فهرست بستن

چرا قیمت کاردانو در ۱.۲ دلار ثابت مانده است؟

با وجود نزدیک شدن به زمان جدیدترین و یکی از اساسی ترین آپدیت های شبکه کاردانو که قابلیت پشتیبانی از قراردادهای هوشمند را به این شبکه اضافه خواهد کرد و پس از پشت سر گذاشتن تمرکززدایی کامل شبکه کاردانو در ۱۱ فروردین ۱۴۰۰، اما قیمت رمزارز کاردانو در وضعیتی راکد و بدون تغییر باقی مانده است و باعث تعجب طرفداران و کارشناسان بازار شده است. اما دلیل آن چیست؟

ثابت ماندن قیمت کاردانو و رنج زدن در محدوده ۱.۲ دلاری

چند روزی است که با کاهش دامیننس بیت کوین به زیر ۶۰ و رنج زدن قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال در محدوده ۵۹ هزار دلاری، فصل آلت کوین ها یا همان آلت سیزن شروع شده است و قیمت آلت ها با رشدهای بسیار خوبی همراه شده است. آلت کوین هایی همچون اتریوم، ترون، لینک، بیت کوین کش، فیل و… با افزایش قیمت های حداقلی ۲۰ تا ۵۰ درصدی در طی یک هفته مواجه شده اند. اما قیمت کاردانو که بسیاری به آن دل بسته بودند در محدوده ۱.۲ دلاری در حال رنج زدن باقی مانده است.

به نقل از cryptobriefing، پس از انتشار نقشه راه فاز آلونزو (Alonzo) از پروژه آپدیت شبکه کاردانو توسط چارلز هاسکینسون، مدیرعامل و بنیان گذار IOHK، این رمزارز خبرساز شد. این به روزرسانی امکان پشتیبانی از اپلیکیشن ها و قرارداد هوشمند را بر بستر بلاکچین کاردانو خواهد افزود. با این حال، قیمت ADA واکنش مثبتی به این اخبار نشان نداد. پس از این که روز 27 فوریه (۹ اسفند ۹۹) قیمت ADA به بالاترین قیمت خود نزدیک به 1.5 دلار رسید، تا حد زیادی راکد مانده است. از آن زمان، ADA بیشتر با قیمتی بین حمایت های 1.00 دلار و مقاومت 1.46 دلار خرید و فروش شده است. این رفتار بازار منجر به تشکیل یک کانال موازی در نمودار 4 ساعته شده است.

هر بار که قیمت ADA تا خط روند بالای کانال افزایش یافته است، در همان سطح با افزایش فشار فروش مواجه و ریجکت شده و قیمت این ارز رمزپایه تا لبه پایینی کاهش یافته است. از این نقطه، قیمت دوباره تمایل به بازگشت نشان داده است.

کانال قیمتی کاردانو

احتمال صعود یا سقوط کاردانو

اگرچه کانال های موازی با توجه به قابل پیش بینی بودن حرکات قیمتی در آن ها می توانند فرصت بسیار خوبی برای سوددهی در اختیار سرمایه گذاران قرار دهند، اما این الگوها نمی توانند نشان دهند که روند حرکات قیمت به کدام سمت می رود. معامله گران باتجربه معمولاً قبل از ترید منتظر شکسته شدن قیمت از بالا یا پایین کانال هستند.

با اندازه گیری عرض کانال و افزودن آن به نقاط بالقوه شکست قیمت، دو هدف قیمتی ظاهر می شود. اگر سرمایه گذاران صعودی باعث شوند قیمت از سطح مقاومت 1.46 دلار عبور کند، احتمالا قیمت کاردانو به 2.10 دلار هم می رسد. با این حال، افزایش فشار فروشی که قیمت کاردانو را به زیر 1.00 دلار سوق می دهد، می تواند باعث کاهش قیمت تا 0.71 دلار شود.

با توجه به دو نتیجه احتمالی موجود، قبل از اقدام برای هرگونه ترید، به منظور جلوگیری از ریسک های احتمالی، بهتر است که منتظر بسته شدن یک کندل استیک قاطع 4 ساعته در خارج از کانال باشید.

نظر شما درباره قیمت کاردانو در روزهای آینده چیست؟

Let’s block ads! (Why?)

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *