فهرست بستن

کاهش قیمت ایرپاد و شارژر اپل به دنبال حذف این لوازم از جعبه آیفون های جدید

همان طور که شاهد بودید کمپانی اپل سه شنبه شب گذشته در رویدادی از نسل جدید گوشی‌های آیفون خود رونمایی کرد. گوشی‌هایی که در مقایسه با نسل قبل تفاوت ظاهری خاصی ندارند اما در بخش‌های مختلفی دستخوش تغییرات مثبت و بهینه سازی‌های متعددی شده اند. یکی از نکات جالب توجه راجع به آیفون‌های سری 12 اپل، همراه نبودن شارژر و هندزفری به همراه این گوشی‌های هوشمند است. بنابراین خبری از لوازم مذکور در داخل جعبه آیفون‌های جدید نیست و کاربران باید این لوازم را جداگانه خریداری نمایند. کاهش قیمت ایرپاد و شارژر اپل اقدام کوپرتینویی‎ها برای هضم راحت‌تر این موضوع از سوی کاربران بوده است.

حذف لوازم جانبی آیفون 12 برای حفظ محیط زیست

اما چرا دقیقا اپل دست به حذف لوازم جانبی‌های خود از جعبه آیفون زده است؟ کمپانی معتقد است با این کار آسیب کمتری به محیط زیست وارد می‌شود. شاید کاربری که در گذشته نیز صاحب گوشی‌های آیفون بوده از این اتفاق چندان غافل‌گیر نشده باشد و از مدل‌های قبل شارژر یا هندزفری باقی مانده باشد. اما موضوع برای کاربران جدیدی که برای اولین بار قصد خرید آیفون دارند کاملا متفاوت است. اگر چه نبود هندزفری داخل جعبه در مورد دیگر برندها نیز سابقه دارد و می‌توان با آن کنار آمد اما نبود شارژر اتفاق عجیبیست که هضم آن مشکل است.

به گفته اپل، فروش جداگانه لوازم جانبی موجب حذف هزاران اتلاف انرژی می‌شود چرا که با این کار صرفا کاربرانی اقدام به خرید لوازم جانبی می‌کنند که واقعا به آن نیاز دارند. بسیاری از کاربران از دستگاه‌های قبل خود لوازم جانبی مورد نیاز را همچنان دارند. همچنین این کار باعث شده بسته بندی آیفون‎های جدید کوچک‌تر شود که در نهایت موجب کاهش تولید کربن بر اثر حمل و نقل محصولات می‌شود. با کمی تامل بر روی این قضیه، به نظر می‌رسد واقعا اپل با این اقدام قدم مثبتی در راستای حفظ محیط زیست برداشته است. هر چند مسلما بسیاری از کاربران در هر صورت این مسئله را درک نخواهند کرد و اپل از سوی این عده به پول پرستی و بازخوردهای تند و منفی محکوم خواهد شد. ما هم در این باره قضاوت نمی‌کنیم.

کاهش قیمت ایرپاد و شارژر اپل برای کاهش نارضایتی کاربران

حال اپل حدودا 33 درصد قیمت لوازم جانبی‎های آیفون از جمله هندزفری با سیم و شارژر را کاهش داده است. ایرپاد که سابقا با قیمت 29 دلار به فروش می‌رسید، حالا با افت 10 دلاری، با قیمت 19 دلار در دسترس کاربران خواهد گرفت. شارژر 20 واتی آیفون نیز با کاهش قیمت 10 دلاری، 19 دلار به فروش خواهد رسید. برای خریداران جدید آیفون، طبیعتا خرید یک شارژر غیر قابل اجتناب است. اما هندزفری چون نیاز ضروری برای کارکرد دستگاه محسوب نمی‌شود، یک خرید اختیاری است. ضمنا ایرپادها بهترین نوع هندزفری برای آیفون‌ها نیستند و در صورت لزوم کاربران می توانند هزینه را صرف خرید مدل‌های بهتری کنند.

همان طور که گفته شد، اقدام اپل برای گروهی از کاربران غیر قابل قبول خواهد بود اما کوپرتینویی‌ها با کاهش قیمت لوازم جانبی خود جایی برای بخشودگی توسط این عده از طرفداران خود باز گذاشته‌اند. هر چند موضوع حذف شارژر اتفاق غیر منتظره‌ای نبود و پیش از این درباره این تصمیم پیش بینی شده بود. اپل چندی پیش واچ سری 6 را معرفی کرد و این محصول نیز بدون شارژر وارد بازار شد. بعید نیست که بسیاری از سازندگان از این اقدام اپل پیروی کنند و به زودی گوشی‌های بیشتری بدون شارژر و هندزفری روانه بازار شوند.

بیشتر بخوانید: گوشی‌های سری آیفون 12 اپل به طور رسمی رونمایی شدند!

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *