فهرست بستن

کالرفول کارت گرافیک GeForce RTX 3060 iGame Bilibili Edition را معرفی کرد؛ قدرتمند و با ظاهری جذاب

شرکت کالرفول امروز در خبری اعلام کرد که کارت گرافیک جدیدی با عنوان GeForce RTX 3060 iGame Bilibili Edition را به مرحله تولید رسانده است که بزودی روانه بازار می شود. این محصول جدید کالرفول یک کارت سفارشی سازی شده یا Custom از کارت گرافیک RTX 3060 است که این بار با یک طراحی جدید، رنگارنگ و جذاب همراه شده است.

کالرفول اعلام کرده است که کارت گرافیک RTX 3060 iGame Bilibili Edition را همانطور که از نامش هم مشخص است به افتخار تیم گیمینگ Bilibili طراحی و تولید کرده است. این طراحی که با عنوان کارت رویایی یا Dream Card از سوی شرکت سازنده معرفی شده است بیش از هرچیز یادآور نسخه Founders Edition از این کارت است که پیش از این توسط شرکت کالرفول معرفی و عرضه شده بود.

Colorful-GeForce-RTX-3060-iGame-Bilibili-Edition-Graphics-Card-1-740x417.jpg

طبق اطلاعات منتشر شده از سوی شرکت سازنده، کارت گرافیک RTX 3060 iGame Bilibili Edition، از بدنه ای تمام آلومینیومی تولید شده است و پوشش آن در بخش جلو بسیار مستحکم است. پلیت اصلی و پشتی این کارت گرافیک نیز دو لایه طراحی شده است تا به میزان استحکام آن بیفزاید. همچون نسخه مرجع از دو کارت RTX 3090 و RTX 3080، این کارت نیز از سیستم خنک کننده مبتنی بر دو فن مجزا بهره می برد.

فن جلویی این کارت گرافیک هوای بیرون را به سمت هیت سینک های بزرگ و  آلومینیومی آن هل می دهد و فن دیگر نیز هوای گرم و حرارت ناشی از عملکرد این کارت را به بیرون هدایت می کند. سیستم خنک کننده این کارت از چهار لوله هدایت گرمایی بزرگ و دو هیت سینک آلومینیومی جداگانه تشکیل شده است.

در همین رابطه بخوانید:

یک پرچمدار دلربا: GeForce RTX 3070 Neptune با طعم اورکلاک Colorful
– غولی به نام iGame RTX 3090 Vulcan X OC با نمایشگر LCD چرخان برای اولین بار

تصاویر منتشر شده از این کارت نشان می دهد که هردو سمت آن توسط تم و تصاویر شناخته شده گروه گیمینگ Bilibili پوشانده شده است. این تصاویر همچنین نشان می دهند که ابعاد PCB این کارت گرافیک نیمی از سیستم خنک کننده آن را پوشانده است. انرژی موردنیاز این کارت گرافیک نیز با استفاده از یک کانکتور 8-پین تامین می شود. همچنین بخشی از هیت سینک و سیستم خنک کننده این کارت را می توان از دو سمت جلویی و پشتی آن مشاهده کرد.

Colorful-GeForce-RTX-3060-iGame-Bilibili-Edition-Graphics-Card-Official-_4-740x740.jpg

Colorful-GeForce-RTX-3060-iGame-Bilibili-Edition-Graphics-Card-Official-_2-740x740.jpg

کالرفول اعلام کرده است که کارت گرافیک RTX 3060 iGame Bilibili Edition، به صورت پیش فرض در وضعیت اورکلاک قرار گرفته است و سرعت 1822 مگاهرتز را در اختیار کاربران خود قرار می دهد. مصرف انرژی این کارت نیز 187 وات گزارش شده است که نسبت به 170 وات در نسخه مرجع، کمی افزایش نشان می دهد. خروجی های این کارت شامل سه پورت Display Port 1.4 و همچنین یک پورت HDMI 2.1 می شود.

کارت گرافیک RTX 3060 iGame Bilibili Edition قرار است با قیمت 5999 یوآن، معادل 900 دلار روانه بازارهای جهانی شود. هنوز اطلاعاتی در مورد زمان عرضه این کارت گرافیک منتشر نشده است.

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *