فهرست بستن

چه بر سر لپ تاپ‌های گیمینگ EVGA آمد؟

شرکت EVGA یکی از برجسته‌ترین سازندگان کارت گرافیک و سخت افزار در جهان است که چند سال پیش شانس ورود خود به دنیای لپ تاپ‌های گیمینگ را امتحان کرد؛ اما از آن زمان به بعد، مشکلاتی عجیب برای این شرکت به وجود آمد. چرا دیگر خبری از لپ تاپ‌های گیمینگ جذاب EVGA در بازار نیست؟

شرکت‌هایی بزرگ در صنعت ساخت لپ تاپ‌های گیمینگ فعالیت دارند، ASUS، MSI، HP، ACER و… بزرگان این صنعت هستند که کار را برای ورود شرکت‌های جدید دشوار می‌سازند. نزدیک به 5 سال پیش EVGA به دنیای لپ تاپ‌های گیمینگ وارد شد.

این شرکت در سال‌های 2016 و 2017 با معرفی لپ تاپ‌های SC17 و SC15 که به ترتیب در ابعاد 17.3 و 15.6 اینچ بودند وارد دنیای لپ تاپ‌های مخصوص بازی شد. اما نکته جالب توجه خروج خاموش EVGA از بازار لپ تاپ‌های مخصوص بازی است که به سرعت اتفاق افتاده و این شرکت بدون اعلام هیچ دلیلی تولید لپ تاپ‌های گیمینگ را متوقف کرد. تا جایی که حتی تماس‌های برخی از رسانه‌ها با این شرکت برای جستجوی علت این ماجرا بی نتیجه مانده است.

EEVGA-2.jpg

اما دلایل شکست جهنمی EVGA در این بازار چه بود؟ نخستین مسئله قیمت بالای لپ تاپ‌های EVGA بود. این شرکت بر روی نزدیک به 4 پیکربندی تمرکز کرده بود. به عنوان مثال یکی از کانفیگ های SC15 با پردازنده Core i7-7700HQ و کارت گرافیک GTX 1060 عرضه شد که قیمت آن به 1900 دلار آمریکا می‌رسید. این در حالی بود که در همان زمان بزرگانی نظیر MSI GS65 و GS63 با قیمت مشابه و حتی کمتر، وضعیت بهتری را تجربه می‌کردند.

کار برای تیم بازاریابی EVGA نسبتاً سخت بوده و قیمت بالا هم کار آنها را دشوارتر می‌کرد. ضعف تیم بازاریابی EVGA که به وضوح مشهود بوده و قیمت بالا هم آنها را از بازار عقب انداخته بود. در سال 2017 بود که EVGA تولید لپ تاپ‌های گیمینگ خود را متوقف کرد. جالب است بدانید که طراحی این لپ تاپ‌ها به هیچ شرکت دیگری واگذار نشده و توسط خود EVGA طراحی شدند که احتمالاً منجر به بالا بردن هزینه‌ها شدند.

لپ تاپ‌های گیمینگ EVGA نسبتاً سنگین بوده اما از نظر متریال بدنه و کارایی بسیار خوب بودند. با این وجود این شرکت که بسیار زود ناامید شده بود، امتحان مجدد شانس خود را لغو کرده و تولید را متوقف کرد. رسانه‌های معتبر بر این باور هستند که دیگر کمپانی‌ها مانند EVGA هم باید شانس خود را به منظور تولید لپ تاپ‌های گیمینگ امتحان کنند. حضور تنها چند کمپانی انگشت شمار مطرح در این بازار به ضرر گیمرها است. آیا می‌توان بار دیگر لپ تاپ‌های گیمینگ EVGA را در بازار دید؟ آیا گیمرها بار دیگر به لپ تاپ‌های این شرکت اعتماد می‌کنند؟

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *