چرا گیمرها باید اسپیکر را به هدفون ترجیح دهند؟

بسیاری از گیمرها فکر می‌کنند برای داشتن بهترین تجربه ممکن، استفاده از هدست گیمینگ ضروری است. اما می‌خواهیم گیمرها با اسپیکر هم می‌توانند بدون عرق کردن زیر آن گوشی‌های حجیم، به یک تجربه باکیفیت گیمینگ دست پیدا کنند.

اسپیکر بلوتوثی مدل GTS-1360

۱۶۲,۸۲۰

تومان

اسپیکر بلوتوثی قابل حمل مدل SPI 8040 GTS-1360

۱۷۱,۴۸۰

تومان

هدفون بی سیم پی زد ایکس مدل L30

۱,۳۲۰,۰۰۰

تومان

هدفون بلوتوثی انکر مدل VR P10 A3850

۵,۵۵۰,۰۰۰

تومان

راحتی بیشتر گیمرها با اسپیکر

درست است که برخی هدست‌های بسیار راحت در بازار وجود دارند، اما همیشه احساس می‌کنید چیزی روی سرتان قرار دارد. حتی سبک‌ترین هدست‌ها هم جلب توجه می‌کنند و اغلب اوقات یا روی گوش‌ها خیلی سفت یا خیلی شل قرار می‌گیرند. به خصوص اگر عینکی باشید، برای استفاده طولانی مدت از هدست‌ها با چالش‌های بیشتری روبرو می‌شوید.

بدترین بخش استفاده از هدست‌های گیمینگ روی گوش، مخصوصاً در شب‌های گرم تابستان و جلسات طولانی بازی، عرق کردن گوش‌هاست. هدست‌های گیمینگ روی گوش، شبیه به هدفون‌های توگوشی، باعث به دام افتادن باکتری درون و اطراف گوش می‌شوند که می‌تواند منجر به عفونت‌های دردناک گوش شود. همچنین برای حفظ بهداشت هدست باید آن را به طور مرتب تمیز کنید.

اسپیکر گیمرها

حالا این وضعیت را با اسپیکر مقایسه کنید. در استفاده معمولی هرگز با اسپیکر تماس فیزیکی ندارید، بنابراین راحتی دیگر یک دغدغه به حساب نمی‌آید. اسپیکر فقط روی میز شما قرار می‌گیرد و کارش را انجام می‌دهد. هرگز نیازی به گذاشتن و برداشتن آن ندارید. کابلی در هم پیچیده یا ساییده شده که با هر بار استفاده خراب‌تر می‌شود وجود ندارد. به جز گردگیری گاه به گاه، نیازی به تمیز کردن آن‌ها هم نیست. مهم‌تر از همه، اسپیکر باعث عرق کردن گوش که هدست‌ها به آن معروف هستند، نمی‌شود.

همچنین، اگر از خوردن خوراکی حین بازی لذت می‌برید، ممکن است هنگام برداشتن یک لقمه با میکروفون هدست خود کلنجار بروید. یک میکروفون جداگانه با یک پایه مناسب به همراه یک جفت اسپیکر، کیفیت صدای عالی و راحتی بی‌نهایت را ارائه می‌دهد.

بدون شک اسپیکر برای گیمرها راحتی بیشتری به ارمغان می‌آورد. اگر بین جلسات گیمینگ می‌خواهید از پشت میز بلند شوید و کایر انجام دهید، لازم نیست هر بار هدست را از روی سر خود بلند کنید. البته در این میان طبیعتا هدست‌های گیمینگ بی‌سیم برخی از این مشکلات را برطرف می‌کنند، اما معمولا قیمت بسیار بالاتری دارند و برای کاهش دادن تاخیر، عمدتا کیفیت صدا را پایین می‌آورند. در ضمن معمولا دوام هدست‌ها کمتر از اسپیکرها است.

جدا نشدن از محیط اطراف

اسپیکر گیمرها

برخی گیمرها دوست دارند به طور کامل در دنیای بازی غوطه‌ور شوند و از دنیای واقعی جدا شوند. اما از طرف دیگر برخی چنین شرایطی را دوست ندارند. به عنوان مثال اگر تنها زندگی نمی‌کنید، شاید برای دیگر افراد حاضر در خانه حادثه‌ای پیش بیاید و اگر هدفون روی گوش‌های شما قرار داشته باشد، ممکن است داد و فریاد طرف مقابل را نشنوید. بنابراین در چنین شرایطی بهتر است به فکر راهکاری باشید که شما را به طور کامل در دنیای بازی غرق نکند.

شاید در چنین شرایطی پیشنهاد دهید که گیمر باید از هدفون پشت باز استفاده کند. ولی واقعیت این است که اگر صدای هدفون از ۵۰ درصد بیشتر باشد، عملا صدای محیط خانه را دیگر نمی‌شنوید. به همین خاطر اگر شما هم چنین نگرانی‌هایی دارید، با استفاده از اسپیکر می‌توانید بدون دغدغه مشغول بازی شوید و دیگر نگرانی بابت اتفاق‌های ناخواسته برای اطرافیانتان هم نداشته باشید.

اسپیکرهای باکیفیت می‌توانند تجربه فراگیری ارائه دهند

اسپیکر گیمرها

گیمرها به طور کلی به دلیل سطح بالاتر غوطه‌وری که هدفون‌ها ارائه می‌دهند، آن‌ها را به اسپیکر ها ترجیح می‌دهند، به خصوص اگر هدفون‌های دارای قابلیت صدای سه‌بعدی باشند که بتوانند صدای فراگیر واقعی را بازتولید کنند. بدون شک، هدفون‌ها در ارائه یک تجربه فراگیر نسبت به بلندگوها عملکرد بهتری دارند؛ این موضوعی نیست که بخواهیم در مورد آن بحث کنیم.

با این حال، اجازه ندهید فعلاً اسپیکرها را برای بازی کنار بگذاریم.  یک سیستم صوتی فراگیر ۵.۱ کاناله خوب می‌تواند صدای فضایی دقیقی را ارائه دهد که باعث نمی‌شود در بازی‌های چندنفره تیراندازی اول شخص احساس عقب ماندگی کنید. علاوه بر این، بلندگوها هر چقدر هم که برای بازتولید غرش انفجارهای بمب‌افکن تلاش کنند، به سادگی نمی‌توانند با عمقی که یک ساب‌ووفر واقعی ارائه می‌دهد، برابری کنند. یک ساب‌ووفر بزرگ می‌تواند فرکانس‌های بسیار پایین در حدود ۲۰-۳۰ هرتز را بدون اعوجاج بازتولید کند که نتیجه آن، لرزش میز هنگام انفجارها است. البته طبیعتا اگر با افراد دیگری در خانه زندگی می‌کنید، باید اتاق شما طوری باشد که صدا را تا حد زیادی به دیگر بخش‌های خانه انتقال ندهد زیرا این صداها برای این افراد می‌تواند آزاردهنده باشد.

اسپیکرها عمر مفید بسیار بیشتری دارند

هدست

اسپیکرها به ندرت جابجا یا حمل می شوند، بنابراین در استفاده‌ی روزمره به سختی آسیب می‌بینند. البته اگر برای مدت طولانی با صدای بسیار بلند از آن‌ها استفاده کنید، ممکن است بسوزند، اما به غیر از آن، مورد خاصی برایشان پیش نمی‌آید. از طرف دیگر، هدفون‌ها باید ساعت‌ها و روزها روی سر شما قرار بگیرند. قرار گرفتن مداوم در معرض چربی و عرق پوست و سر شما در نهایت باعث فرسودگی هدبند و گوشی‌های آن می‌شود. همچنین، احتمال زیادی وجود دارد که هدفون خود را بیندازید و آن‌ها را بشکنید یا آسیب بزنید.

قابل ذکر است که یک جفت هدفون با کیفیت بسیار بالا ممکن است چند سال بیشتر عمر کند، اما همچنان در معرض ساییدگی و پارگی ناشی از استفاده‌ی روزانه قرار دارند.

آسیب کمتر اسپیکر برای گوش گیمرها

هدست

قطعاً می‌دانید که صداهای بلند برای شنوایی مضر هستند، اما آیا می‌دانستید که حتی با کمتر از یک ساعت گوش دادن به موسیقی با هدفون‌های با صدای بلند، ممکن است دچار آسیب دائمی شنوایی شوید؟

منظور این نیست که بلندگوها نمی‌توانند آسیب مشابهی وارد کنند، اما بلندگوهایی که با فاصله چندین سانتی‌متری از گوش شما قرار دارند، ذاتاً نسبت به هدفون‌هایی که روی سر شما بسته می‌شوند، خطر کمتری دارند. امواج صوتی ناشی از بلندگوها قبل از رسیدن به گوش باید از هوا عبور کنند، بنابراین مقداری از انرژی خود را از دست می‌دهند.

گاهی اوقات حتی متوجه نمی‌شوید که صدای هدفون‌تان خیلی بلند است تا اینکه دیگر دیر شده است. شما روی شنیدن صدای قدم‌های دشمن تمرکز کرده‌اید، پس صدا را زیاد می‌کنید، اما با شنیدن یک انفجار ناگهانی، دچار وزوز گوش می‌شوید. همانطور که یکی از کاربران ردیت اشاره کرد، با هدفون‌ها، مرجعی برای سنجش بلندی صدا ندارید و قضاوت در مورد آن دشوار می‌شود. در مقابل، بلندگوها به شما این امکان را می‌دهند که سطح صدا را با مقایسه آن با صداهای محیطی به راحتی ارزیابی کنید.


هدفون و اسپیکر هر کدام لیست مزایا و معایب خود را برای گیمرها دارند؛ با داشتن یک مجموعه باکیفیت از هر دو، به خود حق انتخاب بدهید. در طول روز از بلندگوها استفاده کنید تا بدون اینکه از محیط اطراف خود غافل شوید از بازی‌هایتان لذت ببرید و شب‌ها برای اینکه مزاحمتی برای خانواده و همسایگان ایجاد نکنید از هدفون استفاده کنید. اگر به دنبال خرید اسپیکر یا خرید هدفون هستید، در دیجی‌کالا می‌توانید بین انواع مدل‌ها دست به انتخاب بزنید.

اسپیکر بلوتوثی مدل GTS-1360

۱۶۲,۸۲۰

تومان

اسپیکر بلوتوثی قابل حمل مدل SPI 8040 GTS-1360

۱۷۱,۴۸۰

تومان

هدفون بی سیم پی زد ایکس مدل L30

۱,۳۲۰,۰۰۰

تومان

هدفون بلوتوثی انکر مدل VR P10 A3850

۵,۵۵۰,۰۰۰

تومان

منبع: HowToGeek

سوالات متداول

آیا انتخاب اسپیکر به جای هدفون برای تمام گیمرها منطقی است؟

بهترین حالت استفاده از ترکیبی از هر دو است تا با تجربه کاربری خیلی خوبی روبرو شوید.

Adblock test (Why?)

لینک منبع خبر


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.