چقدر امکان رسیدن بیت کوین به ۸۰۰۰۰ دلار وجود دارد؟

چقدر امکان رسیدن بیت کوین به ۸۰۰۰۰ دلار وجود دارد؟

به گزارش رسانه مدیاتی، قیمت بیت کوین در چند هفته گذشته نوسانات قابل توجهی را تجربه کرده است. خریداران (گاوها) تلاش می‌کنند تا دوباره برتری خود را در بازار تثبیت کنند و موفق شدند یک بازیابی قدرتمند را بالای سطح ۶۰ هزار دلار رقم بزنند. این بازیابی پس از یک ریزش کوتاه‌مدت به زیر کانال نزولی اتفاق افتاد که بیت کوین را تا محدوده ۵۷ هزار دلار پایین کشید. اما خریداران با قدرت وارد عمل شدند و توانستند قیمت را دوباره به بالای ۶۰ هزار دلار برسانند. حال سؤال اینجاست که آیا گاوها می‌توانند این روند صعودی را حفظ کنند و قیمت را به سطوح بالاتر هدایت کنند؟

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین

برای درک بهتر وضعیت فعلی بازار و چشم‌انداز آتی قیمت بیت کوین، که می‌تواند در تصمیم‌گیری برای خرید بیت کوین مؤثر باشد، لازم است نگاهی دقیق‌تر به نمودارهای تکنیکال داشته باشیم. در ادامه، با بررسی نمودارهای روزانه و ۴ ساعته، به تحلیل جزئیات بیشتر روند قیمت می‌پردازیم تا بتوانیم سناریوهای محتمل پیش رو را شناسایی کنیم.

نمودار روزانه قیمت بیت کوین

قیمت طی ۲ ماه گذشته در داخل یک کانال نزولی در نمودار روزانه در نوسان بوده است. چند روز پیش، کف این کانال نزولی به‌طور موقت از پایین شکسته شد. با این حال، قیمت بیت کوین به سرعت جهش کرد و دوباره به داخل کانال بازگشت. این موضوع نشان داد که شکست کف کانال یک شکست کاذب (Fake Breakout) بوده است.

آیا بیت کوین به 80,000 دلار می‌رسد؟ جدیدترین تحلیل بیت کوین را بخوانید.

اکنون با تبدیل‌شدن سطح ۶۰ هزار دلار به حمایت، قیمت احتمالاً در کوتاه‌مدت هدف خود را سطح مقاومت ۶۸ هزار دلار قرار خواهد داد. لازم به ذکر است که قیمت در حال حاضر به خط میانی کانال و میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه (EMA50) در محدوده قیمتی ۶۳,۸۰۰ دلار رسیده است که به‌عنوان مقاومت فعلی بیت کوین محسوب می‌شود.

نمودار ۴ ساعته قیمت بیت کوین

با نگاهی به نمودار ۴ ساعته، مشخص است که قیمت به سرعت از زیر کانال و سطح ۶۰ هزار دلار بازیابی شده و به خط میانی کانال رسیده است.

آیا بیت کوین به 80,000 دلار می‌رسد؟ جدیدترین تحلیل بیت کوین را بخوانید.

در همین حال، با نزدیک‌شدن شاخص قدرت نسبی (RSI) به منطقه اشباع خرید و برخورد قیمت با خط میانی کانال، ممکن است به‌زودی شاهد یک اصلاح قیمت باشیم. ادامه روند صعودی به این بستگی دارد که آیا قیمت می‌تواند سرانجام کانال را به سمت بالا بشکند یا خیر.

بیشتر بخوانید: نفت بدترین زیان هفتگی را تجربه کرد

تحلیل آنچین بیت کوین

علاوه بر تحلیل تکنیکال، بررسی داده‌های درون‌زنجیره‌ای (On-Chain) هم می‌تواند بینش ارزشمندی در مورد وضعیت بازار و رفتار فعالان شبکه به ما بدهد. در ادامه، به بررسی یکی از شاخص‌های مهم آن‌چین یعنی شاخص موقعیت ماینرها (Miners Position Index) می‌پردازیم تا تأثیر آن بر قیمت بیت کوین را ارزیابی کنیم.

آیا بیت کوین به 80,000 دلار می‌رسد؟ جدیدترین تحلیل بیت کوین را بخوانید.

شاخص موقعیت ماینرهای بیت کوین

در حالی که قیمت بیت کوین زیر سطح ۷۵ هزار دلار معامله می‌شود، بسیاری از فعالان بازار با این فرض که ممکن است بازار صعودی به پایان رسیده باشد یا احتمال یک اصلاح عمیق‌تر وجود دارد، بیت کوین‌های خود را می‌فروشند. با این حال، ماینرها در این گروه قرار ندارند.

این نمودار، شاخص موقعیت ماینرها (MPI) را نشان می‌دهد. این شاخص فشار فروش ماینرها را اندازه‌گیری می‌کند. مقادیر بالای ۲ در این شاخص را می‌توان هشدار دهنده تلقی کرد، زیرا نشان می‌دهد ماینرها حجم قابل توجهی از بیت کوین‌های استخراج شده خود را با فروش گسترده وارد بازار کرده‌اند.

همان‌طور که نمودار نشان می‌دهد، شاخص MPI در چند ماه گذشته به سرعت کاهش یافته است. این یک نشانه مثبت است، زیرا فشار فروش ماینرها در حال کاهش است. بنابراین، با تقاضای کافی، قیمت بیت کوین می‌تواند بار دیگر یک رالی صعودی را به سمت ۸۰ هزار دلار و حتی قیمت‌های بالاتر آغاز کند.

Adblock test (Why?)

منبع مطلب


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.