فهرست بستن

کرایسیس ریمستر فناوری Ray Tracing را برای کنسول های نسل فعلی به ارمغان می‎آورد

به دلیل معماری گرافیکی قدیمی کنسول‌های نسل فعلی، این دستگاه‌ها ذاتا قادر به پشتیبانی از فناوری جذاب ری‌تریسینگ نیستند اما کمپانی کرای‌تک موفق شده با روشی خلاقانه کاری کند که حتی تجربه این فناوری بر روی کنسول‌های فعلی نیز ممکن باشند. کرایسیس ریمستر فناوری Ray Tracing را بدون آنکه نیازی به گرافیک‌های RTX باشد در اختیار گیمرها قرار خواهد داد. این عنوان احتمالا اولین و تنها عنوانی خواهد بود که بر روی کنسول‌های گیمینگ فعلی ری‌تریسینگ را ارائه خواهد داد. استودیو کرای‌تک از راهکار نرم افزاری برای این کار استفاده کرده است و نیازی به پشتیبانی سخت‌افزاری برای این کار نیست.

عنوان مورد انتظار Crysis Remaster به نظر می‌رسد که قرار است رد پای نسخه پیشین خود را دنبال کند. ریمستر جدید فرنچایز فراموش ناشدنی کرایسیس این بار نیز پیشرفت‌های گرافیکی چشمگیری را به نمایش خواهد گذاشت. در حالی که نسخه‌های معمولی پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان نمی‌توانند از ری تریسینگ‌در بازی Crysis Remaster پشتیبانی کنند، این فناوری بر روی ایکس باکس وان ایکس در کیفیت Full HD با سرعت 30 فریم بر ثانیه و همچنین پلی استیشن 4 پرو در رزولوشن کمی پائین‌تر از Full HD و سرعت 30 فریم بر ثانیه ارائه خواهد شد.

کرایسیس ریمستر فناوری Ray Tracing را با روش نرم افزاری پشتیبانی می کند

کرای‌تک هنوز پیش نمایشی از بازی رو به انتشار خود با ری‌تریسینگ فعال بر روی گرافیک های بدون شتاب دهنده سخت افزاری نداشته اما انتظار می‌رود که گرافیک‌هایی مانند سری 10 انویدیا یا 5000 شرکت AMD این بازی را با سرعت 60 فریم بر ثانیه اجرا کنند. در حالی که پیش بینی می‌شود گرافیک های مجهز به شتاب دهنده سخت افزاری مانند سری RTX انویدیا یا نسل بعدی گرافیک‌های AMD (سری 6000) این بازی را به شکلی مناسب‌تر اجرا کنند. طبق اطلاعاتی که Digital Foundry از سفری که به استودیو کرای‌تک در فرانکفورت آلمان داشته‌اند و دریافت کرده‌اند، راهکار نرم افزاری این استودیوی خلاق برای پیاده سازی ری‌تریسینگ در مقایسه با نوع سخت افزاری کاملا متفاوت است.

برای کاربرانی که اطلاعات بالایی در این مورد ندارند باید گفت که ری‌تریسینگ بر پایه هسته‌های معمولی سایه زن پردازش می‌شود، بنابراین در مقایسه با رویکرد عادی، بسیار عملکرد بهینه‌ای دارد. اما در موتور CryEngine، فقط 5 نقطه هدف با سطح شعاع کوچک در اطراف سوژه برای ثبت افکت‌های ری ترسینگ در نظر گرفته می‌شوند. در این روش فقط سوژه های غیر متغیر در نظر گرفته می‌شوند و شامل حال تسلیحات و شخصیت بازی نمی‌شود. همچنین اشیا فقط در کیفیت 540p با ری ترسینگ همراه می‌شوند.

این در حالیست که در نسخه سخت افزاری این فناوری، هیچ یک از این محدودیت‌ها وجود ندارد. با این وجود، طبق تریلرهای منتشر شده از کرایسیس ریمستر، با یک بازی عالی از لحاظ گرافیکی روبرو هستیم. اشیا بدون ری‌تریسینگ دارای انعکاسات استاندارد نور هستند که بسیار خوب به نظر می‌رسند و در بخش هایی مانند سطوح بزرگ درخشان بیشتر این خلاقیت کرای‌تک به چشم می‌آید.

بیشتر بخوانید: سیستم مورد نیاز Crysis Remastered اعلام شد: بهینه ترین کرایسیس تاریخ

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *