فهرست بستن

چند برابر شدن هزینه اشتراک نماوا و فیلیمو در نتیجه انحصار

هزینه اشتراک نماوا و فیلیمو در یک حرکت کاملاً هماهنگ، درست مانند آنچه که پیش‌تر در بسته‌های ایرانسل و همراه اول دیده بودیم، به صورت ناگهانی بالا رفته است. این موضوع موجی از اعتراض کاربران را در فضای مجازی به همراه داشته است.

اگر شما هم علاقه‌مند به دیدن فیلم یا سریال‌های روز و متنوع باشید، قطعا همواره به دنبال یک منبع معتبر و جامع برای دانلود آنها هستید. در سال‌های گذشته، با یک جستجو ساده امکان دانلود انواع فیلم، انیمیشن و سریال وجود داشت. اما پس از مدتی بسیاری از این سایت‌ها فیلتر شدند و یا برای دانلود از آنها باید اشتراک با قیمت‌های نسبتا بالا خریداری می‌شد.

همزمان با مسدود شدن گسترده سایت‌های دانلود فیلم، دو سایت داخلی نماوا و فیلیمو با تبلیغات‌های فراوان فعالیت خود را آغاز کردند. در ابتدا برای اشتراک آنها، احتیاج به پرداخت هیچ‌گونه هزینه‌ای نبود یا حتی برای برخی مشترکین حجم مصرفی نت به صورت نیم‌بها محاسبه میشد و همین موضوع باعث جذب افراد بسیار زیادی شد تا از این دو سایت برای دیدن فیلم، سریال و انیمیشن های مختلف استفاده کنند. اما پس از مدتی این دو سایت قیمت اشتراک خود را افزایش دادند، با این حال، از آنجاییکه چون این مقدار افزایش قیمت زیاد نبود و نماوا و فیلیمو همچنان  با تبلیغات بسیار گسترده‌ای (همانند تبلیغ در اینستاگرام از طریق بلاگرهای پرمخاطب)  که داشتند، مخاطبین خود را حفظ کردند.

جهش ناگهانی هزینه اشتراک نماوا و فیلیمو

اما چندی پیش در طی یک حرکت کاملاً هماهنگ، هزینه اشتراک این دو سایت بیش از دو برابر افزایش پیدا کرد. یعنی از مبلغ 25 هزار تومان به 59 هزارتومان ماهیانه افزایش پیدا کرده است که با احتساب مالیات باید 64 هزار و 310 تومان پرداخت شود!

بیش از یک سال است که در جهت رشد این دو سایت که در سال‌های گذشته با هدف حمایت بیشتر از تولید و دست‌اندرکاران داخلی و مخاطب ایرانی فعالیت خود را آغاز کردند، تقریباً تمامی سایت‌های دانلود فیلم فیلتر شد. با میدانی که به صورت انحصاری به این دو سایت پخش فیلم و سریال داده شده، شاهد به راه افتادن انحصاری دیگر در شبکه رسانه‌ای آنلاین هستیم. وبسایت‌های نماوا و فیلیمو بدون رعایت حق کپی رایت آثار خارجی این محصولات را دوبله شده و حتی با دست‌بردن به محتوای اصلی در داخل پلتفرم خود به اشتراک می‌گذارند و حالا قصد دارند برای فعالیت تماماً غیرقانونی خود مبلغ بسیار بالایی را ماهانه از کاربران دریافت کنند. آیا به نظر شما این سبک فعالیت وجهه قانونی دارد و شعار حمایت از تولید داخل مشمول چنین سرویس‌هایی می‌شود؟

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *