چیزهایی که همیشه آن ها را باهم اشتباه می گیریم

برای همه ی ما بارها پیش آمده که چیزی را با چیزی دیگر اشتباه گرفته باشیم. و البته ایرادی هم ندارد. چیزهای زیادی در این دنیا هست، از اشیاء گرفته تا حیوانات و خوراکی ها، که می توانند هر کسی را سردرگم کنند.

در ادامه از برخی چیزهایی خواهیم گفت که همیشه آن ها را باهم اشتباه می گیریم.

پشه و مگس پا بلند

d7e6885a2ba66a872e5a7a2f84

– پشه: آن ها بسیار کوچک تر از مگس های پا بلند هستند، چرا که طول بدن شان حداکثر به یک سانتیمتر می رسد. پشه ها همچنین شاخک هایی پرمو دارند و دو جفت بال دارند و به انتقال بیماری از طریق تغذیه از خون مشهورند.

– مگس پا بلند (مگس درنا): طول بدن این حشرات به حدود ۴ سانتیمتر می رسد و شاخک هایشان مویی ندارد. مگس های پا بلند تنها یک جفت بال دارند و به طور کلی بی خطرند، چرا که نه نیش می زنند و نه گاز می گیرند.

کفشدوزک و سوسک لوبیا

fd8d5055218dd3e4fee7575992

– کفشدوزک: گرچه بیش از ۵ هزار گونه از این حشره در دنیا وجود دارد اما متداول ترین گونه ی آن کفشدوزک های ۷ خال هستند که پشت آن ها به رنگ قرمز براق با خال هایی سیاه رنگ است.

– سوسک لوبیا: طول بدن آن ها معمولاً به ۶ سانتیمتر می رسد و کمی بزرگ تر از کفشدوزک ها هستند. این حشرات پشتی به رنگ زرد یا مسی با ۱۶ خال سیاه رنگ دارند و معمولاً پس از بالغ شدن زندگی خود را به تغذیه در زیستگاه خود سپری می کنند.

پرچم آلمان و پرچم بلژیک

4f29c9501cb1a4f6acf61a4d1f

– پرچم آلمان: گرچه همان رنگ های پرچم بلژیک را دارد، اما خطوط پرچم آلمان افقی هستند، به طوری که رنگ سیاه در بالا، رنگ قرمز در وسط و رنگ زرد در پایین قرار دارد.

– پرچم بلژیک: پرچم این کشور از همان رنگ های پرچم آلمان تشکیل شده است، با این تفاوت که خطوط آن عمودی هستند.

ادوتویلت و ادوپرفیوم

18e621576b94570b35e7e5c36d

– ادوتویلت: غلظت عصاره ی رایحه ی آن حدوداً ۱۵ درصد و کمتر از ادوپرفیوم است. رایحه ی ادوتویلت معمولاً حدود ۳ ساعت روی بدن ماندگاری دارد.

– ادوپرفیوم: غلظت عصاره ی رایحه ی آن حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد است. به همین دلیل می تواند تا ۸ ساعت ماندگاری داشته باشد.

کلاه فدورا و کلاه پاناما

957c245e8b9416bf4438d14bc8

– کلاه فدورا: این کلاه ها معمولاً از نمد یا پشم درست می شوند و به رنگ مشکی یا قهوه ای هستند.

– کلاه پاناما: این مدل کلاه از حصیر درست می شود و به همین دلیل بسیار خنک تر است و گزینه ای عالی برای روزهای گرم تابستان.

کت اسپورت و کت بلیزر

76498b515ab52439c371cf7fd2

– کت اسپورت: این مدل کت غیررسمی تر و آزادتر است و جنس و دوخت آن به شق و رقی کت بلیزر نیست.

– کت بلیزر: این مدل کت به کت رسمی بسیار نزدیک است. شما از یک کت بلیزر از جنس پارچه ی هاپسک یا فلانل را می توانید برای موقعیت رسمی استفاده کنید بدون اینکه نیازی به پوشیدن کت و شلوار رسمی باشد.

آیس کافی و قهوه کلد برو

7681ce54a183569cee2a5112dd

– آیس کافی: این نوشیدنی دقیقاً همان چیزی است که نام آن می رساند، یعنی قهوه ای که با یخ سرو شده باشد.

– قهوه کلد برو: این نوشیدنی اما کمی پیچیده تر است. قهوه کلد برو در حقیقت به فرآیند خیساندن اشاره دارد که در آن پودر درشت قهوه به مدت ۱۲ تا ۲۴ ساعت درون آب سرد خیسانده می شود، یعنی عکس روش های اسپرسو برو یا فرنچ پرس که در آن ها از آب داغ استفاده می شود.

واقعیت مجازی و واقعیت افزوده

ab1a055aad8c553e91848a02a1

– واقعیت مجازی: در Virtual Reality یا واقعیت مجازی معمولاً به استفاده از ابزارهای ویژه مانند هدست، دستکش یا سنسور نیاز است تا فرد بتواند در دنیایی که توسط کامپیوتر ساخته شده قرار گیرد.

– واقعیت افزوده: برای تجربه ی Augmented Reality یا واقعیت افزوده تنها به یک گوشی هوشمند نیاز است. به جای ساخت دنیایی کاملاً متفاوت، واقعیت افزوده با کمک دوربین گوشی هوشمند، ویژگی های تکنولوژیک جالبی را به دنیای واقعی افزوده می کند.

<!–

–>

Adblock test (Why?)

لینک منبع


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.