چرا وای فای تلویزیون سامسونگ دائم قطع می‌شود + راه حل

مهم نیست که چقدر فناوری پیشرفت‌‌‌ می‌‌کند، همیشه نوعی باگ یا نقص فنی در انواع محصولات دیجیتال وجود خواهد داشت که شما را آزار‌‌‌ می‌‌دهد. برخی از این مشکلات ممکن است بی اهمیت باشند؛ در حالی که برخی دیگر‌‌ می‌‌توانند مشکلات بزرگتری ایجاد کنند. یکی از مشکلاتی که در مورد استفاده از تلویزیون‌‌های هوشمند وجود داد، قطع مکرر وای فای در این دستگاه‌‌ها است. به عنوان مثال، وای فای تلویزیون سامسونگ ممکن است بر اثر برخی از باگ‌‌ها مکررا قطع و وصل شود. در اینجا به صورت جامع در مورد علت این مشکل و روش‌‌های رفع آن بحث‌‌ می‌‌کنیم.

مشکل وای فای تلویزیون سامسونگ

مشکل وای فای تلویزیون سامسونگ

در این مطلب می‌خوانید:

قطع وای فای تلویزیون سامسونگ

یکی از آزاردهنده ترین مشکلات در مورد لوازم هوشمند، عدم وصل شدن آن‌‌ها به شبکه وای فای است. این مشکل‌‌‌ می‌‌تواند در یک تلفن هوشمند، یک لپ تاپ یا یک تلویزیون اتفاق بیفتد. به عنوان مثال، تلویزیون هوشمند سامسونگ را در نظر بگیرید. سامسونگ ده‌‌‌ها سال است که وجود دارد، یکی از پیشرو‌‌ها در تلویزیون‌‌‌های باکیفیت است و در زمینه رضایت مشتری پیشرو است، اما گاهی اوقات، حتی این دستگاه‌‌‌ها ممکن است ارتباط وای فای خود را از دست بدهند.

بیشتر بخوانید: آموزش ۱۳ روش حل مشکل وای فای گوشی شیائومی

معمولاً این به دلیل سیستم عامل قدیمی تلویزیون شما است که از برقراری ارتباط با وای فای تلویزیون سامسونگ جلوگیری‌‌‌ می‌‌کند. البته، ممکن است در ن‌هایت چیز بسیار پیچیده‌تری باشد، اما در اکثر مواقع‌‌ می‌‌توانید مشکل را به روش ساده ای برطرف کنید.

تنظیم مجدد تلویزیون و اینترنت سامسونگ

گاهی اوقات، بهترین راه‌حل برای یک مشکل تکنولوژیکی یک ترفند قدیمی است که همه ما سال‌‌‌هاست انجام‌‌ می‌‌‌دهیم. ریستارت کردن سیستم همیشه اولین گام برای حل مشکل است. این موضوع همان چیزی است که به عنوان تنظیم مجدد نرم افزاری شناخته‌‌‌ می‌‌شود یا – به عبارت ساده تر – جدا کردن آن از برق و دوباره وصل کردن دوباره آن.

اکنون، احتمالا اولین چیزی که به ذهن‌‌ می‌‌رسد این است که برای حل مشکل وای فای تلویزیون سامسونگ، آن را از برق بکشید و دوباره آن را وصل کنید، اما این واقعاً بهترین راه برای انجام این کار نیست، اگرچه ممکن است مشکل شما برطرف شود. برای نتیجه گیری بهتر‌‌ می‌‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • تلویزیون را از برق بکشید
 • روتر را از برق بکشید
 • حداقل ۳۰ ثانیه صبر کنید.
 • روتر خود را دوباره به برق وصل کنید.
 • تلویزیون خود را دوباره به برق وصل کنید.
 • صبر کنید تا روتر شما دوباره به مودم و اینترنت وصل شود.
 • منتظر بمانید تا ببینید آیا وای فای تلویزیون سامسونگ دوباره وصل‌‌‌ می‌‌شود یا خیر.

اگر همه این کار‌‌ها را انجام داده باشید و اتصال تلویزیون به اینترنت دوباره برقرار شود، عالی است، اما ممکن است هنوز از شر این مشکل خلاص نشده باشید.

این کار فقط‌‌‌ می‌‌تواند یک راه حل موقت باشد و روز بعد یا یک هفته بعد، ممکن است در همان مخمصه قرار بگیرید. اگر این اتفاق افتاد یا تنظیم مجدد نرم افزار در ابتدا مشکل را برطرف نکرد، باید برای حل این مشکل به سراغ گزینه‌‌‌‌های دیگر بروید.

سخت افزار را بررسی کنید

اگر انجام تنظیمات نرم افزاری بالا جواب نداد، اکنون باید اتصالات خود را دوباره بررسی کنید. اینجا است که باید به روتر خود بروید. پس از تنظیم مجدد نرم افزار، مطمئن شوید که آیا روتر شما ارتباط بین مودم و اینترنت را دوباره برقرار کرد؟

آیا‌‌‌ می‌‌توانید با استفاده از آن اتصال وای فای در دستگاه‌‌‌‌های دیگر وب گردی کنید؟ اگر نمی توانید از یک وب سایت در تلفن هوشمند خود بازدید کنید و روتر شما دوباره به اینترنت وصل نشده است، مشکلی در روتر شما وجود دارد و نه تلویزیون سامسونگ.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید دانگل تلویزیون – معرفی ۱۰ دانگل HDMI وای فای پر فروش بازار ایران

فرض کنید روتر و اینترنت شما به خوبی کار‌‌‌ می‌‌کنند. قدم بعدی که باید بردارید این است که مستقیماً وای فای تلویزیون سامسونگ خود را با استفاده از کابل اترنت به روتر یا مودم خود متصل کنید. به طور کلی، اتصال سیمی پایدارتر از اتصال بی سیم خواهد بود.

استفاده از کابل اترنت برای اتصال مستقیم این دو نیز‌‌‌ می‌‌تواند مشکلات موجود در‌‌ می‌‌ان افزار را برطرف کند، زیرا گاهی اوقات تلویزیون هنگام اتصال به روز‌‌‌ می‌‌شود. برای این کار باید روتر یا مودم خود را نسبتاً به تلویزیون نزدیک کنید تا کابل اترنت شما بتواند به هر دو دستگاه برسد.

این روش اتصال بی سیم شما را نادیده‌‌ می‌‌گیرد. اما اگر بقیه دستگاه‌‌ها به وای فای متصل‌‌ می‌‌شوند، پس به احتمال زیاد مشکل وای فای تلویزیون سامسونگ به سخت افزار مربوطه در خود تلویزیون مربوط‌‌ می‌‌شود. در این حالت، ممکن است لازم باشد تلویزیون را برای تعمیر ببرید یا بررسی کنید که آیا دستگاه شما هنوز تحت گارانتی است یا خیر، اما قبل از انجام این کار،‌‌‌ می‌‌توانید چند مورد دیگر را امتحان کنید.

بررسی سخت افزاری روتر برای اتصال تلویزیون به وای فای

بررسی سخت افزاری روتر برای اتصال تلویزیون به وای فای

نحوه تنظیم مجدد شبکه تلویزیون سامسونگ

تا به اینجا احتمالا متوجه شده اید که مشکل شما مربوط به خود دستگاه است و نه مربوط به روتر مربوطه. بهترین اقدامی که‌‌ می‌‌‌توانید در این مرحله انجام دهید، تنظیم مجدد شبکه در تلویزیون است.

این کار  به سادگی جدا کردن و وصل کردن تلویزیون نیست، اما این بدان معنا نیست که بازنشانی شبکه برای تنظیم وای فای تلویزیون سامسونگ یک فرآیند پیچیده است. در اینجا نحوه انجام این کار آمده است.

 • دکمه Home را روی کنترل از راه دور سامسونگ فشار دهید.
 • به گزینه Settings بروید و آن را انتخاب کنید.
 • گزینه All Settings را انتخاب کنید.
 • به Network بروید و آن را انتخاب کنید.
 • گزینه Reset Network را انتخاب کنید.
 • با انتخاب Reset تأیید کنید که‌‌‌ می‌‌خواهید این کار را انجام دهید.
 • پس از تنظیم مجدد، گزینه Network Settings را انتخاب کنید.
 • روتر Wi-Fi خود را پیدا کنید و دوباره به آن متصل شوید.

این کار باید مشکلات اتصال وای فای تلویزیون سامسونگ شما را برطرف کند و شما‌‌‌ می‌‌توانید به طور معمول از تمام ویژگی‌‌‌‌های هوشمند تلویزیون خود استفاده کنید. بازنشانی دستگاه یک راه حل موقت برای تنظیم اتصال به وای فای است؛ اما اگر دوباره با مشکل اتصال وای فای مواجه شدید،‌‌‌ می‌‌توانید مجددا این روش را امتحان کنید.

ریست فکتوری تلویزیون سامسونگ

اگر در عیب یابی برای رفع مشکلات اتصال وای فای تلویزیون سامسونگ خود به این مرحله رسیده اید، احتمالاً کاملاً ناامید شده اید. متأسفانه، به عنوان آخرین راه حل، بهترین فرصتی که برای رفع این مشکل دارید این است که تلویزیون خود را به حالت کارخانه بازنشانی کنید.

بیشتر بخوانید: ۸ دلیل وصل نشدن گوشی سامسونگ به وای فای + راه‌حل

انجام این کار همه چیز را از تلویزیون شما پاک‌‌‌ می‌‌کند و مثل این است که آن را تازه از فروشگاه خریداری کرد‌‌هاید. تنظیمات تصویر تلویزیون سامسونگ شما به حالت پیش فرض باز‌‌‌ می‌‌گردد و هر برنامه ای که دانلود کرده اید، حذف خواهد شد.

به‌علاوه، هر برنامه‌ای که قبلاً در تلویزیون به آن ورود داشته‌اید؛ از شما‌‌ می‌‌‌خواهد دوباره وارد سیستم شوید. در اینجا نحوه تنظیم مجدد تلویزیون خود به تنظیمات کارخانه آورده شده است.

 1. دکمه Menu را روی کنترل از راه دور سامسونگ خود فشار دهید.
 2. به گزینه Settings بروید و آن را انتخاب کنید.
 3. گزینه All Settings را انتخاب کنید.
 4. گزینه General & Privacy را انتخاب کنید.
 5. تا انت‌‌های منو را تا آخر تغییر دهید و Reset را انتخاب کنید.
 6. اگر یک پین برای تلویزیون خود ایجاد کرده اید، اکنون آن را وارد‌‌‌ می‌‌کنید. اگر ندارید، شماره پین پیش فرض ۰۰۰۰ است.
 7. دکمه Reset را فشار دهید.
 8. OK را انتخاب کنید، تلویزیون شما همه چیز را به تنظیمات کارخانه بازنشانی‌‌‌ می‌‌کند.

بسته به اینکه چه مدل تلویزیون سامسونگ دارید، ممکن است مجبور شوید مسیر دیگری را برای رسیدن به آن طی کنید، در این صورت، این کار را انجام دهید:

 1. تنظیمات را باز کنید.
 2. گزینه پشتیبانی را انتخاب کنید.
 3. Self Diagnosis را انتخاب کنید.
 4. دکمه Reset را انتخاب کنید.

بعد از انجام این کار، همانطور که برای اولین بار تلویزیون را خریدید، به روتر خود متصل خواهید شد.

تنظیمات وای فای تلویزیون سامسونگ

تنظیمات وای فای تلویزیون سامسونگ

کمک گرفتن از متخصص

پس از اینکه تلویزیون سامسونگ خود را به طور کامل به تنظیمات کارخانه بازنشانی کردید، به احتمال زیاد تمام مشکلات اتصال وای فای تلویزیون سامسونگ شما حل‌‌ می‌‌شود. با این حال، ممکن است اینطور نباشد. گاهی اوقات علی رغم همه تلاش‌‌ها ممکن است به طرز ناامید کننده ای شکست بخورد. اگر به این نقطه رسید، تنها کاری که‌‌‌ می‌‌توانید انجام دهید این است که با یک متخصص تماس بگیرید تا در این مورد به شما کمک کند، زیرا ممکن است مشکلی باشد که یک فرد معمولی به تنهایی قادر به حل آن نیست، به خصوص اگر یک مسئله سخت افزاری باشد.

بیشتر بخوانید: چگونه مشکل قطعی وای فای را رفع کنیم؟

همچنین‌‌ می‌‌‌توانید با پشتیبانی سامسونگ تماس بگیرید یا برای آن‌‌ها پیام ارسال کنید. در بحث‌‌‌های شما با سامسونگ، آن‌‌ها ممکن است تشخیص دهند که تعمیر ضروری است. اگر نمی‌خواهید از طریق سامسونگ بروید،‌‌ می‌‌‌توانید با یک تعمیرگاه فنی تماس بگیرید تا ببینید آیا آن‌‌ها‌‌ می‌‌‌توانند مشکل را در تلویزیون سامسونگ شما تشخیص دهند. امیدواریم این سیستم‌‌‌های پشتیبانی بتوانند با هر مشکلی که تلویزیون شما دارد مقابله کرده و آن را برطرف کنند.


اگر برای خرید مودم، اینترنت و تجهیزات شبکه سوال داشتید یا نیاز به راهنمایی و کمک دارید؛ کانال تلگرام شبکه‌چی به آی‌دی shabakehchi@ را فالو و پرسش خود را برای مدیر کانال بفرستید تا جواب دهیم.

Adblock test (Why?)

لینک منبع


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.