این برنامه از زمان عرضه آزمایشی در سال گذشته یک پلتفرم نیازمند به دعوت بود.

کلاب هاوس در ابتدا فقط برای کاربران iOS در دسترس بود که بعد از مدتی نسخه آزمایشی اندروید آن در اردیبهشت عرضه شد. اکنون هم اعلام شده Clubhouse از نسخه بتا خارج شده و برای عضویت به دعوت‌نامه نیازی ندارد. 

هم اکنون چیزی حدود ۱۰ میلیون نفر در لیست انتظار قرار دارند که با گذشت زمان به این برنامه اضافه می‌شوند. علاوه بر این موضوع از لوگو و آیکون جدید این اپلیکیشن نیز رونمایی شده و قرار است هر یک یا دو هفته یک‌بار آپدیت جدیدی برای آن منتشر شود.

هفته گذشته هم کلاب هاوس قابلیت چت متنی  یا همان Backchannel را به اپلیکیشن خود اضافه کرد که به گفته تیم توسعه‌دهنده آن در روز اول چیزی حدود ۱۰ میلیون پیام و در هفته اول بیش از ۹۰ میلیون پیام بین کاربران رد و بدل شده است. همچنین تعداد Room های روزانه از 50 هزار به 500 هزار رسیده است.

در همین رابطه بخوانید:

احتمال افزوده شدن قابلیت چت متنی به برنامه کلاب هاوس در آینده‌ای نزدیک
– کلاب هاوس رسمی برای اندروید منتشر شد
– اینستاگرام با قابلیتی جدید به رقابت با کلاب هاوس می‌رود!
– با رای دیوان عدالت اداری، اپراتورها در صورت فیلترینگ کلاب هاوس دیگر جریمه نمی‌شوند!
– منتظر قابلیتی مانند کلاب هاوس در برنامه‌ی فیس‌بوک باشید

البته این اپلیکیشن با حذف محدودیت دعوت‌نامه وارد عرصه رقابت جدی‌تر با سایر شبکه‌های اجتماعی مانند ویژگی Spaces توییتر یا قابلیت Green Room اسپاتیفای شده است.

ناگفته نماند توسعه‌دهندگانی که به دنبال رقابت در این زمینه هستند باید بتوانند کاربران جدیدی را به سمت خود جذب کرده و مطمئن شوند که تمامی افراد به این اپلیکیشن دسترسی داشته باشند.

بخشی از این ماجراجویی با انتشار نسخه اندروید اپلیکیشن فراهم شد و اکنون به نظر می‌رسد مرحله دوم آن نیز تحت عنوان حذف محدودیت‌های دعوت‌نامه صورت گرفته که احتمالاً باعث رشد شارپی تعداد کاربران آن شود.

Adblock test (Why?)

لینک منبع

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *