کاربران به اندازه iOS 16 از iOS 17 استقبال نکردند!

اپل آمار جدیدی از نرخ پذیرش را برای سیستم‌عامل‌های تلفن همراه خود منتشر کرده است که موقعیت جالبی را نشان می‌دهند. نرخ پذیرش iOS 17 توسط کاربران، در بازه زمانی مشابه سال گذشته، کمتر از iOS 16 بوده است، اما کاربران از iPadOS 17 بیشتر از iPadOS 16 استقبال کرده‌اند.

آپدیت iOS 17 در حال حاضر در ۷۶ درصد از آیفون‌های معرفی‌شده در چهار سال گذشته نصب شده است. این آمار برای iOS 16 در برهه زمانی مشابه ۸۱٪ بود. این تفاوت چندان قابل‌توجه نیست، اما وجود دارد. به نظر می‌رسد که کاربران iOS 17 و به‌روزرسانی‌های بعدی آن را به اندازه iOS 16 سال گذشته مهم نمی‌دانند.

به هر حال، ۲۰ درصد از آیفون های معرفی‌شده در چهار سال گذشته هنوز از iOS 16 استفاده می‌کنند، در حالی که ۴ درصد همچنان با نسخه‌های قدیمی‌تر ادامه می‌دهند. اگر دستگاه‌ها را تمام آیفون‌های موجود در بازار در نظر بگیریم، سهم iOS 17 به ۶۶ درصد، iOS 16 به ۲۳ درصد و سایر نسخه‌های قبلی مجموعاً به ۱۱ درصد می‌رسد.

نرخ پذیرش iOS 17 و iPadOS 17

کاربران به اندازه iOS 16 از  iOS 17 استقبال نکردند!

وقتی صحبت از iPadOS به میان می‌آید، وضعیت برعکس است. iPadOS 17 نسبت به نسخه قبلی خود کاربران بیشتری را جذب کرده است. iPadOS 17 در حال حاضر بر روی ۶۱٪ از آیپدهای معرفی شده در چهار سال گذشته نصب شده است. پس از آن iPadOS 16 با ۲۹٪ و نسخه های قبلی با ۱۰٪ قرار دارند.

سال گذشته iPadOS 16 تنها در ۵۳ درصد از دستگاه‌های معرفی‌شده در چهار سال گذشته استفاده می‌شد، بنابراین آپدیت جدید موفق‌تر بوده است. اگر همه آیپدهای درحال استفاده را در نظر بگیریم، iOS 17 روی ۵۳ درصد آنها قرار دارد. پس از آن هم iPadOS 16 با ۲۹ درصد و سایر نسخه ها با ۱۸ درصد قرار دارند.

بدون شک این ارقام همچنان از دنیای اندروید بسیار بهتر است. اما تعجبی ندارد، زیرا اپل یکی از شرکت‌هایی است که دستگاه‌های زیادی را مدیریت نمی‌کند و اکوسیستم اندروید بسیار متنوع‌تر است.

Gamers Choice Award

Adblock test (Why?)

منبع خبر


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.