فهرست بستن

چگونه حساب اینستاگرام را به اکانت بیزینس تغییر دهیم؟

در حالی که اینستاگرام فعالیت خود را به عنوان یک شبکه اجتماعی تصویر محور آغاز کرد اما طولی نکشید که بعد از محبوبیت فوق‌العاده بالا، این پلتفرم تبدیل به بستری مناسب برای فروش اجناس مختلف و کسب و کار شد. فیسبوک که این اتفاقات را شاهد بود تغییراتی در این شبکه اجتماعی ایجاد کرد تا کار برای افرادی که از طریق اینستاگرام کسب درآمد می‌کنند راحت‌تر شود. حالا اینستاگرام دارای سه نوع حساب کاربری است. شخصی، تولید کننده محتوا و بیزینس. اکثر کاربران از نوع شخصی استفاده می‌کنند اما دو نوع حساب حرفه‌ای برای کسانی که صاحب کسب و کارند یا تبلیغات انجام می‌دهند مناسب‌ترند. سوال بسیاری از کاربران این است که چگونه می‌توانند حساب اینستاگرام را به اکانت بیزینس تغییر دهند؟ برای پاسخ به این سوال به ادامه مطلب توجه کنید.

حساب کاربری خود را مطابق با نوع کاربری انتخاب کنید

اکثریت کاربران اینستاگرام از حساب شخصی استفاده می‌کنند. تنها نوع حساب کاربری در اینستاگرام که قابلیت خصوصی شدن دارد و کاربر می‌تواند افرادی که صفحه شان را دنبال می‌کنند و پست‌هایشان را می‌بینند کنترل کنند. اما اگر به منظور تولید محتوا از اینستاگرام استفاده می‌کنید یا در حال معامله و خرید و فروش در این شبکه اجتماعی هستید، اکیدا توصیه می‌شود که از حساب‌های Creator یا Business استفاده کنید.

اگر اینفلوئنسر یا یوتیوبر هستید یا به صورت انفرادی محتوا تولید می‌کنید، پیشنهاد می‌شود نوع حساب اینستاگرام خود را به Creator تغییر دهید که دارای امکاناتیست که باعث می‌شود کار شما بیشتر دیده شود و به شما در مسیر حرفه‌ای شدن کمک می‌کند. اما اگر صاحب کسب و کار هستید و قصد تجارت را در اینستاگرام دارید، Business نوع حسابیست که باید انتخاب کنید. در حالی که تفاوت بسیار کمی بین این دو نوع حساب حرفه‌ای اینستاگرام وجود دارد اما کاربران با حساب Creator می توانند جزئیات تماس خود را پنهان کنند، در حالی که حساب Business بیشتر شبیه به یک حساب شخصی عادی است.

خوشبختانه فیسبوک برای ساخت یک حساب حرفه‌ای در اینستاگرام اصلا سخت گیری نمی‌کند و هر کسی می‌تواند یک صفحه به عنوان صفحه بیزینس برای خود بسازد. البته اگر بخواهید تبلیغات انجام دهید یا پست‌هایی با برخورداری از لینک مستقیم بسازید لازم است در فیسبوک صفحه داشته باشید. همچنین شما فقط می‌توانید 5 حساب اینستاگرام را در آن واحد مدیریت کنید، پس اگر بیشتر از این تعداد اکانت پروفشنال ساخته باشید باید از برخی از آنها خارج شوید.

حساب اینستاگرام را به اکانت بیزینس دهید

اگر قصد دارید حساب شخصی خود را به نوعی دیگر، بیزینس یا Creator تغییر دهید، وارد اینستاگرام شوید و به صفحه پروفایل خود بروید. روی سه خط کوچیک بالا سمت راست لمس کنید تا منو ظاهر شود.

وارد قسمت Settings شوید و بعد به بخش Account بروید.

حساب اینستاگرام را به اکانت بیزینس تغییر

گزینه Switch to Professional Account را لمس کنید و مراحل تنظیم را ادامه دهید.

حساب اینستاگرام را به اکانت بیزینس تغییر

در مراحل بعد شما این فرصت را دارید که نوع بیزینس خود را مشخص کنید. به پیج فیسبوک خود متصل شوید، جزئیات مکان و تماس خود را وارد کنید و همچنین نوع حساب خود را از بین دو گزینه Business یا Creator انتخاب کنید.

بعد از تغییر نوع حساب کاربری به هر یک از موارد بالا، در صورت پشیمانی به هر دلیلی، می‌توانید با مراجعه به قسمت Settings > Account و لمس بر روی گزینه Switch Account Type حساب خود را مجددا به حساب شخصی یا حساب تجاری تغییر دهید.

آموزش بازگردانی پست ها و استوری های پاک شده در اینستاگرام

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *