فهرست بستن

کالبد شکافی شیائومی بلک شارک 4 – شانه‌های آهن ربایی!

یکی از بهترین بخش‌های موبایل درحال حاضر بخش گوشی‌های هوشمند مخصوص بازی است. دلیل آن، استفاده کمپانی‌ها از تمام فکر خود برای ارائه یک دستگاه با امکاناتی بالاتر از یک گوشی هوشمند ساده می‌باشد. به عنوان مثال حضور فن در گوشی هوشمند اولین بار برای دسته بندی گیمینگ این بازار اتفاق افتاد و در ادامه شاهد اضافه شدن بازو‌هایی مثل دکمه‌های L و R در دسته‌های بازی برای این گوشی‌ها بودیم. شیائومی بلک شارک 4 یکی از گوشی‌های مخصوص بازی است که در کنار مشخصات سخت افزاری قدرتمند خود، از شانه‌های مکانیکی نیز برای استفاده کرده است. با این وجود طرز کار این شانه‌های مکانیکی چطور است؟ کالبد شکافی شیائومی بلک شارک 4 به ما عملکرد شانه‌های مکانیکی این دستگاه را به طور کامل نشان خواهد داد.

بعد از شکست ایسوس راگ فون 5 و همچنین Legion Dual 2 در برابر خم شدگی و عملکرد ضعیف بدنه این دو گوشی هوشمند، شیائومی بلک شارک 4 مرکز توجه بسیاری از گیمرهای موبایل شد و بعد از قبول شدن در این آزمون توسط JerryRigEverything، توجه‌های زیادی به سمت این دستگاه جلب شد. با این وجود باید دید چه موردی باعث شده است تا این دستگاه حتی با وجود استفاده از قاب پشتی پلاستیکی، محکم‌تر از دو دستگاه دیگر باشد. همچنین شیائومی برای این دستگاه از دو شانه مکانیکی نیز استفاده کرده است که در نمونه و سطح قیمتی خود قابل تحسین است.

شیائومی بلک شارک 4

بلک شارک 4 از دو باتری 2250 میلی آمپر ساعتی استفاده کرده است و با توجه به استفاده از چنین حالتی، شیائومی قادر به قرار دادن آداپتور 120 واتی برای در این دستگاه شده است. آداپتور 120 واتی این دستگاه قادر است تا در 17 دقیقه تمام ظرفیت 4500 میلی آمپری آن را از 0 درصد تا 100 درصد شارژ نماید.

اما شانه‌های قرار گرفته برای این دستگاه چگونه عمل می‌کنند؟ بعد از کالبد شکافی شیائومی بلک شارک 4 و مشخص کردن بخش‌های دیگر آن، Jerry به سراغ شانه‌های مکانیکی آن رفته است. دو آهن ربا وظیفه بالا بردن و پایین آوردن شانه‌ها را به عهده گرفته‌اند. یکی از این آهن ربا‌ها نقطه مخالف با آهن‌ربای پایینی که با استفاده از دکمه کنار شانه جابجا می‌شود، دارد و همین موضوع باعث می‌شود تا شانه به سمت پایین و جذب آهن ربای پایین شود. همچنین در صورتی که بخواهید از این شانه استفاده کنید با پایین کشیدن دکمه، آهن ربای متصل به آن به سمت آهن ربای دوم متصل شده به شانه خواهد رفت و از آن‌جایی که هر دو یک قطب دارند، همدیگر را دفع می‌کنند و همین موضوع باعث بالا رفتن شانه خواهد شد.

استفاده از چنین تکنیکی باعث شده است تا دستگاه شیائومی بلک شارک 4 از لحاظ طول عمر برای شانه‌های خود حتی چیزی بالاتر از 50 سال را داشته باشد. به همین دلیل در صورت خرید این دستگاه نباید هیچ نگرانی از بابت خراب شدن شانه‌های آن حتی بعد از بازی طولانی مدت داشته باشید. آهن ربا‌های این دستگاه تا سالیان سال عملکرد خود را خواهند داشت و هیچ وقت از بین نخواهند رفت.

تماشا کنید: مقاومت بدنه شیائومی بلک شارک 4 در برابر خمیدگی

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *