فهرست بستن

چگونه برای برنامه های اندرویدی محدودیت زمانی تعیین کنیم؟

محدود کردن زمان استفاده از تلفن همراه به ویژه در زمان شیوع ویروس کرونا، کاری بسیار مشکل است. با وجود قرنطینه خانگی، بسیاری از فعالیت‌های خارج از منزل افراد کاهش یافته و برنامه‌های گوشی، بازی‌ها و شبکه‌های اجتماعی مختلف جایگزین آن شده‌اند. با این حال نباید فراموش کرد که افراط در هر کاری مضر است! بسیاری از افراد تصور می‌کنند که دست کشیدن از موبایل در زمان بیکاری کار ساده‌ای است اما شواهد نشان می‌دهد که این امر بسیار مشکل بوده و حتی برای برخی افراد غیرممکن به نظر می‌رسد!

بر اساس گزارش‌های اخیر، برزیلی‌ها در روز به طور متوسط بین 4 تا 8 ساعت با تلفن همراه خود کار می‌کنند و به همین دلیل برزیل را به عنوان دومین کشور با بالاترین زمان استفاده از گوشی‌های همراه می‌شناسند. البته، راه حل‌های زیاد و مفیدی برای ایجاد محدودیت زمانی جهت استفاده از گوشی‌های هوشمند وجود دارد. این قابلیت و راه‌حل‌ها برای والدینی که نمی‌خواهند فرزندانشان به مدت طولانی در گوشی غرق شوند نیز مناسب خواهد بود.

در گوشی‌هایی با سیستم عامل اندروید، ابزاری به نام “سلامت دیجیتال” (Digital well-being) وجود دارد که می‌تواند به شما در این کار کمک کند. تنها محدودیتی که در استفاده از این قابلیت وجود دارد این است که در نسخه اندروید 9 یا بالاتر در دسترس خواهد بود. اگر پیش شرط لازم برای استفاده از این ویژگی را دارید و می‌خواهید زمان استفاده از گوشی هوشمند خود را کنترل کنید، گام به گام با دیجی رو همراه باشید.

تعیین محدودیت زمانی برای برنامه‌های اندروید

1.در گوشی‌هایی با سیستم عامل اندروید 9 یا بالاتر به بخش Settings بروید و گزینه Digital well-being and parental controls را پیدا کنید.

مرحله اول تنظیمات

2. روی Show your data ضربه بزنید.

مرحله دوم تنظیمات

3. گزینه Panel را از قسمت Options to disconnect انتخاب کنید.

مرحله سوم تنظیمات

4. سیستم شما را به صفحه‌ای با همه برنامه‌های موجود در تلفن همراه هدایت می‌کند. شما می‌توانید به سادگی برنامه مورد نظر خود را انتخاب و زمان صرف شده روی آن را محدود نمایید.

مرحله چهارم تنظیمات

5. سپس روی App usage timer ضربه بزنید و زمانی را که می خواهید به این برنامه اختصاص دهید، مشخص کرده و سپس روی ok لمس کنید.

مرحله پنجم تنظیمات

لازم به یادآوری است که اگر زمان استفاده از برنامه تمام شود، برنامه به طور خودکار بسته شده و آیکون آن خاکستری می‌شود که نشان دهنده عدم امکان اجرای دوباره است. این محدودیت زمانی هر روز به صورت خودکار تمدید شده و لازم نیست هر بار به صورت دستی تنظیمات فوق را اعمال کنید. البته، در صورتی که نیاز داشتید در همان روز از برنامه مجدداً استفاده کنید، کافیست دوباره تنظیمات دیجیتال را تغییر داده و محدودیت زمانی از پیش تعیین شده را حذف نمایید.

همچنین اگر گوشی شما ابزار “سلامت دیجیتال” را ندارد، می‌توانید برنامه‌های دیگری را از مارکت‌های اندرویدی دانلود کرده و محدودیت زمانی را بر روی برنامه‌های خود اعمال کنید که البته در این مطلب قصد نداریم به آن‌ها بپردازیم. در برخی شبکه‌های اجتماعی نیز کنترل زمان استفاده از طریق تنظیمات برنامه قابل انجام است. برای مثال در اینستاگرام کافی است از مسیر تنظیمات محدودیتی را برای وقت‌گذرانی در این شبکه اجتماعی تعیین کنید.

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *